Atlético Madrid – Getafe CF 2:0

20/03/2015 19:46 // Mindrot // 385 zobrazení
Fernando Torres sa teší z premiérového ligového gólu po svojom návrate.

Atlético sa opäť posunulo na bod za Valenciu a tretie miesto, v sobotňajšie popoludnie na Calderóne bez väčších problémov zdolali susedov z Getafe. Zostava, ktorú vyslal El Cholo na trávnik, by ešte na jeseň naznačovala, že sa hrá zápas, v ktorom o nič nejde, faktom však je, že išlo o takmer najsilnejšiu možnú jedenástku, ktorú Atléti kvôli absenciám mohli nasadiť. Akurát si po 120 nalietaných minútach proti Leverkusenu doprial luxus oddychu Antoine Griezmann, na jeho miesto naskočil v útoku vedľa Torresa doteraz stále nepresvedčivý Raúl Jiménez.

Bol to práve navrátilec a včerajší oslávenec El Niño, ktorý už po dvoch odohratých minútach otvoril skóre. Po faule na Jiméneza rozohral Koke priamy kop, jeho center presne našiel nepríliš dobre stráženého Torresa, ktorý skvelou hlavičkou poslal domácich do vedenia. Bol to Fernandov prvý ligový gól od návratu do Atlética. Domáci boli pri chuti a nemienili nechať svoj jediný presný zásah osamotený. Pravdou je, že do 20. minúty mohli pokojne viesť aj štvorgólovým rodielom. Diváci mohli byť najprv svedkami kuriózneho gólu, keď sa Kokeho tvrdá strela odrazila od tyče do Guaitu a od brankára hostí do brány, v poslednej chvíli však lopta zmenila smer a rotovala smerom želaným pre Getafe.

Skórovať mohol i Raúl Jiménez, po Kokeho práci pálil zvnútra veľkého vápna len tesne vedľa. O pár chvíľ si obaja úlohy vymenili, Mexičan hlavou priťukol pred bránu a Koke z bezprostrednej blízkosti v obrovskej šanci volejom napálil len do Guaitu. Hostia sa osmelili až po úvodnej dvadsaťminútovke. Jan Oblak nemusel zasahovať po Fredyho skvelej akcii, pretože tomu sa obetavo hodil hlavou do strely Josema Giménez, ten istý hráč na opačnej strane hlavičkoval po rohu presne, na bránkovej čiare však zasiahol obranca Azulones. Po ďalšom rohu zakončoval v podobnej pozícii Arda, ani on nebol úspešný. Až minútu pred prestávkou sa Atléti dočkali zaslúženého druhého gólu. Ako inak – po štandardke. Kokeho center z pravej strany na prednej tyči predĺžil Raúl Jiménez za seba do miest, kde už bol pripravený Tiago a portugalský veterán rozospieval 37 000 fanúšikov aj druhýkrát.

Po zmene strán sa priebeh upokojil, Atléti kontrolovali náskok a vytvorili si aj zopár ďalších sľubných príležitostí. Najbližšie ku gólu mali Torresova hlavička z tesnej blízkosti po Juanfranovom centri a Tiagova tvrdá strela, obe však mierili mimo tri žrde. Za hostí to skúšal Escudero strelou z veľkej vzdialenosti, ktorú Oblak zneškodnil. To už bol na trávniku oslávenec Antoine Griezmann, ktorý nahradil Raúla Jiméneza. Mexičana ochodze Calderónu vyprevadili aplauzom. Jedinou menej príjemnou záležitosťou zápasu je zranenie futbalistu hostí Yodu, ktorý na trávniku strávil sotva 10 minút a po Gámezovom zásahu ho museli v bolestiach vyniesť na nosidlách. Cholo ešte v nastavenom čase urobil dvojnásobné striedanie štatistického rázu, do hry sa dostali Cani a Mario, o pár okamihov neskôr už Martínez Munuera hvizdom ukončil zápas. Hráčov čaká reprezentačná prestávka, hneď dvanásť z nich bude Atlético reprezentovať vo svojich národných farbách.

Klik pre zväčšenie

Na jeseň to na Coliseu nebola práve oslava futbalu...

Na jeseň to na Coliseu nebola práve oslava futbalu…

Po dráme v Lige majstrov čaká Atlétov pred reprepauzou posledný ligový zápas, v mestskom derby privítajú Getafe. Colchoneros nutne potrebujú povzbudiť po sérii nepresvedčivých výsledkov a výkonov a nadchádzajúci súper sa k tomu môže zdať ideálny, proti Azulones sa Atléticu na Calderóne už tradične darí – z historických trinástich zápasov prehrali dvakrát, posledné zakopnutie je päť rokov staré a udialo sa pod vedením kouča ešte donedávna vedúceho práve Getafe – Quiqueho Floresa. Ten však pred mesiacom prekvapujúco rezignoval na svoju funkciu po jedenástich zápasoch, naznačujúc pritom, že v madridskom klube je niečo nezdravé.

K zápasu bolo povolaných 19 futbalistov, vrátane dvoch z rezervy, čo značí, že Atléti musia počítať s rozsiahlymi absenciami. Zranená je brankárska jednotka Moyà, podobne ako Raúl García a Mandžukić – to sú obete zápasu s Bayerom. Problémy avizoval aj čerstvý navrátilec do španielskej repre Mario Suárez, nakoniec však bude fit a pripravený nastúpiť. Zasiahnuť nemôže ani Miranda, kvôli červenej karte proti Espanyolu si vyslúžil dvojzápasový dištanc a zranenie si stále ešte doliečuje Saúl. Spomínaní dvaja mladíci z béčka sú gólman Bernabé a útočník Héctor. Lucas je súčasťou nominácií už pravidelne.

Diego Simeone na piatkovom tréningu skúšal útočnú dvojicu Raúl Jiménez – Torres, keďže Mandžukić je mimo a Griezmann má v nohách 120 minút s Leverkusenom. V obrane na ľavom kraji napriek prítomnosti Siqueiru i Ansaldiho dostane prednosť zrejme Gámez, stred zálohy obstarajú Gabi s Tiagom. „Musíme podať intenzívny výkon, s myšlienkou, že musíme vyhrať a snažiť sa o to od prvej minúty,“ uviedol Cholo. Prirodzene dostal možnosť sa vyjadriť aj k práve vyžrebovanému súperovi do štvrťfinále Ligy majstrov, ktorým nie je nik iný ako mestský rival Real, Cholo – už tradične – myslí len na Getafe: „Nemôžeme nechať tak to, čo je pre nás najdôležitejšie, a to je liga. Musíme pokračovať v tomto súboji so Sevillou a Valenciou až do konca. Musíme sa zamerať na zajtrajší zápas proti Getafe,“ uviedol.

Azulones nemôžu na Calderóne rátať s vykartovaným Juanom Rodríguezom, zato však s určitosťou uvidíme v akcii Emiliana Velázqueza, ktorý je u Azulones na hosťovaní práve z Atlética a mladý uruguajský stopér patrí medzi najpríjemnejšie prekvapenia tohtoročnej Primera División. Kouč Pablo Franco, ktorý nahradil Quiqueho na lavičke Getafe, dal vo svojich vyjadreniach skromnosť bokom, na otázku, či by bol z Calderónu vďačný za remízu, odpovedal „Remízu neberieme. Sme ambiciózni a zajtra chceme vyhrať, sme si vedomí svojich silných stránok.“ Či sa to hosťom podarí alebo Atlético potvrdí domácu dominanciu, sa dozvieme v poslednom marcovom zápase v sobotu, 21. marca s úvodným výkopom od 16:00.

Nominace

Jan Oblak, Bernabé Barragán; Diego Godín, Guilherme Siqueira, Cristian Ansaldi, Jesús Gámez, Juanfran Torres, Josema Giménez, Lucas Hernández; Mario Suárez, Tiago Mendes, Koke Resurrección, Arda Turan, Gabi Fernández, Rubén Gracia „Cani“; Antoine Griezmann, Raúl Jiménez, Fernando Torres, Héctor Hernández.
 Jona López, Vicente Guaita; Roberto Lago, Emiliano Velázquez, Naldo Gomes, Álvaro Arroyo, Sergio Escudero, Carlos Vigaray; Pablo Sarabia, Karim Yoda, Pedro León, Diego Castro, Freddy Hinestroza, Emi Buendia, Álex Felip; Álvaro Vázquez, Babá Diawara.

Tipovací soutěž

Tip

You have to be a registered user and logged in to play in this pool.

Bodování

Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body