Atlético Madrid – Real Sociedad 2:0

07/04/2015 22:00 // Mindrot // 373 zobrazení
Griezmann strieľa druhý gól Atlética.

Aj v piatom zápase po sebe dokázali Colchoneros udržať čisté konto, v domácom súboji s Realom Sociedad zvíťazili 2:0 a obhájili tretiu priečku v ligovej tabuľke. O výhre domácich, oslabených počenými absenciami v podobe Godína, Juanfrana, Raúla Garcíu či Moyu, rozhodli rýchle góly hneď v úvodných desiatich minútach, najprv vlastenec Mikela Gonzáleza a neskôr dorážka Antoine Griezmanna, ktorý gól proti Erreale neslávil z úcty ku klubu, v ktorom futbalovo vyrástol.

Atlétom vyšiel plán čo najlepšieho štartu na výbornú, hneď v druhej minúte sa lopta po štandardke dostala k osamotenému Ardovi, ktorý zvnútra šestnástky tvrdo vypálil, Rulli výborným zákrokom vyrazil na roh, po ktorom si v spleti tiel zrazil hlavou do vlastnej brány loptu Mikel González a Calderón oslavoval. Hostia odpovedali veľmi podobne o dve minúty, teda najprv štandardkou z dobrej pozície a následným rohom, zadáci v červenobielom boli ale o poznanie úspešnejší. V 10. minúte už domáci viedli dvojgólovým rozdielom, pri chuti hrajúci Koke z veľkej diaľky vypálil, Rulli v bráne hostí jeho tvrdú ranu vyrazil pred seba a totálne voľný Griezmann pohodlne dorazil do odkrytej brány.

Colchoneros boli pri chuti a hráčom Errealy nedali vydýchnuť, po ďalšom rohu mohlo byť už 3:0, Tiago predĺžil za seba a Griezmann nedočiahol na loptu pred prázdnou bránou. Na opačnej strane pálil po štvrťhodine spoza veľkého vápna Chori Castro, Oblakovu bránu minul len o centimetre. Ten istý hráč si o niečo lepšie viedol v 20. minúte po rýchlom úniku strieľal k tyči, slovinský gólman v domácej bráne ale výborne zasiahol. Do tretice vznikol menší požiar pred Oblakom v 25. minúte, po nevydarenom odkope Gámeza pálil Canales opäť mimo tri tyče. Atléti sa zahrávali.

O minútu neskôr mal Rulli plné ruky práce s Gámezovou jedovkou, mladý argentínsky brankár bol tentoraz úspešný. Tempo hry medzitým poriadne opadlo, domáci sa nikam nehnali, i tak však dokázali byť nebezpeční. Tri minúty po uplynutí polhodiny hlavičkoval po Ardovom centri dovtedy nevýrazný Torres, namieril len vedľa ľavej tyče. Smerom dozadu to však bolo zo strany Colchoneros o niečo horšie, citeľná bola absencia lídra obrany Godína. Domáci zadáci boli často mimo pozícií a hoci v konečnom dôsledku nedovolili toho hosťom mnoho, často zasahovali v poslednej chvíli a pôsobili chaotickým dojmom. Na opačnej strane nepôsobil istým dojmom Géronimo Rulli, ktorého zaskočil Kokeho center, zachránilo ho brvno. Do prestávky sa už nič podstatné neudialo a do šatní šli domáci za dvojgólového vedenia.

Po zmene strán nastal očakávaný obraz hry, Atléti sa neponáhľali, držali hostí na dištanc od Oblakovej brány a počas prvých dvadsiatich minút druhého polčasu sa nestalo nič, čo by mohlo ovplyvniť zmenu skóre. Po hodine hry sa dostal na trávnik Raúl Jiménez na úkor Fernanda Torresa. V 67. minúte po dlhšom čase Atléti prehovorili, Rulli odvrátil center z pravej strany len k Siqueirovi, jeho strela bola ale zblokovaná. Txuri-urdin viditeľne dochádzali sily a nepomohlo im ani nasadenie dvojice útočníkov Agirretxe a Finnbogason, Atléti zodpovedne bránili a veľakrát i na viac minút nepustili súpera k lopte, pričom sa snažili viac či menej úspešne najmä po ľavej strane prekombinovať do streleckej pozície. Podarilo sa desať minút pred koncom, Griezmann hlavou priťukol Jiménezovi, ten pálil len vedľa.

Počas záverečnej desaťminútovky sa Erreale nepodarilo vytvoriť súvislejší tlak na ceste za skorigovaním výsledku. Najbližšie ku gólu bol Granero v 88. minúte, z priameho kopu poslal strelu na milimeter presne do pravého vinkla, Jan Oblak však vytiahol fenomenálny zákrok a udržal čisté konto aj v piatom zápase za sebou. A v treťom po sebe zvíťazilo Atlético pomerom 2:0, čím si zaistilo tretiu priečku minimálne do víkendu, kedy čaká červenobielych mimoriadne náročný súboj na La Rosalede proti domácej Málage.

Nebude to jednoduché…

Opäť usadení na treťom mieste budú chcieť Atléti pokračovať v nasadenom trende a k trom po sebe idúcim víťazstvám pridať vo vloženom tridsiatom kole štvrté. Na Calderóne privítajú Real Sociedad, vedený Davidom Moyesom, teda klub, ktorý Atlétov na jeseň dokázal zdolať. Erreala nezažíva práve oslnivú sezónu, no práve víťazstvá nad veľkými klubmi (na Anoete padli i Real a Barcelona) dodali jej fanúšikom nádej a hrdosť. Je na Simeoneho zverencoch, aby zjednali odplatu za jeseň a udržali si aj naďalej tretiu priečku.

Vonkoncom to však nebude jednoduché, čo sa hráčskych absencií týka. Po zápase v Córdobe hlásia zranenia Godín a Mandžukić, pričom práve u Chorváta ide o dlhodobejší problém s jeho členkom, ako potvrdil aj Simeone: „Je to rozhodujúci hráč, túto sezónu dal už 20 gólov, no v poslednej dobe hrá so sebazaprením kvôli zranenému členku. To bol ten problém v posledných desiatich zápasoch, už pred stretnutím s Leverkusenom,“ odhalil Cholo. Aby toho nebolo málo, piatu žltú kartu videl v Córdobe aj Juanfran, na jeho mieste uvidíme Gámeza, na ľavú strane sa logicky vráti Siqueira. Návrat po dvojzápasovom treste hlási Miranda, naopak, dvojica Moyà a Raúl García je už síce fit, no tento zápas ešte pre istotu vynechajú.

Atléti nedostali gól už v štyroch zápasoch za sebou, čo je určite povzbudivé pred štvrťfinále Ligy majstrov s večným rivalom Realom budúci týždeň, ako však možno čakať, toto Simeoneho vôbec netrápi a sústreďuje sa len na Errealu: „Musíme pristúpiť ku každému zápasu, akoby bol ten posledný. To je jediná cesta, ako si zabezpečiť dostatok bodov na konečné tretie miesto,“ nesklamal svoju filozofiu Cholo. „Zajtra nás čaká dôležitý zápas proti súperovi s množstvom kvalitných ofenzívnych hráčov, to od nás vyžaduje, aby sme k stretnutiu pristúpili s plnou vážnosťou a maximálnou intenzitou.“

Real Sociedad naposledy prehral 1. marca vo Valencii, odvtedy Moyesovi zverenci trikrát vyhrali a cez víkend vydolovali remízu na náročnom štadióne Málagy. Na Calderóne budú Txuri-urdin postrádať dôležitého Carlosa Velu (obeť vírusu FIFA), podobne zranený je De La Bella a kvôli kartám nenastúpi ani Ansotegi. „Čaká nás veľmi silný súper, podobne ako boli Barcelona a Valencia, čo sú najsilnešie tímy v súťaži, ale na Calderóne sa budeme snažiť zvíťaziť,“ uviedol kouč David Moyes. O tom, či ho Simeone dokáže zastaviť alebo nie, sa dozvieme v utorok, 7. apríla od 20:00 pod taktovkou navarrského arbitra Undiana Mallenca.

Nominace

Jan Oblak, Bernabé Barragán; Guilherme Siqueira, Cristian Ansaldi, Jesús Gámez, João Miranda, Josema Giménez, Lucas Hernández; Mario Suárez, Tiago Mendes, Koke Resurrección, Arda Turan, Gabi Fernández, Saúl Ñíguez, Rubén Gracia „Cani“; Antoine Griezmann, Raúl Jiménez, Fernando Torres.

Tipovací soutěž

Tip

You have to be a registered user and logged in to play in this pool.

Bodování

Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body