Atlético Madrid CZ/SK

Atlético je pomalé a Manzano to ví. Pomůže týdenní dril?

18/11/2011 20:55 // Andres // 602 zobrazení // zdroj: marca.com

Přípravy na domácí zápas s Levante vrcholí. Poslední dny všichni poctivě pracovali na zrychlení přechodu do útoku. Po týdnu plného tvrdé práce, o niž přišlo ať už vinou zranění či reprezentačních povinností poměrně značná část týmu, dnes dostali hráči chvilku oddechu.

Až ve čtvrtek, kdy dorazil Diego Godín a Thibaut Courtois, měl Gregorio Manzano konečně v Madridu zase všechny hráče. Celý týden však jen lehce trénoval Sílvio a mimo je také Antonio López, takže se z Béčka rozhodl povolat levého beka Javiho Cantera, který je s týmem už od začátku týdne. Podle plánu zatím také pokračuje rekonvalescence Falcaa, kterému doktoři už povolili lehký běh.

Se zbytkem se pak Manzano rozhodl zasvětit týden před velmi důležitým zápasem s Levante práci na plynulosti a rychlosti přechodu do útoku. To, co totiž Atlético ještě donedávna zdobilo, se stalo trnem v patě. Kde jsou ty časy, kdy Forlán dlouhým míčem do otevřené obrany soupeře vybídl ke sprintu po křídle Reyese, ten ještě přenesl na Agüera, který v dezorientované obraně dokonal několikasekundové dílo červenobílého stroje?

Manzano se rozhodl hru naopak založit na držení míče, ani u barcelonských to ale není dlouhé držení míče jednotlivými hráči, jako spíše rychlé přihrávky a držení míče celým týmem. I El Profesor, který si už všiml, že současný styl ovoce nenese, na hráče začal apelovat, aby se zdrželi dlouhého vedení míče a co nejrychleji našli lépe postaveného spoluhráče, který zase pošle míč dále.

Klíčem ke zrychlení přechodu do útoku má být podle trenéra hra na dva dotyky a do větší šířky za pomoci krajních beků, s jejichž pomocí by měl útok snadněji zdolávat přehuštěnou obranu soupeře. Zde však Manzanovi znesnadňuje práci fakt, že Sílvio je jedinou variantou na pravou stranu obrany, která je dostatečně technicky vybavená pro takové úkoly. Náhradník za věčně zraněného Portugalce, Luis Perea, se cítí jistěji na vlastní polovině hřiště. Zároveň také Gregorio Manzano možná trochu neúmyslně upletl další bič na Josého Antonia Reyese, který je z těch, kdo s míčem nejraději pomazlí sami.

Páteční trénink pak byl ve znamení regenerace. Hráči si zahráli footvolley a trénovali taktiku u videa. Sílvio a Tiago mezitím měli na programu běhy. Jen v posilovně pak zůstala dvojice Mario SuárezRadamel Falcao.

Komentáře (3)
  1. no jsem na ne zvedavej, ale aspon to vypada, ze si manzano konecne zacina uvedomovat, kde je problem… *CRAZY*

  2. No to jsem zvědavý jestli dostaneme názornou ukázku práce už proti Levante….nebo už trénujou protiútoky na Real? :D


Komentáře

No trackbacks yet.