Atlético Madrid získalo už pošesté Trofeo Colombino

13/08/2011 17:21 // Sebyk // 368 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Včera večer Atlético v předsezonním klání o Trofeo Colombino porazilo domácí Recreativo Huelva 2:1, a po šesté tak získalo nádherou trofej v podobě obří pozlacené karafy. Za Atlético si odbyl debut belgický brankář Thibaut Courtois, obránce Luis Perea po dlouhé době nastoupil na pozici pravého beka, na kterou se po odchodu Juana Valery zjevně natrvalo přesune, poprvé v přípravě se nám pak představil Elias Mendes, a to v roli falešného křídla v Manzanově 4-3-3. S kapitánskou páskou na paži nastoupil Álvaro Domínguez, se kterým El Profesor očividně počítá jako s novým lídrem obrany.

Hned od počátku Atlético kontrovalo hru a snažilo se o kombinaci, která se místy dařila, místy méně – bylo však vidět, že i za krátkou dobu, kterou u týmu Gregorio Manzano je, mu stihl vtisknout základy nějakého systému, které pod vládou Quique Sáncheze Florese zoufale chyběly. Záloha pracovala v pevném bloku, krajní obránci si vzorně plnili své ofenzivní i defenzivní úkoly, jenom nějaká spojka mezi zálohou a útokem tradičně chyběla – ani včera těsně bráněný José Antonio Reyes nemůže stačit na vše.

První branka utkání padla ve 33. minutě po parádní akci Atlética – po kombinaci na pravém křídle Elias skvěle vysunul krajního beka Pereu, který na zlatém podnose naservíroval míč před bránu Adriánovi, který se zblízka nemýlil – 1:0. Zbytek poločasu už kromě šanceReyese, který po dalším pěkném vysunutí od Eliase trefil tyč, nic nenabídl. Do druhé půle nastoupily týmy v obměněném složení a Atlético se vrátilo k rozestavení 4-4-2. Většinu času si aktivněji počínali domácí, za což byli v 64. minutě odměněni gólem – Recre nakrátko rozehrálo roh, Fidel obehrál Adriána a nacentroval přesně na hlavu Álvara Vegy, kterého trestuhodně neuhlídal Diego Godín. Debutant Courtois byl naprosto bezmocný.

Atlético se záhy pokusilo převzít iniciativu a po výborně sehraném brejku Reyes v 79. minutě vysunul Salvia, který střelou mezi nohy nedal brankáři šanci a strhnul vedení zpět na stranu Atlética. Vítězství Los Colchoneros mohl záhy pojistit mladý útočník Borja, který se po dalším skvělém pasu Reyese řítil sám na brankáře domácích, ten ovšem dokázal jeho střelu vyrazit mimo. Recreativo sice v závěru napnulo všechny síly k vyrovnání, jeho hráčům se ale ani nepovedlo ohrozit branku Atlética, a tak kapitán červenobílých Antonio López mohl nad hlavu zvednout krásný pohár pro vítěze turnaje.

Recreativo Huelva 1-2 Atlético Madrid

Branky: 64. Álvaro Vega – 33. Adrián, 79. Salvio

Sestava: Courtois – Perea (59. Sílvio), Miranda, Domínguez (59. Godín), Filipe (59. López) – Gabi (46. Juanfran), Mario (46. Assunção), Tiago – Reyes, Elias (46. Salvio), Adrián (73. Borja)