Atlético dalo (nejen) první letošní ligový gól a přesvědčivě zvítězilo

18/09/2011 21:35 // Andres // 379 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Na stadion Vicente Calderóna dnes přijel Racing Santander a diváci netrpělivě očekávali protržení střelecké mizérie, která Atlético v La Lize trápila. Každý fanoušek však musel být po dnešku spokojen, jelikož Los Colchoneros nakonec už podruhé letos nadělili čtyřgólový debakl.

Atlético nastoupilo v ofenzivní sestavě a to s Diegem pod útočnou trojicí ReyesFalcao-Arda. Největším překvapením pak byl Tiago na místě Gabiho, který v sestavě letos chyběl poprvé.

Domácí tým vstoupil do utkání rázně, aby ukázal, kdo je na hřišti pánem. Atlético v úvodu zápasu téměř nepustilo Racing ke slovu, držení míče se pohybovalo kolem 80% pro Los Colchoneros. To sice nevedlo k vytvoření příliš mnoha šancí, Kantábrijci však čelili obrovskému tlaku.

Nevyhnutelné přišlo ve 23. minutě. Po kombinaci Diega s Ardou se míč dostal k Reyesovi, který z levé strany vápna poslal míč Falcovi před bránu a ten poslal míč neomylně k tyči.

Hned o pár minut přidal i druhý, když na centr z rohu vápna si za obranu krásně naběhl Tiago a dával Falcaovi před prázdnou bránu, ale pomezní chybně odmával offside. Opakovaný záznam ukázal, že v době přihrávky byl Portugalec ještě před obránci.

Netrvalo však dlouho, aby Atlético zvýšilo vedení, tentokrát i se souhlasem rozhodčích. Diego se dostal do pokutového území Racingu a dal míč dál od nohy. Než se k němu však dostal, srazil jej obránce Racingu. Diego si musel připadat jako ve snu, třetí zápas, třetí faul ve vápně na jeho osobu. Tentokrát se však penalta pískala. Postavil se k ní Falcao, v rozběhu zpomalil, aby viděl, kam Toño zamíří a poslal míč do sítě. 2:0!

Ještě před přestávkou mohl Kolumbijec zkompletovat hattrick, svou šanci ale neproměnil. Na 3:0 nezvýšil ani Diego, který dnes opět vzal hru Atlética do svých rukou a dirigoval každou akci. Z 323 přihrávek, které Atlético mělo, šlo od Diega 55, tedy něco přes šestinu!

Ve druhém poločase jsme se však už museli bohužel bez našeho brazilského playmakera obejít. Diego se Manzanovi v kabině svěřil, že se necítí úplně stoprocentně, trenér nechtěl nic riskovat a poslal do hry raději Adriána.

Falcao se však obešel i bez své věrné podpory. V 56. minutě převzal parádní kolmici skrz obranu, jejímž autorem byl Arda Turan a lehkým obloučkem překonal Toña potřetí.

Právě Turek převzal od Diega po jeho odchodu nahrávací kopačky a dominoval hře v záloze Atlética. 10 minut před koncem zápasu pak dokonal zkázu Racingu, když jeho nadýchaný centr z levé strany proměnil hlavou nikým nebráněný Adrián.

Za rozhodnutého stavu poslal Manzano do hry ještě Pizziho, aby ukázal, co v něm je a ten rozhodně nezklamal. Dokonce vytvořil jednu gólovou situaci, když pěkným pasem poslal Adriána do úniku. Ten následně před bránou uvolnil Juanfrana, který však nedokázal přesně zamířit.

Jedinou šanci si Racing vypracoval až v nastaveném čase, pozorný Courtois, který dnes neměl skoro žádnou práci, spolu Domínguezem ale poslali míč na roh, a mladý Belgičan tak udržel další čisté konto.

Hned ve středu hrají Rojiblancos další domácí utkání, tentokrát proti Sportingu. Výkop je naplánován na 20:00.

Sestava: Courtois; Perea, Miranda, Domínguez, Filipe; Tiago, Mario, Diego (46. Adrián); Reyes (76. Juanfran), Falcao (68. Pizzi), Arda.

Góly: 23. Falcao (1-0); 35. Falcao (2-0); 56.  Falcao (3-0); 78. Adrián (4-0)