Atlético Madrid – UD Las Palmas 1:0

22/08/2015 11:58 // Mindrot // 264 zobrazení
Radosť po Griezmannovom góle. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atléti si pripísali víťazný štart do novej sezóny, nad nováčikom z Kanárskych ostrovov zvíťazili jediným gólom Griezmanna po štvrťhodine hry. Sú to tri body, ktoré najviac tešia fanúšikov, pretože herne bude čo zlepšovať. Colchoneros mali výborný prvý polčas, no po zmene strán sa z trávnika vytrácali a hostia nemali ďaleko k vyrovnaniu. Striedania oživili hru domácich, tí nakoniec už bez stresu dokráčali k „povinným“ trom bodom.

Atléti začali aktívne a už v ôsmej minúte to na zaplnených tribúnach zahučalo po prvý raz, to Griezmann v ťažkej pozícii mieril vedľa vzdialenejšej tyče Raúlovej brány. O ďalších osem minút sa však Francúz dočkal, po faule na svoju osobu pred šestnástkou sa postavil k priameho kopu a s výdatnou pomocou múru poslal loptu za chrbát gólmana hostí, ktorý ale taktiež nemal čisté svedomie. Pri chuti bol aj navrátilec Filipe, ktorý to skúšal spoza šestnástky a do prestávky úradoval ešte raz i Griezmann, s jeho tvrdou ranou si Raúl poradil.

Tesne po zmene strán centroval zľava Filipe, Jackson nedokázal usmerniť loptu do brány. Domáci, dirigovaní vynikajúcim Óliverom postupne púšťali nohu z plynu a hráči Las Palmas zaňuchali príležitosť. Najskôr David Simon po štandardke nikým nestrážený hlavičkoval tesne nad, lopta lízla brvno Oblakovej brány. Slovinský brankár ukázal svoje umenie o pár minút neskôr, roh hostí skončil na hlave kapitána Aythamiho, jeho prudká hlavička mala všetky potrebné parametre, avšak Jan Oblak vytiahol fantastický zákrok a domácim toto varovanie stačilo, do ničoho nebezpečnejšieho už Ostrovanov nepúšťali.

Cholo Simeone postupne prestriedal a najväčší vietor spomedzi nových hráčov na trávniku robil Ángel Correa. No hoci domáci vyprodukovali zopár pekných akcií, vo finálnej fáze zlyhávali. Filipeho prekvapivá strela z uhla vystrašila Raúla v bráne hostí a najbližšie k druhému gólu mal v závere zápasu Koke – tentoraz sa on postavil k exekúcii priameho kopu a lopta skončila na pravej tyči brány hostí. Do záverečného hvizdu Prieta Iglesiasa sa už nič dôležité neudialo, v ďalšom kole však budú musieť Atléti predviesť viac, pretože v Seville na Pizjuáne sa s takýmito výkonmi nevyhráva.

Zdroj: clubatleticodemadrid.com

La Liga sa vracia s novým ročníkom a všetci fanúšikovia Atlética netrpezlivo čakajú, ako sa bude dariť novozloženému tímu Diega Simeoneho. Nové posily sa v príprave ukazovali v pozitívnom svetle a dávajú tak zabudnúť na odchody dôležitých hráčov. Colchoneros začínajú ligu na domácej pôde a do cesty sa im postaví odhodlaný nováčik z Las Palmas.

Cholo Simeone povolal k zápasu 21 hráčov, medzi ktorými chýba Siqueira – hoci figuroval v súpiske prvého tímu pre nadchádzajúcu sezónu, všetko nasvedčuje tomu, že Brazílčan je na odchode. Prvý zápas zmešká aj zranený Thomas, inak sú ale Atléti v plnej sile, podľa vyjadrení sa hráči sústreďujú len a výlučne na tento zápas, veriac v stále rastúcu silu tímu.

Kouč Diego Simeone neskrýval na tlačovke nadšenie: „Ako vždy, keď sa niečo začína, sme poriadne nadšení. Návrat na Calderón po takmer troch mesiacoch nám dodáva adrenalín a vytvára obrovské očakávania. Nevieme sa dočkať pohľadu na zaplnený štadión.“ Argentínsky tréner následne načrtol plány na nastávajúce stretnutie: „Budeme sa snažiť nájsť spôsob, ako zabrániť Las Palmas v protiútokoch, pretože majú v ofenzíve mimoriadne rýchlych hráčov, predovšetkým Arauja, ktorý je veľmi nebezpečný,“ nezabudol Simeone spomenúť najväčšiu zbraň nováčika.

Las Palmas sa do Primery vrátili za mimoriadne dramatických okolností, keď v napínavej baráži rozhodli o postupe na úkor Zaragozy až päť minút pred koncom. Zásluhou koho iného, ako už spomínaného Arauja. Kouč Paco Herrera povolal k veľkému návratu 19 hráčov a nechal sa počuť, že hoci je Atlético silné, oba tímy majú na trávniku 11 hráčov a „je to len futbal“. Aký vstup do nového ročníka nám Atléti predvedú sa dozvieme v sobotu, 22. augusta od 20:30, na pravidlá dohliadne navarrský Eduardo Prieto Iglesias.