Atlético doma zdolalo aj Levante, zranil sa však Falcao!

21/01/2013 12:34 // Mindrot // 623 zobrazení

Manquillo odohral vynikajúci duelPevnosť na brehu rieky Manzanares opäť odolala ďalšiemu protivníkovi, s dlhým nosom sa v 20. kole La Ligy porúčali hráči Levante. Domáci hráči dvakrát prekonali pozornú a dôraznú obranu hostí, pričom dokázali zmariť nebezpečné kontry Granotes, najčastejšie riešené jednoduchým nákopom na číhajúceho Martinsa, ktorému domáca defenzíva nedovolila prakticky nič počas celého zápasu. Nepríjemnou správou pre Atlético a jeho fanúšikov je však zranenie elitného kanoniera Falcaa, ktorý musel odstúpiť z hry na začiatku druhého polčasu.

Colchoneros sa snažili rozhodnúť zápas hneď v úvode, prvá ich akcia skončila rohom. Vzruch na tribúnach priniesla 4. minúta, Adrián krásnou kolmicou vysunul Falcaa do vyloženej šance, El Tigre však zakončil len strelou do nôh brankára. Úvodný tlak domácich hneď na to ochabol, čomu dopomohli aj hostia, ktorí vysoko napádali rozohrávku Atlética, s čím mali Cholovi zverenci nemalé problémy. Za zmienku stojí Kokeho roh z 11. minúty, ktorý mladý Španiel zatočil do brány, Munúa len s problémami vyboxoval loptu do bezpečia.

Levante sa aj naďalej darilo rozvracať rozohrávku domácich už v zárodku a v 24. minúte sa dostali aj k prvej strele na bránu, spoza šestnástky tvrdo pálil Rubén, Courtois však bol tam, kde mal byť a s jeho strelou si bez problémov poradil. Od tejto chvíle zaradili domáci na vyšší rýchlostný stupeň a hra sa preniesla prevažne na polovicu hostí. Minútu pred uplynutím prvej polhodiny to bol mladík Manquillo, ktorý skúšal tvrdým nástrelom z pravej strany pred bránu nájsť niektorého z domácich hráčov, trafil však len Davida Navarra priamo do hlavy, obranca hostí ostal chvíľu otrasený, Manquillo si za peknú akciu vyslúžil potlesk z tribún.

Chvíle 18-ročného odchovanca Atlética prišli tri minúty na to. Všetko začalo u Tiaga, portugalský veterán vyslal krásny pas za obranu hostí, na ktorý si nádherne nabehol práve Manquillo, z prvej priťukol pred prázdnu bránu Adriánovi a Astúrijčanovi stačilo len nastaviť nohu - 1:0! Mladý canterano celkovo odohral vynikajúci zápas, ukázal, ako sa bojuje o základnú zostavu. Do konca polčasu vznikla ešte jedna nebezpečná situácia a tú mali na svedomí hostia, z pravej strany vyslali presný center na Martinsa v nebezpečnej pozícii, loptu ale odvrátil pozorný Godín, takmer však pri tom trafil vlastnú bránu, na šťastie pre domácich to šlo vedľa.

Druhý polčas priniesol zúfalú snahu hostí zvrátiť stav zápasu, hráči v červenobielom však vynikajúco vykrývali priestor, aktívne napádali rozohrávku Granotes a sami naďalej hrozili. V 57. minúte prišla blesková rozohrávka štandardnej situácie z vlastnej polovice, po ktorej sa Falcao rútil sám na brankára, pri tejto situácii si však natiahol sval, akciu nedokázal zakončiť a nemohol ani pokračovať v zápase. Tvrdý úder pre Atlético, na trávnik tak vybehol Diego Costa, brazílsky dravec hneď prvou akciou vybojoval priamy kop pre Kokeho, to najlepšie si však táto dvojica pripravila na neskôr.

To už ubehla hodina hry, Koke si pri ďalšej útočnej akcii narazil loptu s Diegom Costom, aby z hranice pokutového územia prekrásnou krížnou strelou obstrelil vybehnutého Munúu a postaral sa tak o jeden z najkrajších gólov kola, domáce tribúny explodovali radosťou. Tri minúty na to vystrčili rožky aj hostia, Míchel vyslal smerom k domácej bráne polostrelu - polocenter, do ktorého sa hodil nabiehajúci Martins, loptu v čistej šanci minul len o centimetre. Colchoneros to na opačnej strane skúšali opäť prostredníctvom Kokeho, priamym kopom z ostrého uhla sa snažil zaskočiť Munúu, uruguajský brankár sa pri tejto strele k bližšej žrdi poriadne zapotil.

Do konca zápasu si obe mužstvá pripísali ešte po jednej šanci, v 78. minúte sa po chybnej rozohrávke Levante dostal k lopte Cebolla, z hranice pokutového územia tvrdo vypálil a jeho bombu zastavilo až brvno! Najväčšia šanca hostí prišla dve minúty pred koncom, Martins našiel hlavou v rohu domácej šestnástky Juanlua, ktorému nechal Manquillo priveľa priestoru, záložník hostí tvrdou bombou mieril na pravý horný roh, strela len o centimetre minula bránu, Courtois by bol bezmocný. Atlético tak vyhralo na domácej pôde aj v jedenástom zápase, vzhľadom na zakopnutie barcelonského víťazného stroja sa priblížilo k prvému miestu na osem bodov. V priebehu týždňa však Colchoneros čaká mimoriadne náročná odveta v Copa del Rey vonku s Betisom a bez zraneného Falcaa to bude úkol z kategórie najťažších.