Atlético Madrid – Granada CF 7:1

17/10/2016 10:25 // Mindrot // 157 zobrazení
Carrasco sa blysol hattrickom. (zdroj: clubatleticodemadrid.com)

Súboj prvého s posledným priniesol demoláciu Granady, Atlético v Simeoneho ére dokázalo druhýkrát nasúkať súperovi sedem gólov a o skóre tak naďalej vedie v tabuľke La Ligy. Reprezentačná prestávka nikomu neuškodila, naopak sa zdá, že oriešok efektivity konečne rozlúskol Yannick Ferreira Carrasco, ktorý strelil svoj prvý hattrick v červenobielom drese. Dvomi gólmi mu sekundoval striedajúci Nico Gaitán, dielo skazy v závere dokonala dvojica Correa a Tiago.

Úvodné minúty zápasu však rozhodne nevypadali na to, že si Andalúzania odvezú takýto náklad. Naopak, ukázali, že futbal hrať vedia a sami otvorili skóre – Isaac Cuenca ukázal kúzelný prvý dotyk a volejom do šibenice z hranice šestnástky nedal Oblakovi šancu. To bežala osemnásta minúta a hostia mohli vzápätí svoj náskok i zvýšiť, nebezpečie hasil v posledných chvíľach Savić. Hostia z Granady sa potácajú na poslednom mieste tabuľky a i v tomto zápase potvrdili, že hlavný problém u nich tkvie v hlavách. Po polhodine hry už bolo vyrovnané, po rohu nedokázali hostia upratať loptu včas do bezpečia, dostal sa k nej Carrasco a prepálil húštinu tiel. Ešte do polčasu pridal Belgičan i druhý gól, vnútri šestnástky si po Correovej prihrávke zasekol protihráča a i s pomocou teču si lopta našla cestu do siete. Pre Granadu to bolo K.O., po zmene strán to bola až príliš jednostranná záležitosť pre Atlético.

Hostia vydržali odolávať do 61. minúty, vtedy sa Griezmann predral po pravej strane a krásnou prihrávkou pod seba ponúkol Carrascovi hattrick, ten nezaváhal. Vzápätí to už bolo 4:1, Filipeho prízemný center pred bránu narobil v defenzíve Granady nevídané zmätky, lopta sa odrazila ku striedajúcemu Gaitánovi, ktorý svoj prvý dotyk s loptou v zápase pretavil v gól. Odovzdaní hostia si debakel priam pýtali, ďalšieho gólu vo svojej sieti sa dočkali až desať minút pred koncom. Opäť nezastaviteľný Carrasco potiahol loptu stredom ihriska, našiel vnútri šestnástky Gaitána, ktorý mal kopec času i priestoru, pripravil si loptu a pohodlne k bližšej tyči prestrelil Ochou.

V 85. minúte sa do streleckej listiny zapísal i aktívny Ángel Correa, na hranici veľkého vápna si prebral loptu od Carrasca, potiahol smerom k osi ihriska a spoza šestnástky presnou strelou k tyči nedal gólmanovi hostí šancu. O dve minúty bola demolácia Granady dokonaná a opäť v tom mal prsty Yannick Ferreira Carrasco. Zadáci hostí zblokovali vnútri šestnástky jeho strelu, lopta sa však dostala späť k Belgičanovi, ktorý ju posunul na úplne voľného Tiaga a portugalský veterán nekompromisne zavŕšil skóre stretnutia. Atlético je zdá sa vo veľkej pohode, cez týždeň ich čaká náročný trip do Ruska, kde sa vo svojej skupine Ligy majstrov predstavia v Rostove.