Atlético Madrid CZ/SK

Atlético dalo sbohem svým ikonám a kapitánům

06/05/2012 21:36 // Sebyk // 1 549 zobrazení // zdroj: marca.com, clubatleticodemadrid.com, atleticofans.com

Atlético Madrid včera dalo definitivní sbohem svým dvěma ikonám a kapitánům Antoniu Lópezovi a Luisi Pereovi. Vzhledem ke zranění se totiž ani jeden z nich v posledních dvou zápasech sezony na hřišti pravděpodobně neobjeví. Emotivní chvíle to byla jak pro oba hráče, tak pro fanoušky i vedení klubu, které Lópeze a Pereu obdarovalo zlatou broží vykládanou diamanty ve tvaru znaku klubu jako nejvyšší možné ocenění jejich služeb červenobílým barvám. Oběma obráncům se dostalo potlesku vestoje, během zápasu se ochozy vyzdobenými několika vděčnými transparenty rozléhalo hlasité Perea, Perea!“, jméno kapitána López překvapivě příliš slyšet nebylo.

„Vždycky jsem říkal, že neopustím Atlético, aniž bych tu vyhrál nějaký titul. Nakonec se mi dostalo toho štěstí, že jsem nad hlavu mohl pozvednou hned dva a věřím, že si nenecháme ujít tu možnost získat i třetí,“ řekl při loučení kapitán Antonio López. To Kolumbijec Perea byl o mnoho emotivnější. „Pravdou je, že se teď cítím poněkud prázdný. Strávil jsem tu mnoho let, prakticky většinu svého života, Atlético je klub, který mi byl vším. Budu mu vždy fanouškem číslo jedna. V mém životě jsou tři důležité věci: Bůh, rodina a Atlético. Tři věci, které miluji z celého svého srdce. Je to pro mě konec jedné velké éry, během které jsem s velkou hrdostí a uspokojením mohl hájit barvy, které jsem vždy hájit chtěl. Cením si veškeré podpory, které se mi tu kdy dostalo, a doufám, že vám moje hra přinesla radost,“ loučil se dojatý Perea.

O odchodu svých svěřenců promluvil i trenér Diego Simeone: „Oba si zaslouží velké uznání, odevzdali klubu naprosto vše, co mohli. Cením si toho, že jsem měl tu možnost je oba mít v týmu. Jsou to skvělí hráči, kapitáni, kamarádi i lidé, velcí profesionálové. Klub měl velké štěstí, že je mohl mít ve svém středu,“ řekl Cholo. Na adresu obou ikon Atlética se vyjádřila i jeho legenda legend a čestný ambasador Adelardo Rodríguez: „Perea i López během těch let prokázali, co pro ně Atlético znamená. V každém zápase za něj na hřišti bojovali, položili by za něj život. I na individuální úrovni oba dosáhli velkých úspěchů, které jim byly odměnou za cenné služby, které tu odvedli,“ prohlásil celkový rekordman v počtu startů v červenobílém dresu.

Komentáře (14)
  1. :cry: jenom mě mrzí, že se nepřišel ani rozloučit plný stadión…zvlášť ještě při takovém zápase…asi už půlka lidí odletěla do bukurešti :D

  2. *BYE2**BYE2*
    perea si u me teda splhnul, i kdyz jsem vedel, ze atletico ma fakt v srdci :-[ cholo i adelardo to rekli fakt moc hezky – takovi hraci jako tonda nebo perea se nerodi kazdy den *POCTA*
    trochu jine tema – kdo si myslite, ze dostane pristi sezonu kapitanskou pasku? alvaro, gabi, nebo tiago?

  3. chlapcom treba obom podakovat, urobili pre klub vela :) *BRAVO*


Komentáře

No trackbacks yet.