Atlético Madrid CZ/SK

Atlético Madrid ve středu pozornosti

11/09/2012 00:31 // Andres // 1 335 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

To, co nastalo po evropském double v roce 2010, je po vítězství v Evropské lize a Superpoháru opět tady. Zájem o Atlético Madrid narostl snad na všech frontách – dresy jdou na dračku, Colchoneros jsou častěji používaným heslem v internetových vyhledávačích, zvýšil se i počet permanentkářů a počet žádostí o založení peñi.

Jedním z aspektů, který byl už po předešlém double zaznamenán, je nárůst držitelů permanentek. Celkově se počet věrných diváků navštěvujících zápasy Los Rojiblancos zvýšil od konce srpna o 500, což znamená o 30% vyšší čísla, než za stejné období v minulém roce, kdy příznivce Atlética pobláznil příchod Diega v poslední den přestupového období.

Klub také registruje vlnu žádostí o založení peñi neboli oficiálního, klubem registrovaného fanklubu. Zatím jich bylo v roce 2012 vytvořeno pět a další čtyři jsou v procesu zakládání. Administrativa Atlética odhaduje, že za celý rok by mohl mít klub okolo deseti nových fanklubů, čímž by se dostal na celkové číslo 710. Velmi by se tak přiblížil číslu 12 právě z roku 2010.

Největší vlnou zájmu je zahrnut oficiální fanshop, kde prodeje vzrostly oproti květnu-červnu dokonce o 300%! Jedno za druhým mizí z polic památeční trika připomínající vítězství v Evropské lize nebo úspěch v Superpoháru. Pozadu pak není ani oficiální kolekce 2012/13, která se možná trochu překvapivě taky velmi dobře prodává. Největší podíl na 35% růstu má obrovský zájem o venkovní dresy, které fanoušci skupují dvojnásobně tolik, co loňské.

I muzeum si může pochvalovat vyšší návštěvy, konkrétně o 16%. Kdo by taky nechtěl vidět poslední dvě trofeje vedle sebe? Klub opět také chystá výjezdy s trofejí po celém Španělsku. Na ten první v Alcorcónu přišlo více než 1500 lidí.

Atlético Madrid alespoň na chvíli také ovládlo velmoc jménem internet. Hesla jako Atleti, Falcao, Cholo, Neptune nebo Koke dobyly po dobu Superpoháru twitter, klub si na sociálních sítích přišel také na několik tisíc nových příznivců a v neposlední řadě také zaznamenal o 21% více návštěvníků na svých stránkách než ve stejné době minulý rok.

Komentáře (4)
  1. Myslím, že niekde na atleticofans sa to riešilo už dávnejšie, ale nejak si to nepamätám. Čo treba spraviť pre to, aby sme mohli vytvoriť oficiálny CZ/SK fanklub Atletica?

  2. tady se to uz resilo taky, andres si ty podminky bude urcite pamatovat O:-) pokud si ale dobre vzpominam, tak je zapotrebi 50 permanentkaru, coz v tehlech koncinach sezeneme tezko. pak je jeste moznost zalozit nejakou odnoz peny, na coz potrebujeme snad 50 podpisu (coz je dosahnutelny, ale jde o to, ze nema smysl neco zakladat, kdyz se v tom pak 50 % lidi nebude vubec angazovat). mozna se ale uplne pletu :D


Komentáře

No trackbacks yet.