Atlético doma přehrálo Málagu a osamostatnilo se na třetím místě

24/11/2014 01:16 // Andres // 194 zobrazení
Griezmann s Ardou se radují po brance na 2:0

Po reprezentační pauze se hráči Atlética Madrid vrátili zpátky do akce ve španělské lize. Právě v důsledku reprezentačních povinností u toho nebyl Miranda, který své intermezzo s Brazílií odnesl zraněním, beze zbytku jej však nahradil José Giménez. I s mladým Uruguaycem v sestavě Atlético Madrid zvládlo těžký zápas s ve formě hrající Málagou a po selhání v San Sebastianu si Simeoneho svěřenci opět připsali tři body.

Zápas nabral vysoké otáčky hned zkraje. Už ve 12. minutě přišlo první kontroverzní rozhodnutí sudího, když po Juanfranově centru nastřelil ve vápně Koke Antunese do oblasti mezi ramenem a rukou. Místo penalty se však pískal roh. Los Colchoneros to nakonec mrzet nemuselo, Koke totiž na přední tyči našel hlavu Tiaga, na jehož pokus gólman Kameni nestihl zareagovat. 1:0.

Následovala bitva plná tvrdých soubojů, šancí bylo naopak pomálu. Diváky zvedla fotbalová akce ze sedaček opět až ve 42. minutě. Arda Turan si vyměnil míč s Mandžukićem, který jej zpětnou přihrávkou uvolnil v pokutovém území. Zcela osamocen však našel na zadní tyči ještě lépe postaveného Griezmanna, kterému pak už stačilo jen míč doklepnout do prázdné brány.

Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:0, Málaga však zdaleka ještě neřekla poslední slovo a byl to právě tým z Andalusie, který vstoupil do druhé půle aktivněji. Nejprve neúspěšně zakončoval Juanmi, nakonec však přece jen byli Los Boquerones odměněni. V 64. minutě proměnil nadýchaný centr z kopačky Castilleja z pořádně ostrého úhlu při zadní tyči číhající Santa Cruz. 2:1.

Kvůli drobnějšímu zranění musel mezitím odstoupit Mario Mandžukić. Místo Cerciho, který si hlasitě stěžuje na nedostatek minut, šanci dostal Raúl Jiménez, který si o ni řekl raději dvěma brankami za mexickou reprezentaci. V solidních výkonech pokračoval mladý Mexičan i tentokrát, hlavičku po centru Ansaldiho i střelu poté, co jej ve vápně našel Griezmann, však namířil přímo na Kameniho.

Nadějné vyhlídky Málagy alespoň na bod nakonec notně přibrzdil rozhodčí, který v 73. minutě po přísné druhé žluté kartě vyloučil Samuela. Podobně k vyloučení přišel Gabi, který šel do kabin v 88. minutě pro změnu po nafilmovaném pádu. Ještě předtím spálil obrovské šance Antoine Griezmann, který se dvakrát ocitl zcela sám před brankářem. Na konečných 3:1 upravil skóre Godín, který hlavou poslal do sítě míč od Tiaga.