Atlético nadále trápí impotence, z Granady veze bod

16/10/2011 13:24 // Sebyk // 615 zobrazení

Atlético Madrid nedokázalo vstřelit branku ve třetím po sobě jdoucím ligovém zápase, letos vyšlo v Primeře brankově naprázdno už popáté ze sedmi kol! To je velmi alarmující statistika a od trenéra Manzana se budou očekávat změny v ofenzivní fázi, které by impotenci útočníků Atlética vyléčily. Zároveň však Atlético rovněž popáté v lize udrželo nulu v kolonce inkasovaných branek, a ze stadionu nováčka z Granady si tak odváží bod za remízu 0:0.

Na stadionu Los Cármenes v Granadě mohli včera diváci sledovat velmi pohledný zápas, který přinesl řadu šancí na obou stránách, branky se však fanoušci nedočkali. Sestavou, kterou na hřiště poslalo Atlético, trenér Manzano naznačil, že s Kolumbijcem Pereou už na pozici pravého beka příliš nepočítá – na pro něj nezvyklém postu nastoupil Juanfran a na premiéru si rozhodně nevedl špatně. Na levém křídle se pak vzhledem ke zranění Ardy objevil Diego, ve středu zálohy nastoupil pevný blok Mario-GabiTiago.

Zápas začal ve velkém tempu a už po několika minutách mohlo Atlético prohrávat, útočník Granady Uche však trefil jen tyč Courtoisovy branky. Další šance Granady přišly krátce nato, hlavička jednoho stoperů však šla těsně vedle, svůj samostatný únik nedokázala zužitkovat ani největší hvězda Andalusanů Dani Benítez. Atlético kontrovali šancemi Gabiho, který však z vápna trefil jen náruč brankáře Roberta, a Reyese, jehož střelu musel gólman domácích zlikvidovat excelentním zákrokem. U obou akcí Atlético asistoval přihrávkou playmaker Diego.

Obrana Atlética včera nevypadala na statisticky jednu z nejpevnějších v lize, její součástky si často vybíraly slabší chvíle a Granada hrozila z výborně provedených brejků. Jeden z nich zakončoval střelou z malého vápna Siqueira, od inkasovaného gólu však Atlético uchránil levý bek Filipe, který se útočníku domácích statečně vrhnul pod nohy a upálil mu míč. Po hodině hry provedl Manzano dvojité střídání – a byla to sázka na ofenzivu: Maria, který včera odvedl velmi špatný výkon, nahradil útočník Adrián, za Tiaga naskočil Assunção.

Jaénský stratég by si za své střídání zasloužil jedničku s hvězdičkou – Atlético přišpendlilo Granadu na její vlastní polovině a neustále hrozilo. Pár minut po svém nástupu na hřiště se málem prosadil sváteční střelec Assunção, jeho volej mířící do branky však zblokoval Fran Rico. Krátce nato se málem parádním způsobem trefil Brazilec Diego, jeho nůžky však mířily mimo. V 72. minutě utekl naší obraně znovu Uche, který se až příliš snadno zbavil Domíngueze, Courtois však situaci jeden na jednoho opět zvládl. O minutu později se stejná situace opakovala na druhé straně hřiště, když Roberto vychytal Adriána.

V 75. minutě byl střídán Falcao, který včera zažil velmi nepovedený zápas. Téměř se nedostal k míči, branku nevstřelil a aktivitou jej předčil střídající Adrián. Na hřiště se místo kolumbijské hvězdy podíval Portugalec Pizzi. Atlético stále stupňovalo svůj tlak, obrovskou šanci po dalším skvělém pasu Diega však zahodil Adrián. Mladý španělský útočník se neprosadil ani o několik minut později, kdy těsně minul skvělý centr Reyese. Ta samá dvojice zakombinovala krátce nato ve vápně, výsledná střela La Perly však nebyla dostatečně razantní.

V závěrečných minutách předvedla hvězda večera Roberto další dva povedené zákroky proti Reyesovi Adriánovi, a zápas tak skončil bez branek. Za první poločas si body zasloužila Granada, v tom druhém však již úřadovalo Atlético – ovšem bez výsledku. Manzano tak bude mít ze svých útočníků pořádně těžkou hlavu, ve čtvrtek navíc Atlético čeká velmi těžký zápas Evropské ligy na hřišti italského Udinese Calcio.

Granada CF 0-0 Atlético Madrid

Branky: –

Sestava: Courtois – Juanfran, Miranda, Domínguez, Filipe – Tiago (57. Adrián), Mario (57. Assunção), Gabi – Reyes, Falcao (75. Pizzi), Diego