Atlético Madrid – AS Řím 2:0

23/11/2017 08:11 // Mindrot // 90 zobrazení

Griezmann sa prebudil a hneď bol z toho nádherný gól. (zdroj: atleticodemadrid.com)

Až na piaty pokus dokázalo Atlético v tohtoročnej Lige majstrov zvíťaziť, výsledok 2:0 na domácej pôde s AS Rím im jednak zaistil účasť minimálne v jarnej časti Európskej ligy, zároveň červenobielym ponechal maličkú nádej na postup zo základnej skupiny. Na Metropolitane boli diváci svedkami vyrovnaného súboja, logicky sa smerom dopredu tlačili viac domáci, v prvom polčase ich však stíhala nepresnosť za nepresnosťou. Oba góly padli v záverečnej dvadsaťpäťminútovke, najprv si Correa postrážil ofsajdovú líniu a centrom vyzval Griezmanna ku krásnym nožničkám, aby Francúz konečne prelomil strelecké mlčanie. Hostia prišli v 83. minúte o vylúčeného Bruna Peresa, čo o dve minúty potrestal Gameiro, ktorého našla krásna prihrávka za obranu od Griezmanna. Nádej na postup tak žije, aj keď už len v teoretickej rovine.