Atlético Madrid – Rayo Vallecano 3:1

24/01/2015 22:14 // Andres // 319 zobrazení // zdroj: marca.com
Antoine Griezmann se dnes postaral o dva góly ze tří

Atlético Madrid dnes v prvním zápase druhé poloviny sezóny uvítalo Rayo Vallecano. Ani bez Kokeho a s Fernandem Torresem jen na lavičce neměli Los Colchoneros hned ze začátku o šance nouze, dvě velké příležitosti však Mario Mandžukić spálil. Nemuselo ho to ale dlouho mrzet, jelikož se Atlético Madrid i tak dostalo brzo do vedení.

Ve 12.minutě vystihl rozehrávku Raya Antoine Griezmann a po několika rychlých krocích zakončoval sám před bránou. 1:0. O 10 minut Francouz už po podobné situaci zvyšoval na dvoubrankový rozdíl, tentokrát jej protečováním hlavou vyslal do průniku Mandžukić. Griezmann se opět nemýlil a zakončoval přesně k tyči.

Atlético ale polevilo a sousedi z Vallecas to potrestali. Z hranice vápna zakroutil za záda Moyi povedenou střelu Trashorras a Rayo dál tlačilo. Přestávka byla pro Los Rojiblancos vysvobozením.

V druhé půli se síly opět srovnali, definitivně pak bylo o osudu utkání rozhodnuto, když po rohovém kopu poslal míč do vlastní sítě útočník hostů Manucho. Atlético Madrid dál hrozilo z nebezpečných protiútoků a zejména hrdina utkání Griezmann si mohl připsat další dva. Jednou ale mířil těsně mimo, podruhé míč skončil na tyči. V závěru utkání se Francouz podělil o svou poslední šanci na hattrick s Fernandem Torresem, který nastoupil k jubilejnímu 250. zápasu za Atlético, však ten příležitost zahodil.

Los Rojiblancos si připisují výhru 3:1 a už vyhlíží středeční odvetné utkání s Barcelonou v Copa del Rey.

1

Griezmanna lze proti Rayu opět očekávat v základní sestavěČtvrtý lednový víkend přenáší ligu do své druhé poloviny. Prvním soupeřem, se kterým se Atlético Madrid v lize potká podruhé, je Rayo Vallecano. Zápas na stadionu Vicenteho Calderóna začíná v sobotu ve 20:00.

Los Colchoneros hledají každou možnost k odpočinku v náročném programu, který jim v krátké chvíli naservíruje tři zápasy s Realem Madrid i Barcelonou, zrovna Rayo Vallecano ale není vhodným soupeřem k podcenění. Naposledy na zaskočili Real Sociedad na jeho vlastním stadionu, odkud odvezli všechny tři body za vítězství 1:0. V tabulce drží Franjirrojos solidní desáté místo, vzhledem k vyrovnanosti ligy se však každý bodík přibližující nejenom k záchraně počítá.

Atléticu bude chybět Diego Godín, který se vykartoval jak na utkání s Rayem, tak na pohárovou odvetu s Barcelonou. Cholovi tudíž nezbyde, než poprvé vedle sebe nasadit Mirandu a Giméneze. „Joao se po zranění vrátil bez problémů a Giménez se postupně zlepšuje a ukazuje, že na to má. Nikdy vedle sebe ještě nehráli. Věřím, že se jim zítra bude dařit,“ řekl Simeone na předzápasové tiskové konferenci. Co se týče dalších hráčů, otázka zápasové kondice bude pro Simeoneho klíčem k sestavení základní jedenáctky. „Hodlám nasadit hráče, kteří budou v nejlepší kondici. Až v den zápasu uvidím, kdo bude hrát,“ dodal El Cholo. Jako preventivní opatření se v nominaci neobjevil Koke a otazník visí i nad startem Ardy Turana. Zranění stále nedovoluje hrát Ansaldimu, vrací se naopak Tiago a poprvé se do nominace dostal Cani.

I druhá strana počítá ztráty. Zranění trápí Tito nebo Lea Baptistaa, který v Rayu hostuje právě z Atlética Madrid. Nenaskočí ani další hráč zapůjčený Los Colchoneros Insúa, jehož start si jeho mateřský klub podmínil poplatkem, který klub z předměstí Madridu není ochoten zaplatit. Karetní trest pak neumožňuje nastoupit Quinimu.

Nominace

Miguel Ángel Moyá, Jan Oblak, Juanfran, José María Giménez, Miranda,  Jesús Gámez, Guilherme Siqueira, Lucas, Mario Suárez, Gabi, Tiago, Saúl, Antoine Griezmann, Arda Turan, Raúl García, Cani, Mario Mandžukić, Fernando Torres, Raúl Jiménez
Cristian Alvarez, Toño; Jorge Morcillo, Zé Castro, Antonio Amaya, Nacho Martínez, Abdoulaye Ba; Roberto Trashorras, Javier Aquino, Raúl Baena, Alejandro Pozuelo, Licá, Alex Moreno, Mohamed Fatau, Gael Kakuta, Jozabed Sánchez; Alberto Bueno, Manucho.

Tipovací soutěž

Tip

You have to be a registered user and logged in to play in this pool.

Bodování

Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body