Atlético Madrid – Athletic Club 2:1

13/12/2015 12:03 // Mindrot // 247 zobrazení
Zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atléti sa bodovo dotiahli na vedúcu Barcelonu, no proti Athleticu to na Calderóne vôbec nemali jednoduché. O tesnom víťazstve rozhodol v druhom polčase Griezmann nádherným gólom, ktorým domáci dokončili obrat, keďže od 27. minúty prehrávali Laporteho gólom, no v samom závere prvého polčasu ešte stihol vyrovnať Saúl. Colchoneros smerom dozadu neraz horeli a Jan Oblak mal v nedeľný večer viac práce, ako tomu bolo zvykom v posledných zápasoch.

Domáci začali lepšie, prvú desaťminútovku mali loptu neustále vo svojej moci, nedokázali to však pretaviť v gólovú príležitosť. Strelecké pokusy Carrasca a Saúla boli nepresné či v druhom prípade zblokované pozornou obranou hostí. Tí sa postupne dostali do hry a na lopte pôsobili isto, prvú strelu vyslal Aduriz, Oblakovi veľa starostí nenarobila. Najprv sa sieť vlnila za Gorkom, Kokeho center pekne hlavou usmernil do brány Vietto, išlo však o jasný ofsajd a gól tak nemohol platiť. Na druhej strane nádherne vysunul Laporte Aduriza, kanonier hostí si poradil s Godínom a pekným lobom skúšal prekonať domáceho gólmana, Oblak sa nenechal zaskočiť.

Z následného rohu už ale zapršalo, lopta sa cez klbko hráčov dostala na zadnú tyč k nekrytému Laportemu, ktorý poľahky otvoril skóre zápasu. Inkasovaný gól domácich nakopol k väčšej aktivite, proti výborne organizovaným hosťom sa ale nedokázali presadiť. Najbližšie k vyrovnávajúcemu zásahu mal Carrasco, jeho volej z rohu veľkého vápna Gorka perfektným zákrokom zneškodnil. Až s úplne poslednou akciou prvého polčasu sa domáci dočkali vyrovnania, na Kokeho roh na prednú tyč najvyššie vyskočil Saúl a rozradostil domácich fans. Canterano Atlética sa gólovo presadil v druhom zápase za sebou.

Hneď po zmene strán vytiahol dobrý zákrok Jan Oblak po Bóvedovej strele, ktorý mal na svojej pravej strane priveľa priestoru. V tomto duchu sa pokračovalo nasledovných desať minút, hostia zatlačili a domáci skúšali šťastie z protiútokov. Nezapršalo ani na jednej strane, Griezmann stroskotal na Bóvedovi a Aduriza vychytal vo veľkej šanci Oblak. Ako prvý urobil vo svojom tíme striedanie Cholo Simeone, namiesto Carrasca naskočil do hry Correa, o niečo neskôr sa z hry porúčal i Vietto, nahradený Fernandom Torresom.

A presne uprostred druhého polčasu Atléti otočili skóre. Filipeho dlhé vhadzovanie nedokázali hostia odpratať najmä vďaka aktívnemu Correovi, lopta sa dostala pred šestnástku ku Griezmannovi, ktorý z prvej vypálil a jeho fantastická strela si našla cestu presne k pravej tyči za chrbát Gorku Iraizoza. Francúz bežal osláviť svoj gól priamo k Simeonemu, na lavičke domácich vypukla obrovská radosť. A keďže už do konca zápasu nedokázal ani jeden zo súperov nájsť recept na svojho protivníka, tri body ostali na Calderóne a Atlético je už len o skóre za vedúcou Barcelonou.

stats_ath2

Raúl sa vracia na Calderón, no bude pre domácich veľkou hrozbou. Zdroj: elconfidental.com

Atléticu sa nečakane otvorila možnosť bodovo sa dotiahnuť na lídra z Barcelony, keďže Katalánci doma šokujúco len remizovali s Derportivom. Úlohou Colchoneros je však poraziť na domácom trávniku baskický Athletic, pričom pozornosť na tento zápas púta najmä návšteva Raúla Garcíu na Calderóne prvý raz od svojho prestupu k Levom. Možno očakávať, že sa Raúlovi dostane od fanúšikov vrelého privítania.

Okrem Tiaga ostáva mimo hry Jackson a pochybnosti visia nad Giménezom, v stopérskej dvojici tak pravdepodobne uvidíme Savića, ktorý v Lisabone predviedol dobrý výkon. Podobne ako Vietto, ktorého štart v základe je taktiež očakávaný. Na tlačovke sa Cholo prirodzene nevyhol otázke k Raúlovmu návratu na bývalé pôsobisko a podotkol, že bude patriť k najväčším zbraniam Baskov: „Raúlov príchod naplno pomohol rozvinúť Adurizove kvality. Tí dvaja si veľmi dobre rozumejú a vytvorili výbornú dvojicu. Predvádzajú agresivitu, talent, dôraz v súperovej šestnástke, dobrý pohyb a nezabúdajú ani na defenzívu. Sú jednou z najlepších útočných dvojíc v lige.“

Ernesto Valverde vzal do Madridu 19 hráčov, pričom nemôže počítať s Muniainom, pochybnosti viseli aj nad štartom brankárskej jednotky Gorku Iraizoza, skúsený gólman je však nakoniec súčasťou nominácie. Valverde vo svojich vyjadreniach varoval najmä pred Griezmannom, ktorý v minulosti neraz ukázal, že Athletic je jeho obľúbený súper. Stretnutie 15. kola Primera División sa odohrá v nedeľu, 13. decembra od 18:15, hlavným arbitrom je valencijský Martínez Munuero.