Atlético Madrid – FC Barcelona 1:2

12/09/2015 08:38 // Mindrot // 436 zobrazení
Záverečná snaha Atlétov o vyrovnanie už nič nepriniesla. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Nie a nie to proti Barcelone vyjsť, stále pre Simeoneho ostáva zakliata. Ani v poslednom meraní síl sa Atléticu nepodarilo vybojovať čo len bod, hoci sa v druhom polčase dostali do vedenia gólom Fernanda Torresa, radosť netrvala dlho a Neymar z priameho kopu vyrovnal. Striedajúci Messi následne dokončil dielo skazy. Na ligovú výhru nad týmto súperom tak čakajú Atléti ďalej, naposledy sa tak stalo pred päť a pol rokmi.

Cholo vyslal na trávnik očakávanú zostavu s Torresom a Griezmannom v na hrote a hra mala aj očakávaný priebeh – po väčšinu prvého dejstva mali Katalánci loptu vo svojej moci a Atléti čakali na svoju možnosť z protiútokov. Hosťom sa výdatne darilo ohrozovať domácu bránu, už v tretej minúte apelovali na Mateu Lahoza, keď Rakitić nastrelil loptu do ruky padajúceho Giméneza, hralo sa však ďalej.

Chorvátsky playmaker mal aj prvú veľkú šancu, jeho strelu z uhla dokázal Oblak zneškodniť, najväčšia príležitosť prvého polčasu prišla po rohu hostí, Suárez v 100% pozícii napálil loptu len do brvna. Domáce snahy o rýchle kontry stroskotávali, či už na pozornej defenzíve Barcelony alebo zbabranej predfinálnej a finálnej fáze. Do šatní sa šlo za bezgólového rozdielu, hostia sa mohli cítiť ukrivdení, keďže rozhodca Lahoz odpustil domácim ďalšiu penaltu, bol to opäť Giménez, ktorý sa obetavo hodil do Neymarovej strely, aj tu prišla lopta do kontaktu s Uruguajcovou rukou.

Po zmene strán zvýšili Atléti obrátky a dôrazným napádaním rozohrávky hostí sa dostávali do hry. V 52. minúte predviedli po získaní lopty prekrásnu bleskurýchlu akciu, na konci ktorej Tiago perfektne vysunul Torresa, ten nabral rýchlosť a zoči-voči Ter Stegenovi nezaváhal, strelou k zadnej tyči rozradostil Calderón. Radosť domácich trvala len tri minúty, Griezmann zbytočne fauloval pred šestnástkou Neymara a Brazílčan zakrútil svoj priamy kop na milimeter presne do pravého horného rohu Oblakovej brány, Slovinský gólman bol bez najmenšej šance.

Na opačnej strane ukázal Mateu Lahoz odmietavú tvár voči penaltám aj domácim, Torresov center zastavil v šestnástke rukou Mascherano, ani v tomto prípade neboli protesty tentoraz Atlétov vyslyšané. Po hodine hry sa na trávnik dostal Lionel Messi, netypicky v úlohe striedajúceho hráča, a svoju rolu žolíka zvládol ako inak na jednotku. V 77. minúte Gabi s Griezmannom nedokázali odpratať loptu do bezpečia, zmocnil sa jej Suárez, ktorý posunul Messimu a ten ponad bezmocného Oblaka otočil skóre v prospech modrogranátových.

Domácim neostávalo veľa času, na trávnik sa dostali postupne Jackson, Carrasco i debutujúci Vietto a hoci dokázali zamestnávať defenzívu hostí, do výraznejšej šance sa nedostali. Naopak, zapršať mohlo na opačnej strane, tentoraz zahral na bránkovej čiare rukou Godín, Lahoz sa však pre tento večer skalopevne rozhodol nepískať penalty a neudeľovať červené karty (druhú žltú mal v závere vidieť Filipe po ďalšej ruke). Atléti tak ani tentoraz neprekročili svoj tieň a Barcelone na cestu domov pribalili cenné tri body, teraz sa musia sústrediť na utorkový otvárací duel Ligy majstrov, keď sa predstavia v istanbulskom pekle proti domácemu Galatasarayu.

Atlético Madrid–FC Barcelona

12.9.2015 20:30 3. kolo La Ligy

1 - 2

Oblak Ter Stegen
Juanfran, Giménez, Godín, Filipe Sergi Roberto, Mascherano, Vermaelen, Jordi Alba

FOTO ZO ZÁPASU

Juanfran a Iniesta - dvaja španielski reprezentanti sa opäť postavia proti sebe. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Juanfran a Iniesta – dvaja španielski reprezentanti sa opäť postavia proti sebe. Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Futbalová lahôdka v podobe šlágra tretieho kola sa odohrá na štadióne Vicente Calderóna (a nie „Vicente Del Bosqueho“, pán nemenovaný komentátor, pozn. aut.), Atléti privítajú úradujúceho šampióna z Barcelony. Pôjde o súboj dvoch zatiaľ stopercentných mužstiev, ktoré prvé dva ligové zápasy zvládli víťazne a bez inkasovaného gólu, Atlético je však vďaka výhre 3:0 na Pizjuáne na tom lepšie z pohľadu skóre, Barça oba svoje duely vyhrala najtesnejším jednogólovým rozdielom.

Reprezentačná prestávka sa našťastie na hráčoch nepodpísala obávaným vírusom FIFA a Simeone má k dispozícii kompletný káder, otáznik visí jedine nad Tiagom, ktorý hlásil drobné potiaže. Do osemnásťčlennej nominácie sa z Cholovho rozhodnutia nezmestili Siqueira, Thomas, Lucas a Ángel Correa. Podľa viacerých zdrojov by mohla byť základná zostava rovnaká ako v Seville, teda s Torresom a Griezmannom v útoku, podporovanými Óliverom, Kokem, Gabim a otáznym Tiagom, akurát na ľavom kraji obrany uvidíme namiesto Gámeza opäť Filipeho.

Na tlačovke Diego Simeone po otázke na nepresvedčivé výsledky súpera v doterajšom priebehu sezóny upozornil: „Aj keď neukázali svoju najlepšiu hru, dokázali obidva zápasy vyhrať. Nepôsobili tak konzistentne, ako obyčajne, avšak vyhrali Superpohár a v minulej sezóne povyhrávali, čo sa dalo. Je to veľmi ťažký súper.“ Cholo ďalej mlžil, čo sa týka nasadenia Fernanda Torresa od začiatku: „Stále sme sa nerozhodli. Musíme sa rozhodnúť medzi Jacksonom a Torresom a urobíme tak až zajtra,“ uviedol.

Barcelona do Madridu cestuje s osemnástimi hráčmi a Luis Enrique sa musí zaobísť bez vykartovaného Piquého a zranených Douglasa, Dani Alvesa a brankárskej jednotky Claudia Brava. Po zranení sa naopak vracia Adriano, otázniky viseli nad Sergi Robertom, odchovanec Blaugranas však taktiež nebude chýbať. Lionel Messi síce vynechal piatkový tréning, avšak nie zo zdravotných príčin – argentínsky fenomén sa v piatok po druhýkrát stal otcom a na Calderóne určite nebude chýbať. Zápas tretieho kola Primera División sa odohrá v sobotu, 12. septembra s úvodným výkopom od 20:30, na pravidlá dohliadne skúsený Mateu Lahoz.