Atlético Madrid – FK Rostov 2:1

01/11/2016 13:04 // Mindrot // 141 zobrazení
Griezmann bol hrdinom zápasu. (zdroj: clubatleticodemadrid.com)

Postup do vyraďovacej fázy Ligy majstrov už nemôže Atléticu ujsť, rozhodlo o tom domáce víťazstvo nad Rostovom opäť o jediný gól, ktorý navyše padol v poslednej minúte nastaveného času. Už z toho je zrejmé, že výhra sa vôbec nerodila ľahko, domáci po dlhý čas márne búšili do pevne zovretého obranného valu hostí, tí naopak neraz pohrozili rýchlymi kontrami, z ktorých jednu i dokázali zúžitkovať v prvý gól po 470 minútach streleckých suchôt. Našťastie, Atlético má talizman v podobe Antoine Griezmanna, ktorý sa dvakrát ocitol za obranou súpera a dvakrát bol z toho gól.

Zverenci Ivana Daniliantsa potrebovali bezpodmienečne bodovať a v úvode zápasu boli aktívnejším tímom. V 15. minúte sa do lopty oprel spoza šestnástky Noboa, Jan Oblak bol na správnom mieste. Na opačnej strane sa krásne uvoľnil Griezmann a ponúkol Carrascovi tutovku, Belgičana v poslednej chvíli odzbrojili zadáci ruského tímu. V 28. minúte už ale Colchoneros udreli gólovo, nadýchaný pas Carrasca ešte nadvihol hlavou Azmoun priamo do miest, kde číhal Griezmann a Francúz v ťažkej pozícii akrobaticky poslal loptu pod brvno. Postaral sa o jednoznačný šláger všetkých highlightov prebiehajúcej sezóny Ligy majstrov.

No hosťom to trvalo len dve minúty, kým dokázali vyrovnať. Jeden zo svojich bleskových a skvelo nacvičených protiútokov zbesilo potiahli cez pravú stranu ihriska, Poloz poslal Azmouna do čistej šance a Iránec sa zoči-voči Oblakovi nemýlil, domáci fanúšikovia, čakajúci jednoznačný priebeh proti outsiderovi ostali v šoku. Do prestávky ešte mohol padnúť gól na oboch stranách, no najprv Torres poslal vo veľmi ťažkej pozícii center výborne hrajúceho Vrsaljka len vedľa brány, na opačnej strane pálil nebezpečne z voleja Kudrjašov a donútil Jana Oblaka k výbornému zákroku. Do kabín sa šlo za nerozhodného stavu a obe strany mali úplne jasný plán, domáci čo najskôr zvrátiť skóre vo svoj prospech, hostia zase biť sa do krvi o cenný bodík.

Tomu presne odpovedal i priebeh druhého polčasu, ruský tím krvopotne bránil a frustroval Colchoneros s pribúdajúcimi minútami čoraz viac a viac. V šanci sa ocitol Torres, opäť v ťažkej pozícii hlavičkoval len vedľa. Domáci to skúšali i z diaľky, strely Griezmanna ani striedajúceho Gameira sa ale taktiež neujali a pôsobili skôr ako snahy, prameniace z čistého zúfalstva. Cez obrovské množstvo pološancí a zblokovaných striel tak zápas dospel až k nastavenému času. Arbitri pridali k deväťdesiatim minútam ďalšie štyri a v úplne poslednej prišiel Kokeho (priznajme si) ďalší zúfalý nákop, ktorý hlavou nadvihol v súboji s Godínom Gatcan, lopta sa dostala k voľnému Griezmannovi a ten strelou od brvna zariadil víťazstvo a obrovský výbuch radosti na Calderóne. Hostia reklamovali ofsajd, v ktorom Antoine naozaj stál, lopta však k nemu šla od hosťujúceho hráča a rozhodcovia gól správne uznali. Ako poznáme Cholovu filozofiu, Atléti budú bojovať o prvenstvo v skupine, s istým postupom vo vrecku však budú mať Colchoneros určite oveľa ľahšie nohy.

73. Terentjev ↑↓ Kalačov

28. Griezmann (Carrasco) 30. Azmoun (Poloz)
93. Griezmann

44. Godín 46. Kalačov
46. Koke 58. Azmoun
83. Filipe 68. Gatcan
82. Džanajev

Atlético bude chcieť napodobniť výkon z Rostova. (zdroj: AS.com)

Po víťazstve 4:2 nad Málagou v lige čaká Atlético štvrtý zápas skupiny Ligy majstrov, kde na domácej pôde privítajú ruského vicešampióna z Rostova. Tri strelené góly v troch zápasoch a tri víťazstvá, to je doterajšia bilancia vlaňajšieho finalistu kontinentálnej súťaže, čo je rozdiel oproti predvádzaným výkonom v domácej lige, kde v počte nastrieľaných gólov vedú medzi klubmi celej Európy. Zápas v Rostove rozhodol jediným gólom skvelo hrajúci Carrasco, v chladnom počasí však Atléti dominovali počas celého zápasu a skóre mohlo a malo byť určite vyššie. V domácej odvete neberú červenobieli nič iné ako víťazstvo, to by im zabezpečilo v predstihu postup do vyraďovacej fázy súťaže.

Najnovšou absenciou v kádri je Nico Gaitán, ktorý sa v sobotu zranil, našťastie, podľa posledných správ, zranenie v bedrovej časti nakoniec nie je také vážne, ako sa ukazovalo. Mimo ostávajú taktiež Moyà, Cerci a Augusto, po piatich týždňoch sa konečne vracia Josema Giménez. Simeone na tlačovke potvrdil, že v základe vedľa Griezmanna uvidíme Fernanda Torresa: „Môžem potvrdiť, že Torres nastúpi,“ uviedol. „Má skúsenosti v tejto súťaži a jeho ochota pracovať pre tím a bojovať sú veľkými prednosťami.“ Samotný Nando sa potýka so streleckými suchotami, po návrate do Atlética strelil v Lige majstrov len jediný gól. „Verím, že sa mi zajtra podarí skórovať, no nie je to niečo, čím by som bol posadnutý,“ uviedol Torres. „Je to dôležitý zápas kvôli možnosti kvalifikovať sa do ďalšej fázy súťaže. Chceme v skupine skončiť na prvom mieste.“

Diego Simeone mal o obraze hry na predzápasovej tlačovke jasno, cieľom jeho zverencov bude podať výkon, podobný tomu v Rostove. Starosti mu nerobí ani vyslovene defenzívne poňatie hry ruského tímu: „Rostov ukázal, že je kompaktný a veľmi ťažko priechodný súper, ktorý má vždy veľmi tesné výsledky. Doma ukázali, že si vedia vytvoriť šance. Majú jasno v tom, čo chcú hrať a ako čo najlepšie využiť svoj potenciál. Musíme hrať podobne, ako sme predviedli v Rostove,“ nechal sa počuť argentínsky kouč.

Rostov ťahá šnúru štyroch zápasov bez streleného gólu, pričom v tejto sérii inkasovali trikrát. Na Calderóne čaká naozaj veľmi ťažká úloha a toho si je vedomý aj tréner Ivan Daniliants: „Proti Atléticu to bol veľmi náročný zápas. Je to ťažký súper, vyhrali 1:0, no vytvorili si množstvo ďalších šancí. Sú na vyššom leveli ako my a bude to pre nás veľmi tvrdý oriešok. Najdôležitejšie bude byť fit, aby sme si užili tento zápas a vydali zo seba to najlepšie.“ V druhom zápase skupiny D privíta PSV v existenčnom zápase Bayern, proti ktorému bude musieť naplno bodovať, ak si chce zachovať nádej na postup do ďalšieho kola. O ten pôjde i Atléticu a či sa mu to podarí, sa dozvieme v utorok, 1. novembra od 20:45, zápas povedie škótsky arbiter Craig Thomson.