Atlético Madrid CZ/SK

Atlético chystá další posílení

18/07/2011 23:40 // Andres // 392 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Atlético Madrid se pouští do dalšího posilování. Jak je však jeho velkým zlozvykem, týká se to posilování pozic, na kterých bota úplně netlačí. Jako volný hráč by měl přijít další střední záložník, Tiago a údajně se chystá i posila do brány.

Tiago Mendes byl minulý týden viděn v Madridu, kde se byl domluvit na svém přestupu do Atlética. Podle deníku AS bylo na schůzce po Tiagovi, který strávil poslední rok a půl své kariéry na hostování v Atléticu Madrid, požadováno, aby domluvil s Juventusem Turín na svém propuštění a mohl se k Atléticu Madrid připojit zadarmo.

Juventus o služby třicetiletého Portugalce již nestál, ale ještě hledal možnost, jak hráče zpeněžit. Taková příležitost se zřejmě nenaskytla, jelikož včera deník AS oznámil, že Tiagobyl Juventusem uvolněn.

Střední záložník, kterého chtělo vedení Juventusu použít také jako protihodnotu v přestupu Kuna na Delle Alpi, má údajně podepsat roční smlouvu s opcí, čeká se však na oficiální potvrzení jakékoliv ze stran.

Co se týče situace v bráně, konkurencí Joela Asenja by se mohl stát odchovanec Atlética Madrid, Roberto, který minulý rok hrál za Benficu, nebo Thibault Courtois, čerstvý hráč Chelsea, jenž však potřebuje pravidelný zápasový rytmus a toho se mu s Petrem Čechem před sebou převděpodobně nedostane.

Robertovi, který do Benficy z Atlética přestoupil minulé léto za na brankáře tučnou sumu 8,5 milonu euro, se nové angažmá příliš nevyvedlo a Benfica už za něj sehnala náhrady ve formě Artura Bragy a reprezentační jedničky PortugalskaEduarda. Podle deníku AS je Roberto, na kterého v Benfice nezbylo místo, jednou nohou v Atléticu a mělo by se jednat o hostování.

Druhým kandidátem na vyztužení brankařského postu je belgická teenagerská hvězda Thibaut Courtois. Ten před pár dny přestoupil za 9 milionů euro do anglické Chelsea, ale modrý dres se navléknout nechystá, protože má být obratem odeslán na hostování, aby jeho vývoj nestagnoval. Jedním z potenciálních destinací je i Atlético Madrid.

Zatímco svou hvězdičku by si na jeden rok rán ponechal belgický Genk, odkud Courtois přestoupil, sám brankář by preferoval španělskou ligu. „Atlético by bylo úplně jiný svět a já bych ze sebe musel vydat všechno, abych nastupoval. Tak to funguje, když hrajete za špičkový klub. Myslím, že ve Španělsku bych se toho naučil víc, než v Belgii,“ řekl 19letý brankář.

Nic však není oficiální a sám Caminero řekl, že angažování dalšího brankáře záleží na uzdravení Asenja.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.