Atlético Madrid CZ/SK

Atlético má moc hráčů. Co s nimi?

25/07/2011 20:22 // Andres // 386 zobrazení // zdroj: as.com

Atlético má momentálně v prvním týmu tolik hráčů, že je ani nemůže všechny zapsat na soupisku. Pro všechny soutěže může Atlético Madrid zaregistrovat 25 hráčů, z nichž 3 nemusí mít občanství některé ze zemí Evropské unie. A-tým Los Colchoneros však nyní čítá 27 hráčů – minimálně dva z nich si tedy budou muset sbalit kufry.

Thibautem Courtoisem Atlético oznámilo již 8. příchod tohoto léta, pokud počítáme i návraty z hostování. První tým pak opustil pouze David De GeaTomáš Ujfaluši a Alberto Perea, pokud i jeho můžeme počítat. Přetlak tak hlásí nejenom nadměrně obsazený střed zálohy Atlética, nýbrž celý tým.

Pokud chce klub plánovat další příchody, jako náhradu za Kuna, získání levého křídla či transfer Brazilce Diega, musí myslet i na uvolnění místa v kabině. Jednou a půl nohy venku z Atlética je již tisíckrát omílaný Agüero. Dalšími, kdo mohou vyměnit červenobílý dres za jiný, jsou Diego Godín, pokud nezíská občanství a dorazí za něj dobrá nabídka, MirandaAssunçãoPulidoEliasFran MéridaRaúl García nebo Diego Costa.

  • Jorge Pulido

Budoucnost Jorgeho Pulida zavísí na té Godínově, případně Mirandově. Pokud Diego Godín neobrží toto léto španělské občanství, čímž by uvolnil jedno z míst pro cizince, jednou z variant by byl právě jeho odchod (v případě dobré nabídky), popřípadě hostování Mirandy, kterému rovněž chybí zmíněné občanství. Pokud by jeden z nich odešel, uvolnilo by se místo právě pro Pulida, coby čtvrtého středního obránce. Jinak se o mladého Španěla zajímá Betis Sevilla nebo Rayo Vallecano, nejspíše by se jednalo o hostování.

  • Elias Mendes

Brazilský záložník je hned dvojitou obětí neprozíravé přestupové politiky Atlética. Jednak hráč nemá občanství žádného ze států Evropské unie a navíc hraje na pozici středního záložníka, kde má Atlético nejvíce typově podobných hráčů. V případě zajímavé nabídky, tak může rovněž klub opustit, ač zatím o tohoto záložníka nikdo zájem nemá.

  • Fran Mérida

Další ze středních záložníků Atlética. Fran Mérida sice může na rozdíl od ostatních nabídnout lepší kreativní schopnosti, v zápasech, kdy dostal šanci, však nepřesvědčil, a tak jej klub nabídl jako protihodnotu například při nabídce za Antoina Griezmanna. Další z možností je odeslání mladého záložníka na hostování.

  • Raúl García

Raúl García to má v klubu velmi složité. Přestupoval jako velký talent, ale poslední dva roky spíše stagnuje, pokud tedy vůbec. Přestože je mezi hráči velmi oblíbený a pomáhá mladším spoluhráčům, je velmi pravděpodobné, že v kádru nebude mít pro příští sezónu místo. Příští léto mu má vypršet kontrakt, a tak má Atlético poslední šanci středního záložníka nějak zpeněžit. Měla by o něj zájem Osasuna, ze které do Atlética přišel, ale i kluby z Premier League.

  • Diego Costa

Tento útočník je dalším „extracomunitariem“, tedy hráčem bez potřebného občanství. S příchodem Adriána pro něj nezbylo ani místo v týmu. Manzano si ho však chce zatím ponechat pro 3. kolo kvalifikace Evropské ligy, pro které nemá k dispozici Kuna, ani náhradu za něj a ani Forlán zřejmě první zápas nestihne.

Odchod kterých hráčů byste uvítali?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.