Atlético Madrid CZ/SK

Atlético je blízko získání Falcaa a Osvalda

15/08/2011 11:41 // Sebyk // 560 zobrazení // zdroj: as.com

Atlético Madrid se blíží dotažení jednoho z největších přestupů tohoto léta – do Madridu totiž míří kolumbijský ostrostřelec Radamel Falcao. Samotný hráč se nechal slyšet, že jeho snem je zahrát si v jedné z velkých evropských lig, tu španělskou nevyjímaje, a že Atléticu a jeho skvělým fanouškům by se rozhodně nebránil. Optimistické prognózy hovoří dokonce o tom, že celá operace by mohla být dokončena již dnes a Falcao by stihnul i začátek Primery. Přestupová částka by se nakonec měla vyšplhat na přibližně 30 milionů euro.

Zatím však není jasné, zda v přestupu bude figurovat i Eduardo SalvioPorto sice o tohoto mladého Argentince velmi stojí a Atlético by rádo Falcaovu vysokou cenu srazilo zahrnutím nějaké hráčské kompenzace, trenér Manzano se jej však nechce vzdát a i samotný hráč preferuje setrvání v Madridu. Náhradu v podobě Eliase, kterého Atlético Portu nabízelo namísto Salvia, portugalský mistr zamítnul – o brazilského středopolaře totiž nemá zájem.

Mimo Falcaa je Atlético blízko i získání dalšího útočníka – nakonec by se hráčem Los Colchoneros mohl doopravdy stát Pablo Daniel Osvaldo, o jehož příchdu Atlético Espanyolem vyjednává pomalu celé léto. Ředitel madridského klubu Gil Marín byl údajně včera na Ibize, kde s agentem argentinského snipera Daríem Decoudem dolaďoval podmínky smlouvy, na kterých by mělo být Atlético Osvaldem už domluvené. Samotný hráč se již oddělil od svého týmu – očekávalo se, že zamíří do italského AS Řím -, svým spoluhráčům v kabině však údajně stihl sdělit: “Odcházím do Atlética.”

Osvaldův příchod však závisí na jedné podstatné věci – na tom, jak se vyvine situace kolem Diega Forlána. O uruguayskou hvězdu má totiž veliký zájem milánský Inter, který v něm vidí náhradu za kamerunského ostrostřelce Samuela Eto’a mířícího do ruského Anži Machačkala. Vedení italského velkoklubu už údajně projednává s Forlánovým agentem Danielem Bolotnikoffem podmínky smlouvy. Atlético by rádo za svou hvězdu získalo částku přesahující 10 milionů euro, což se blíží i představám milánského vedení. Takto získané prostředky by Madriďané mohli následně vynaložit právě za Osvalda.

Forlán sám se sice již několikrát nechal slyšet, že by rád v Madridu dodržel svůj kontrakt, na své straně má i trenéra Manzana a nově také fanoušky, které si získal tím, že si zkrátil dovolenou jen proto, aby mohl pomoci týmu v bojích o Evropskou ligu, ani to však nemusí být pro jeho setrvání rozhodující. Velmi jednoduše se tak můžeme dočkat toho, že smrtící duo Forlán-Kun, které poslední čtyři roky strašilo obrany po celé Evropě, nahradí jiní dva zabijáci: Falcao Osvaldo.

Co říkáte na veletoč v útoku Atlética?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.