Atlético Madrid – Deportivo La Coruña 1:0

26/09/2016 10:27 // Mindrot // 155 zobrazení
Zápas poznačilo vážne zranenie Augusta. (zdroj: clubatleticodemadrid.com)

Atlético v šiestom kole zdolalo húževnaté Deportivo najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa v druhom polčase postaral o jediný gól zápasu produktívny Griezmann. Hostia bránili veľmi dobre a snáď by si z Calderónu odniesli aj nejaký ten bodík, pred prestávkou sa však nechal vylúčiť záložník Fayçal Fajr a v oslabení o jedného hráča to Galícijci už nezvládli. Pre domácich to boli vydreté tri body, no cena za víťazstvo je dosť vysoká, svalové zranenie si privodil Giménez a oveľa vážnejšie si zranil koleno i Augusto, s ktorým nebude môcť Cholo počítať pár mesiacov.

Dépor vytiahol prepracovanú defenzívnu hru a išlo im to skutočne dobre, zverenci Gaizku Garitana frustrovali domácich ich vlastnými zbraňami, proti dobre organizovanej obrane a neúnavne fyzickej hre na hranici možností sa Colchoneros nie a nie presadiť. Galícijcom to výborne fungovalo prvých 45 minút, v závere prvého polčasu si však Fajr vyšliapol na Gaitána a uvidel druhú žltú kartu, Garitanov herný plán dostal vážne trhliny. Ani Simeone však nemohol výskať radosťou, pretože v tom čase už na trávniku chýbali Giménez a Augusto, zatiaľ čo Uruguajčan by mal chýbať podľa predbežných odhadov 2-3 týždne, bývalý kapitán Celty Vigo sa bude liečiť omnoho dlhšie.

Po zmene strán sa obraz hry zvrtol na búšenie domácej ofenzívy proti urputnej defenzíve hostí. Gólman Germán Lux vytiahol sériu dobrých zákrokov, najmä proti v zakončení sa činivšiemu Carrascovi, po ktorého strele zazvonilo i brvno. V dobrej šanci, hoci v krkolomnej pozícii zlyhal i Ángel Correa, v honbe za toľko potrebným vedúcim gólom tak Simeone vyslal na trávnik Gameira. Toto sa ukázalo ako výborný ťah, francúzsky expres vniesol kvantum pohybu do útoku domácich a v 70. minúte to bolo aj jeho zásluhou, že domáce tribúny vybuchli radosťou. Juanfran napravo vysunul Gameira, ktorý naservíroval prudký center pred bránu, kde už číhal Griezmann. Tomu stačilo len nastaviť nohu a domáci šli do vedenia.

Antoine mal už predtým dve-tri dobré príležitosti a piaty gól v sezóne prišiel pre neho ako vykúpenie. Červenobieli už mali v pláne len doplávať do víťazného konca, to Dépor, i keď v početnej nevýhode, v závere zápasu podnikal kroky k vyrovnaniu, najbližšie k nemu mal Emre Çolak, Godín však výborne zasiahol. Tri body tak ostali na Calderóne, pred Atléticom leží oveľa náročnejšia prekážka, cez týždeň privítajú Colchoneros na Calderóne giganta z Mníchova. Nový kouč Bavorov Carlo Ancelotti má s Atlétmi množstvo skúseností a jeho hráči budú chcieť odplatiť vlaňajšie vyradenie v semifinále Ligy majstrov.