Atlético Madrid CZ/SK

Atlético jedná o spolupráci se Slavií, pokračují i kontakty se Zbrojovkou

29/05/2012 19:22 // Sebyk // 1 436 zobrazení // zdroj: slavia.cz, fczbrno.cz

V nejbližších měsících se můžeme dočkat oznámení spolupráce mezi Atléticem a českým klubem – a to možná hned dvojité! Po listopadových jednáních se Zbrojovkou Brno dnes totiž do Prahy dorazila delegace Atlética Madrid v čele s prezidentem Enrique Cerezem, která bude v hlavním městě České republiky vyjednávat o eventuální spolupráci s místní Slavií. V roli ambasadora celého setkání se objevil český internacionál Radek Bejbl, který během své bohaté kariéry navlékl dresy obou zainteresovaných týmů. Uzavření celkové dohody je údajně velmi blízko!

Na programu byla diskuze o možnostech sportovní spolupráce v podobě herních soustředění, přípravných zápasů nebo mládežnických turnajů. Jedním z témat byla i oblast sportovní kardiologie, ve které patří Atlético k průkopníkům. „Velký potenciál nabízí mládežnický fotbal, jednat se bude o možnostech trenérských stáží nebo výměnných stáží mladých hráčů v přípravném období. Dalším tématem budou i společné charitativní projekty,“ zmínila mluvčí Slavie Soňa Nouzáková další položky. Česko-slovenské fanoušky také jistě velmi potěší, že jedním z ústředních bodů případné spolupráce je i varianta sehrání exhibičního duelu mezi oběma týmy při příležitosti letošního 120. výročí založení Slavie.

„V tuto chvíli hledáme vhodný termín, který by vyhovoval oběma celkům,“ uvedl k možnosti sehrání výročního přátelského zápasu generální ředitel Slavie Zbyněk Kusý. „Jednání byla velice konstruktivní, všechny podněty a návrhy předáme našim kolegům k prostudování,“ oznámil prezident Atlética Madrid Enrique Cerezo, který se dnes v doprovodu ředitela Nadace Atlética Madrid Germána Roblese a jejího ambasadora a bývalého hráče červenobílých Manola zapojil i do charitativního projektu Slavie, když navštívil dětskou transplantační jednotku motolské nemocnice, jíž předali šek na sto tisíc korun. Přítomni byli i zástupci pražského klubu Karol Kisel a Radek Bejbl.

Mimo návštěvy Prahy se delegace Atlética mihne během nadcházejících dnů i v Brně, kde naváže na dřívější jednání s tamější Zbrojovkou, která mezi oběma kluby proběhla již minulý rok. „Budeme jednat o spolupráci obou klubů, nabízí se řada zajímavých možností. Od výměnných pobytů mládežnických týmů a trenérských stáží až po uspořádání přátelského utkání v Brně, které by mohlo být zlatým hřebem oslav stoletého výročí Zbrojovky v příštím roce,“ uvedl výkonný ředitel Zbrojovky Martin Maťašovský. Již dnes je na programu večeře s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem, na níž budou přítomni i zástupci Zbrojovky. Celá delegace navštíví také Ústav pro zdravotně postižené děti ve Střelicích.

Hlavním prostředníkem kontaktů mezi Atléticem a Českou republikou je český velvyslanec v Madridu Karel Beran. „Rád bych poděkoval velvyslanci České republiky v Madridu panu Karlu Beranovi za jeho pomoc a účast na celé akci. Je to velký slávista, takže stál u zrodu myšlenky spolupráce mezi Slavií a Atléticem,“ řekl k celé spolupráci prezident Slavie Aleš Řebíček. Tak tedy nezbývá než doufat, že spolupráce Atlética s alespoň jedním ze zmíněných klubů vyjde a česko-slovenští fanoušci Colchoneros dostanou možnost vidět své hráče naživo ať už v Praze, nebo v Brně.

Komentáře (7)
 1. to foto je genialni – jak dva komunisticky papalasi na nejaky konferenci :D
  jsem spartan, takze velkou radost z toho uplne nemam, ale na druhou stranu je to unikatni moznost videt hrace atletica v cechach a bylo by to jen dobre vubec pro cely cesky fotbal. podle vseho to vypada fakt nadejne a asi by to byla parada, kdyby to vyslo. skoda ze ten velvyslanec je slavista no :D

  • Dva komunisticky papaláši…, no, od fandy rudé bolševické chátry to fakt sedí. Nejsu slávista!

   • tohle si vazne nemusis brat nijak osobne, nebyla to urazka/narazka na slavii ;) rudou bolsevickou chatru sem ovsem teda tahat nemusis…
    vyzranej papalas rebicek a senil cerezo po jeho boku proste jako takova vzpominka na „stare casy“ pusobi…

 2. „Středeční nabitý program zahájí španělští hosté prohlídkou Městského stadionu v Srbské ulici, kde bude uspořádán tiskový brífink, jehož se zúčastní prezident Atlética Enrique Cerezo Torres, velvyslanec České republiky v Madridu J.E. Karel Beran a předseda představenstva FC Zbrojovka Brno Jaroslav Přeček.“
  Ty vole, že bych zitra ještě sedl na bus a jel do Brna položit Cerezovi nějakou exkluzivní otázku? :D

 3. tak, o dôvod viac navštíviť prvý raz stovežatú… *YAHOO* len Cerezo toho narozpráva….


Komentáře

No trackbacks yet.