Atlético Madrid – Valencia CF 2:1

25/10/2015 11:47 // Mindrot // 372 zobrazení
Carrasco vyčnieval nad všetkých. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Dva góly v prvom polčase stačili Atléticu na víťazstvo nad Valenciou. Domáci boli počas celého zápasu lepším tímom a vytvorili si nespočetné množstvo príležitostí, tretí gól sa im ale nepodarilo pridať. Los Che po zmene strán znížili z pokutového kopu, čo ale ostalo nakoniec bez vážnejších dôsledkov, Nunovi zverenci sa nedokázali k vyrovnaniu ani len priblížiť. Atléti sú po deviatich kolách na tretej priečke, iba dva body za vedúcou dvojicou.

Za prvý polčas si domáci zaslúžia absolutórium, na trávniku bol jediný tím, ten v červenobielych dresoch. Hneď v úvode sa mohol presadiť Koke, jeho zakončenie smerovalo priamo do gólmana Domenecha. Ojedinelú šancu si hostia pripísali v 22. minúte, Cançelov strieľaný center Oblak zneškodnil. Atléti hostí už k ničomu nepustili a sami udreli. Po polhodine hry fatálne zlyhali dvaja zadáci Valencie pri uprataní Filipeho nákopu, lopty sa zmocnil Jackson Martínez a rutinérsky otvoril skóre zápasu.

Simeoneho zverencov vedúci gól nakopol a vzápätí mohli svoj náskok zveľadiť, Jacksona i Godína však vychytal pohotový Domenech, pričom pri Uruguajcovej hlavičke mu pomohol na bránkovej čiare i Gayà. V 40. minúte už ale hosťom nepomohlo nič. Carrasco pri postrannej čiare vybojoval loptu, z brániacich hráčov hostí si urobil kužele a svoje fantastické sólo zakončil na milimetre presnou strelou k pravej tyči Domenechovej brány. Nádherný gól, ktorým Belgičan korunoval svoj skvelý výkon, musel potešiť oko každého futbalového fanúšika.

Po zmene strán domáci mierne poľavili, i tak však boli naďalej lepším tímom. Dobrú príležitosť zahodil Griezmann. Cholo postupne vystriedal, z trávnika odišiel Carrasco a Jackson, do hry sa zapojili Óliver a Fernando Torres. 72. minúta však pre Colchoneros priniesla studenú sprchu, Godín vo vlastnej šestnástke hlúpo fauloval Mustafiho, po čom rezultoval pokutový kop, Paco Alcácer ponúknutú možnosť s prehľadom premenil a na štadióne Vicente Calderóna sa schyľovalo k dráme. Domácich mohli mrzieť pozahadzované šance, o stretnutí už malo byť dávno rozhodnuté.

Napriek všetkému sa ale dráma nekonala. Atléti nepustili Netopierov do žiadnej ďalšej šance, naopak, sami mohli ešte párkrát rozradostiť zaplnený Calderón. Do najväčšej šance sa dostal netypicky Juanfran, Domenech ho však vychytal, následná Torresova hlavička v jasnej pozícii mierila vedľa. V konečnom dôsledku to domácich nemuselo mrzieť, zaslúžene brali po skvelom výkone všetky tri body. Jediným šrámom na stretnutí ostáva Filipe v bolestivých grimasách po záverečnom hvizde, snáď nepôjde o žiadne vážnejšie zranenie. Atlétov čaká v piatok zápas na Riazore proti domácemu Deportivu.

82. Correa ↑↓ Griezmann 80. Piatti ↑↓ Enzo Pérez

32. Jackson (Filipe) 72. Paco Alcácer (P)

Zdroj: clubatleticodemadrid.com

V nedeľu večer nás čaká jeden z vrcholov jesene, Atléti privítajú na Calderóne rivalov z Valencie. Colchoneros majú za sebou hladké víťazstvo v Lige majstrov nad Astanou a v lige by radi nadviazali na minulotýždňovú vydretú výhru nad Errealou na jej vlastnom trávniku.

Mimo hry ostáva naďalej Vietto, Cholo k zápasu nepovolal ani Siqueiru, Lucasa a Thomasa. Na tréningu skúšal argentínsky kouč formáciu 4-4-2 s Jacksonom v útoku vedľa Griezmanna. Môžeme dúfať, že Kolumbijcov presný zásah proti Astane opäť oživí jeho čuch na góly. Očakáva sa štart Ólivera i Carrasca, ktorí obaja predviedli výborné výkony v uplynulých dvoch zápasoch.

Na tlačovke sa Simeone sústredil na radosť tímu z toho, že sa Jackson konečne trafil: „Pozícia útočníka je iná v tom, že väčšinou je hráč hodnotený podľa nastrieľaných gólov. Preto sme veľmi šťastní, že sa Jackson trafil, čo ste mohli vidieť i na oslave celého mužstva.“ „Zajtra môžeme očakávať tvrdý a náročný zápas proti súperovi, ktorý vybudoval skvelý tím a vlani zažil výbornú sezónu,“ prešiel Cholo k zápasu. „Je to nebezpečný tím, plný výborných individualít a zároveň silný kolektív. To si od nás žiada, aby sme hru dostali tam, kde sa budeme cítiť komfortne a odohrali dobrý zápas.“

Netopierom bude chýbať zranená brankárska jednotka Diego Alves, rovnako nezasiahne ani Matt Ryan. Kouč Nuno Espírito Santo: „Sme motivovaní, nabudení a pripravení čeliť veľkému súperov. Chceme vyhrať a to, čo sa nám podarilo minulý rok, nám slúži ako precedens, každopádne však nemôžeme uviaznuť v minulosti.“ Mimoriadne dôležitý zápas sa odohrá v nedeľu, 25. októbra od 20:30, dohľad nad pravidlami obstará Jesús Gil Manzano.