Atlético nadělilo Zamaleku k narozeninám čtyři branky

10/11/2011 22:35 // Sebyk // 369 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com

Během reprezentační přestávky odcestoval tým Atlética do Egypta, aby tam sehrál přátelské utkání se Zamalekem u příležitosti stoletého výročí založení afrického klubu. Jedno z nejlepších mužstev Černého kontinentu se však s Atléticem nemohlo měřit – naši zvítězili jasně 4:1, a lehce tak pokazili Zamaleku oslavy, kterých se na tribunách stadionu účastnilo 50 000 diváků. Madriďané tak ve stínu pyramid alespoň na chvíli zažehnali chmury, které je trápí po mizerném startu do ligové sezony.

Příležitost dnes dostaly některé méně časté tváře jako Jorge Pulido nebo Pizzi, zvláště Portugalec pak odehrál skvělé utkání. Na hřiště se po údajném sporu s Manzanem konečně podíval José Antonio Reyes, na pravém kraji obrany se po návratu po zranění představil ve slušném světle Juanfran, v brance pak dostal příležitost Sergio Asenjo, který předvedl několik solidních zákroků. Debut za áčko si pak ve druhém poločase odbyl mladý talent Javi Manquillo, který prokázal, že i on může být alternativou na post pravého beka.

Utkání se odehrávalo v duchu pravé exhibice, tedy minimum bránění a taktiky a maximum ofenzivní podívané pro diváky. Zamalek nechával hráčům Atlética spoustu prostoru a ti s chutí trestali. Již v osmé minutě poslal červenobílé (dnes však hrající v černých dresech) do vedení Toto Salvio, když Juanfran na pravém křídle ideálně uvolnil Pizziho, ten skvěle nacentroval a mladý Argentinec pověsil míč do sítě bezmocného brankáře Zamaleku.

O tři minuty později tentýž hráč zvyšoval již na 2:0, když Reyes vyhrál hlavičkový souboj, prodloužil na Pizziho, ten v úniku dva na jednoho našel na zadní tyči nabíhajícího Salvia, který neměl problém doklepnout míč do prázdné branky. Atlético s chutí pokračovalo a nikdo by se nemohl divit, kdyby po dvaceti minutách svítilo na ukazateli skóre 5:0 – to by však Reyes a znovu Salvio nesměli ve svých stoprocentních gólovkách zklamat. Šanci vstřelit svůj první gól za Atlético měl také skvěle hrající Pizzi, když obešel dva protihráče, na brankáře Zamaleku však již nevyzrál.

Zákonitě tak udeřilo na druhé straně – Pulido na poslední chvíli na hranici pokutového území hasil nebezpečí, když fauloval unikajícího Shikabalu. Hlavní vinu však nesl jeho partner Miranda, který nezvládl předchozí souboj. Rozhodčí pak k překvapení všech odpískal penaltu, i když k zákroku došlo prokazatelně mimo vápno. K pokutovému kopu se postavila největší hvězda domácích Mido a ač Asenjo vystihl stranu a na jeho ránu si dost možná i sáhl, míč skončil v síti.

Zamalek se rázem dostal zpět do utkání a mohl i vyrovnat – Shikabala unikl obraně Atlética, nasadil kličku Asenjovi, ale netrefil prázdnou branku. S nebezpečnou střelou Mida o několik minut později si pak bravurně poradil brankář Asenjo. Těsně před koncem poločasu pak mohl svou penaltu odčinit Pulido, který si při standardce ideálně naběhl na zadní tyč, lišácky si počkal, položil si brankáře a loboval míč do prázdné branky, jeho střelu všakz brankové čáry uklidil jeden z obránců domácích. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Atlético.

Do druhého poločasu pak udělal trenér Manzano několik změn, na hřiště se dostali Diego, Adrián, Domínguez a později i Joel a Javi Manquillo, pro kterého to byl debut za seniorský tým Atlética. Kolena se mu však rozhodně neroztřásla – na svůj věk podal velice slušný výkon. Hvězdou druhé půle byl však někdo úplně jiný – Diego Ribas. Brazilec se dnes fotbalem velmi bavil, zásoboval své spoluhráče přesnými pasy a sem tam přidal i nějakou tu parádu. v 51. minutě navíc vstřelil gól večera, když i oslňován lasery z publika zamířil z přímého kopu přesně k tyči brány Zamaleku.

Hráči egyptského týmu pak zapnuli na vyšší obrátky a dokázali snížit, jejich gól však nebyl kvůli správně odmávanému ofsajdu uznán. Dalekonosnou střelu Mida pak bravurně zneškodnil Joel. Další akci mělo na svědomí Atlético, když Adrián zakombinoval s Diegem, uvolnil Salvia, který měl šanci vstřelit hattrick, jeho lob se však odrazil jen od břevna branky domácích. Ke štěstí Rojiblancos však balon dopadl přímo na nohu Diega, který již neměl problém dopravit míč do sítě.

Atlético mohlo oslavencům nadělit k narozeninám dokonce pověstného bůra, Adrián se však v rozhodující chvíli ukopl. Zápas tak skončil výsledkem 4:1 pro Atlético, které si v Egyptě díky povedenému představení jistě získalo několik nových fanoušků. Manzanovi muži navíc po výbuchu v Getafe poskytli svým příznivcům menší balzám na duši v podobě pohledné hry a parádních branek.

Zamalek SC 1-4 Atlético Madrid

Branky: 23. Mido (pen.) – 8. a 11. Salvio, 51. a 72. Diego

Sestava: Asenjo (60. Joel) – Juanfran (65. Manquillo), Miranda, Pulido, Filipe (46. Domínguez) – Assunção, Gabi, Tiago (46. Diego) – Reyes, Salvio, Pizzi (46. Adrián)