Atlético na úvod sezony ztratilo body s Osasunou

28/08/2011 20:33 // Sebyk // 389 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atlético hned na úvod sezony doma ztratilo, když nedokázalo překonat pamplonský obranný val, a bere tak jen bod za bezbrankovou remízu. Domácí neodehráli špatný zápas – přesnými přihrávkami kontrolovali hru a vytvářeli si šance -, v koncovce jim však nepřálo štěstí. Skvělý zápas odehráli Salvio Adrián, oba však svým výkonem zastínili brankáři Osasuny – nejprve Riesgo a poté i střídající Andrés Fernández -, kterým k čistému kontu pomohla ve dvou případech i branková konstrukce. Highlightem utkání byl i debut velké letní posily Ardy Turana, ani ten však recept na pamplonskou obranu nenašel.

Utkání začalo v netradičních 12 hodin a v průběhu zápasu bylo vidět, že na výkonech hráčů se vysoké polední teploty rozhodně podepsaly. Jak domácí, tak i hosté vypadali po první půli doslova vyčerpaně. Ale zpět na začátek utkání – Atlético od počátku kontrolovalo hru a svému soupeři míč často nepůjčovalo. Útoky Madriďanů táhnul zejména ve skvělé formě hrající Adrián Salvio. Obraně šéfoval čerstvý reprezentant Álvaro Domínguez, hosté se k brance Courtoise, který překvapivě nastoupil namísto Joela, až na výjimky vůbec nedostávali. Ve 20. minutě se však musel naplno zapojit i mladý Belgičan, když parádní robinsonádou zneškodnil dalekonosný pokus Nekounama.

Atlético odpovědělo šancemi Salvia Reyese, ale skóre se nezměnilo. Největší příležitosti si Rojiblancos nechali na konec první půle, když nejdříve Adrián parádně přiťuknul patičkou Salviovi, ten však tváří v tvář brankáři Riesgovi smolně neproměnil, o pár minut později pakSalvio trefil střelou z dálky dokonce tyč. Po zákroku proti této střele si o střídání řekl gólman Riesgo, který byl pochroumaný už z jednoho z dřívějších soubojů, v brance jej nahradil mladík Andrés Fernández, který se nakonec stal největším hrdinou utkání.

Druhá půle začala tak, jak skončila ta první, tedy náporem Atlética – střelu Adriána však Fernández zneškodnil, při pokusu Reyese dokonce opět zazvonila tyč! O několik minut později se svého debutu za velkého potlesku fanoušků dočkala velká letní posila Arda Turan, když trochu překvapivě nahradil do té doby skvěle hrajícího Salvia. Turecký záložník si při své premiéře rozhodně nepočínal špatně, byla na něm však poznat určitá nerozehranost, což je po zranění a příchodu do nového prostředí zcela pochopitelné. Na tempo a styl Primery se tak bude muset ještě asi adaptovat.

Atlético ve svém náporu pokračovalo i po zbytek poločasu, Fernández v brance Osasuny ale odolával. Nejprve zneškodnil dva pokusy Gabiho, poté si skvěle poradil i s parádní střelou Maria Suáreze, neuspěl proti němu ani Adrián. Ač Atlético po většinu zápasu drželo svého soupeře na jeho půlce, nebyla Osasuna zcela bez šancí – po jednom z brejků protáhnul Courtoise povedenou střelou Lamah, hosté dokonce mohli nakonec brát všechny tři body, to by ale musel Nino v nastavení proměnit obrovskou šanci, když ho na hranici malého vápna trestuhodně neuhlídal Perea. Brankář Courtois by byl proti jeho střele, která tak tak minula tyč jeho svatyně, naprosto bezmocný. Ve zbývajících sekundách utkání už žádná branka nepadla a zápas tak skončil 0:0.

Příští týden se žádné utkání vzhledem k reprezentační pauze nehraje, o týden později však čeká Atlético velký test v podobě venkovního zápasu proti silné Valencii.

Atético Madrid 0-0 CD Osasuna

Sestava: Courtois – Sílvio, Domínguez, Perea, Filipe Luis – Mario Suárez, Gabi, Tiago (74. Juanfran) – Reyes, Adrián, Salvio (59. Arda)