Atlético Madrid – SL Benfica 1:2

30/09/2015 19:43 // Andres & Mindrot // 156 zobrazení
Bránka Julia Césara bola pre domácich zakliata. Zdroj: AS.com

Druhá porážka v rade, tentokrát dokonca na vlastnom štadióne, poriadne zamávala Atléticom. A to práve v najmenej vhodný čas, pred blížiacim sa mestským derby proti Realu Madrid. Iba druhú prehru mužstva pod Diegom Simeonem na domácej pôde v európskych súťažiach zariadil portugalský šampión Benfica, pričom hrdinom Orlov sa stal Nico Gaitán, ktorý jeden gól dal a na víťazný perfektne prihral. Atléti tentokrát absolútne vyhoreli v koncovke a hoci svojho súpera tlačili, z 23 streleckých pokusov sa ujal len jediný.

Domáci sa dostali do vedenia v 23. minúte, Griezmann v šestnástke perfektne prihral Correovi a ten z prvej prepálil Julia Césara v bráne hostí. Ángel Correa skóroval pri svojom debute v Lige majstrov a v nasledujúcich minútach to na trávniku vyzeralo, akoby bola otázkou už len výška výsledného skóre pre domácich. To by však Colchoneros nesmeli chýbať na lekciách z efektivity. Už krátko po otváracom góle mal tutovku na hlave Jackson, lopta skončila len na konštrukcii brány. Bola to najväčšia šanca kolumbijského forvarda, ani zďaleka však nie jediná.

Čím menej budeme písať o spálených šanciach Jacksona Martíneza, tým to snáď bude aj lepšie. To, čo domácim chýbalo, predviedli naplno hostia. Orli hrozili z rýchlych protiútokov, pri pohľade na štatistiky je každému jasné, kto koho vyškolil v otázke efektivity. Benfica si vypracovala za celý zápas šesť streleckých pokusov, z ktorých štyri mierili medzi žrde domácej brány a dva z nich skončili v sieti. Nočná mora pre domácich fanúšikov, nočná mora pre každého Atléta, ktorý sledoval tento zápas.

Obrat začal deväť minút pred prestávkou Gaitán, center z pravej strany hostí nadvihol Godín hlavou priamo na úplne voľného Argentínca na opačnej strane, ten z prvej prepálil bezmocného Oblaka a bolo vyrovnané. Dielo skazy dokončil šesť minút po zmene strán Gonçalo Guedes, ku ktorému sa aj napriek Filipeho snahe dostal skvelý Gaitánov center a odchovanec Benficy z nemožného uhla trafil presne k zadnej tyči. Na stave zápasu už nič nezmohli ani Cholove striedania, domáci vpredu i naďalej zahodili, čo sa dalo a Benfica si z Calderónu vezie cenné tri body.

stats_ben

Po vyše polroku sa Liga majstrov vracia na Vicente Calderón, v stredu večer privíta domáce Atlético lisabonskú Benficu. S blížiacim sa madridským derby opäť hľadajú domáci cestu späť do víťazných koľají po trápnej prehre cez víkend na Madrigale. S Benficou sa Atléti stretnú v súťažnom zápase vôbec po prvý raz, avšak vzhľadom na vcelku čulé obchodné kontakty je v tejto chvíli v oboch kádroch nie menej, než sedem hráčov, ktorí navliekli dres jedného či druhého mužstva.

Do stretnutia nebude môcť zasiahnuť Koke, ktorý stále pokračuje v rekonvalescencii, a hoci ide o citeľnú stratu, môžeme byt radi, že o jedinú, pričom na spomínanú nadchádzajúcu bitku o Madrid by mal byť už k dispozícii. Mimo nominácie sa ocitla aj trojica Jesús Gámez, Thomas a Lucas.

Diego Simeone si je vedomý sily súpera: „Čaká nás súper s víťaznou mentalitou. Vlani vyhrali ligu a v Európskej lige sa dostali ďaleko, pričom si zachovali väčšinu hráčov z kádra. Ich mužstvo je mimoriadne konkurencieschopné a najväčšie nebezpečenstvo hrozí z krídelných priestorov. Máme pred nimi rešpekt, no zároveň sme si vedomí vlastnej sily na domácom štadióne s podporou našich fanúšikov na tribúnach.“

Na vcelku známe miesta (aj keď tu zas tak veľa nenahrali) sa vracajú Raúl Jiménez, Pizzi a Sílvio, všetci budú pripravení zasiahnuť. Jedinou stratou Orlov je ďalší starý známy Toto Salvio, vyradený kvôli dlhodobému zraneniu kolena. Benfica si v prvom zápase skupiny poradila s kazašskou Astanou 2:0 a sťažovat sa nemôže ani na priebeh domácej ligy. Súboj o prvé miesto v skupine C sa odohrá v stredu, 30. septembra od 20:45 pod dohľadom talianskeho arbitra Gianlucu Rocchiho.