Atlético Madrid – Celta de Vigo 2:0

14/05/2016 10:24 // Mindrot // 200 zobrazení
Hráči sa rozlúčili s Calderónom výhrou. (zdroj: clubatleticodemadrid.com)

Atlético sa rozlúčilo s ligovou sezónou na svojom štadióne víťazstvom nad nebezpečnou Celtou, dva zlepené góly krátko po zmene strán z dielne útočnej dvojice Torres – Griezmann zabezpečili konečný bodový zisk vo výške 88 bodov, čo je druhý najlepší výsledok v histórii klubu. A to v zápase, v ktorom už domácim prakticky o nič nešlo, pretože stretnutie, hrané pred týmto zvládol Real víťazne a Atléti už nemohli dosiahnuť na druhú priečku a dostať sa pred mestského rivala. Pokúsia sa o to o dva týždne v milánskom finále Ligy majstrov.

Domáci nastúpili v aktuálne najsilnejšej zostave a možno predpokladať, že podobná sa ukáže i vo veľkom finále, teda so Savićom v strede obrany vedľa Godína a Augustom v srdci zálohy. Červenobieli sa do svojho súpera zahryzli hneď od začiatku, so Saúlovou jedovkou spoza šestnástky si Sergio poradil. V ôsmej minúte bol už ale gólman hostí prekonaný, po odvrátenom rohu naslepo vracal Gabi a to tak úspešne, že sa do koncovky hlavou dostal Godín, radosť uruguajského stopéra však zastavilo brvno.

Do prestávky stojí za zmienku ešte veľká šanca hostí, Nolitov center zo štandardky poslal Orellana hlavou presne k tyči, Jan Oblak ale ukázal Chiľanovi, prečo je držiteľom Trofeo Zamora. A keď si Slovinec poradil i s nepríjemným priamym kopom Nolita, do šatní sa šlo za bezgólového stavu. Ukazovalo sa, že táto zostava bolo správne rozhodnutie, Gabi s Augustom dokonale ovládli stred poľa, Savić taktiež spôsobil Cholovi príjemné starosti s tým, koho vybrať do obrany vo finále. Najviac však žiaril Fernando Torres, ktorý celý zápas neúnavne behal, ponúkal sa a svojím pohybom pôsobil defenzíve hostí nemalé problémy.

Nando bol presne tam, kde mal byť i šesť minút po prestávke, Kokeho roh nešťastne nadvihol Wass na zadnú tyč, kde už číhala domáca deviatka a akrobaticky poslal loptu do siete. O tri minúty neskôr bolo už vedenie Atlétov dvojgólové, Gabi zachytil rozohrávku hostí, jeho center sa dostal k Torresovi, ktorý opäť akrobaticky cez hlavu napálil loptu do brvna, k odrazenej strele sa dostal Griezmann a pohodlne uzavrel svoj strelecký účet v tejto sezóne La Ligy na konečných 22. Celta už do konca zápasu nebola príliš nebezpečná, Nolito síce predviedol nádhernú individuálnu akciu, so zakončením ale Oblak nemal najmenší problém. A keď sa na opačnej strane neujala ani Saúlova strela, Atléti sa po víťazstve 2:0 príjemne navnadili pred blížiacim sa finále Ligy majstrov. Nutné dodať, že najväčších ovácií od skvelých fanúšikov sa dostalo Tiagovi, ktorý v 78. minúte nastúpil prvýkrát po päť a pol mesiacoch od svojho zranenia. Na portugalskom veteránovi ani nebolo poznať, že mal kedy nejakú zlomeninu a podal výborný výkon.

Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Šancu na domáci ligový titul si už Atléti nechali ujsť pomedzi prsty, v poslednom kole tak budú hrať aspoň o mestský primát, i keď možnosť skončiť v konečnej tabuľke pred Realom už taktiež nemajú vo vlastných rukách. Pred dvojtýždňovým oddychom, po ktorom bude nasledovať vyvrcholenie sezóny v podobe finále Ligy majstrov sa červenobieli rozlúčia so sezónou na domácej pôde, štadión Vicente Calderóna ich navnadí a odprevadí na cestu do Milána. Posledným ligovým súperom sezóny 2015/16 bude Celta Vigo.

Domáci majú k dispozícii kompletný káder a s vyhliadkou dvojtýždňového oddychu je nepravdepodobné, že nastúpia v inej ako najsilnejšej zostave. Ostáva len dúfať, že sa Colchoneros počas týchto deväťdesiatich minút vyhnú smolné zranenia. Najväčšiu absenciu s určitosťou môžeme zaznamenať na domácej lavičke, kouča Diega Simeoneho čaká ešte posledný z trojzápasového trestu za kauzu v zápase s Málagou. V technickej zóne bude operovať Mono Burgos a hoci je excentrický Argentínčan mimoriadne obľúbenou postavou fanúšikov Atlética, pod jeho vedením sa tímu na trávniku vôbec nedarí.

„Je dôležité ukončiť sezónu úspešne, najlepšie, ako je to len možné,“ uviedol Simeone na piatkovej tlačovke. „Čo nás teraz zaujíma, je ostať konkurencieschopný za každých okolností. Niet na to lepšieho súpera ako Celta, ktorí sa dokázali dostať z nepriaznivej situácie – keď nemohol hrať Nolito a odišiel Augusto, ktorý bol pre nich mimoriadne dôležitý hráč. Nemohli sme si priať lepšieho súpera pre pokračovanie v našej práci,“ vníma Cholo silného súpera na záver ako pozitívum.

Os Célticos majú stále o čo hrať, na štvrté miesto už síce nedosiahnu, avšak radi by sa udržali na piatom, zaručujúcom priamy postup do Európskej ligy. Pred šiestym Athleticom majú náskok jediného bodu, preto na úplnú istotu budú mieriť za trojbodovým ziskom. Berizzovi zverenci už z tejto sezóny poznajú chuť víťazstva na Calderóne, v januári tu domácich porazili 3:2 a vyradili ich z Copa del Rey. Pochybnosti visia nad štartom nebezpečného Iaga Aspasa, ktorý cez týždeň netrénoval so zvyškom tímu, dostal sa však do nominácie. Posledný ligový zápas sa odohrá v sobotu, 14. mája od 19:30, hlavným arbitrom je skúsený Fernández Borbalán z Andalúzie.