Atlético Madrid – Real Madrid 1:1

04/10/2015 00:58 // Andres & Mindrot // 277 zobrazení
Cholovi sa striedania tentokrát vyplatili. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Real Madrid naposledy zvíťazil v lige nad Atléticom 27. apríla 2013, odvtedy márne hľadajú Los Blancos cestu k trom bodom do tabuľky cez svojho mestského rivala. Ani nový kouč Rafa Benítez neuspel v prvom tohtosezónnom meraní síl na Calderóne, hoci jeho zverenci počas celého stretnutia siahali po troch bodoch, Atlétov až v samom závere vykúpil vyrovnávajúcim gólom Vietto. Colchoneros však mohli byť veselší, to by však v prvom polčase musel Griezmann premeniť penaltu, Keylor Navas však mal svoj deň.

Snaha domácich odčiniť posledné neúspechy dostala veľmi tvrdú ranu už v 9. minúte, cez Filipeho na ľavej strane až príliš ľahko prešiel Carvajal, jeho center našiel hlavu úplne voľného Benzemu a francúzsky forvard nedal Oblakovi žiadnu šancu. Atléti sa z inkasovaného gólu nezložili a ešte aktívnejšie napádali rozohrávku hostí, tí sa prezentovali umnou hrou zozadu a najlepšia defenzíva v lige (jediný inkasovaný gól v šiestich stretnutiach) fungovala takmer bezchybne.

Odomknúť sa ju pokúšal najmä aktívny Correa, najprv vo veľkej šanci po peknej kombinácii mieril vedľa zadnej tyče, podobne skončil i jeho ďalší strelecký pokus. Ideálna možnosť sa však Atlétom naskytla v 21. minúte, Ramos fatálne zlyhal v rozohrávke, na čo sa Torres rútil sám na bránu, poľahky ho síce odstavil Varane, no Ramos pri pokuse odpratať loptu skopol dobiehajúceho Tiaga a Undiano Mallenco bez zaváhania ukázal na biely bod. Pochváliť treba portugalského záložníka, pretože to urobil skutočne mazácky.

Výbornú možnosť na vyrovnanie vzal do svojich rúk Antoine Griezmann. Nemožno Francúza viniť z toho, že by s penaltou naložil zle, loptu umiestnil presne a prudko k pravej žrdi, Keylor Navas však jeho úmysel vystihol a mrštným zákrokom rozosmutnil domáce tribúny. Do prestávky sa hra vyrovnala, ani jeden zo súperov si nevytvoril vážnejšie príležitosti. Dvakrát sa zastreľoval Cristiano Ronaldo, jeho ďalekonosné pokusy mierili privysoko. Rafa Benítez musel siahnuť v 40. minúte k vynútenému striedaniu, zraneného Carvajala nahradil Arbeloa.

Cez prestávku sa k striedaniu odhodlal i Cholo, nevýrazného Ólivera nahradil Carrasco, čo sa ukázalo ako výborný ťah. Atléti sa hnali za vyrovnaním a značnú časť druhého polčasu strávili na polovici súpera, zodpovedne brániaci Benítezovi zverenci však nepripúšťali takmer žiadne ohrozenie. V dobrej palebnej pozícii sa po hodine hry ocitol Griezmann, jeho rana bola ale zblokovaná. Cholo reagoval striedaniami a v 64. minúte už vyčerpal všetky tri, Correu nahradil Viettom a Torresa Jacksonom.

I naďalej však hľadali domáci cestu cez defenzívu hostí márne a vyzeralo to, že si Los Blancos svoj tesný náskok ubránia. V 81. minúte sa blysol peknou individuálnou akciou Carrasco, jeho center hlavičkoval Vietto vedľa. O dve minúty neskôr sa však pomaly zatíchajúci štadión Vicente Calderóna konečne dočkal. Jackson zaviezol po ľavej strane loptu až do vápna, jeho prízemný center síce smeroval priamo do Keylorovej náruče, toho však ešte predtým križoval Griezmann a pätičkou oklamal kostarického gólmana – lopta sa dostala k osamotenému Viettovi, ktorý do prázdnej brány pohodlne vyrovnal.

Domáci fans okamžite ožili a nabudených červenobielych hnali za víťazným gólom. K nemu mal najbližšie v nastavenom čase Jackson Martínez, na hranici veľkého vápne pekne prebral odrazenú loptu a vyslal jedovatú strelu k pravej tyči, Keylor Navas však opäť ukázal svoje kvality a prvé tohtosezónne madridské derby tak skončilo deľbou bodov. Vzhľadom na predchádzajúce nepresvedčivé výsledky môžeme povedať, že bod má pred reprepauzou ohromnú cenu.

FOTO ZO ZÁPASU

Šanci zřejmě opět dostane TorresMinulý rok jsme si ho užili hned šestkrát a jen tato sezóna začala, už klepe na dveře znova. El Derbi madrileño je zpět! Atlético Madrid na uvítá svém stadionu Real Madrid tuto neděli ve 20:30.

Loni tento ligový zápas opanovali ve velkém stylu Los Colchoneros, když svému odvěkému rivalovi uštědřili senzační porážku 4:0. Ani ten největší optimista nečeká, že by se tato jízda tentokrát opakovala, zvláště když přihlédneme k nekonzistentní formě domácích – z posledních 6 zápasů si připsalo hned 3 prohry, z toho dvě v posledních dvou utkáních.

Simeone nevidí celou situaci tak vážnou. Ostatně, prohry přišly ve velmi složitých zápasech, jinak tým zatím body neztratil. „Popravdě nejsem ani trochu překvapen tím, co se teď děje. Věděli jsme, že prvních deset kol ligy bude velmi komplikovaný, protože čelíme samým silným týmům. Máme také v týmu plno mladíků, které teprve zapracováváme, takže je těžké udržet vyrovnané výkony,“ namítá trenér.

El Cholo letos volně střídá mezi formace se dvěma a třemi útočníky a nejinak tomu bude i proti Realu. „Pracujeme se dvěma systémy, 4-4-2 a 4-3-3. Už jsme hráli několik zápasů na tři útočníky. Je očividné, že na to máme hráče. Proti Benfice se mi ta formace zamlouvala a použijeme ji pravděpodobně i zítra,“ naznačil Simeone na tiskové konferenci. „Jedno místo zaujme Correa nebo Carrasco,“ doplnil trenér Atlética. V útoku by kromě jednoho z nich měli mít tentokrát své místo Griezmann a Torres.

Nezahrají si naopak Thomas, Gámez a Lucas, kteří se nevešli do nominace, a Koke, který nestihl včas doléčit své zranění. Na druhé straně zdravotní problémy vyřadily Jamese a Pepeho.