Atlético B ztratilo body s outsiderem z Alcalá

04/10/2011 14:18 // Sebyk // 224 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Po výhře 4:0 nad Marinem v minulém kole vstupovalo Atlético B do malého madridského derby s RSD Alcalá jako velký favorit – vždyť naši sousedé ještě letos nedokázali zvítězit. Tato očekávání však naši mladíci nedokázali naplnit a po domácí remíze 1:1 zbytečně ztratili další body.

Červenobílí svého protivníka sice opět přehráli, ale herní převahu nedokázali zužitkovat tak, jak by si asi představovali. Atlético mělo velmi špatný vstup do utkání – už po šesti minutách hry prohrávalo po hlavičce José Luise Platy. Rojiblancos hned zapnuli na vyšší obrátky a výsledek se brzy dostavil – hlavičku Césara Ortize ještě dokázal brankář hostí vytěsnit nad břevno, na střelu Vicenteho byl však již krátký. Mladý záložník napálil odražený míč z 25 metrů nekompromisně dolů k tyči a mohl se radovat ze svého prvního gólu v červenobílých barvách.

Ve druhém poločase mohli diváci sledovat klasické derby se spoustou šancí, faulů a velkým nasazením. Iván ani Kader však recept na gólmana Alcalá nenašli, nepovedlo se to ani uzdravenému snajpru Colladovi, který se na hřiště dostal v 55. minutě. Hosté hrozili zejména ze standardek, ofenzívu Atlética opět umě dirigoval Alberto Noguera, který byl znovu s přehledem nejlepší hráč na hřišti. Ani on však s nějakou geniální akcí nepřišel, a utkání tak skončilo remízou 1:1.

Trenér Milinko Pantić z výsledku příliš nadšený pochopitelně nebyl: “Před zápasem jsme si řekli, že je klíčem bude vstřelit první gól, což se nám bohužel nepovedlo. Bylo to klasické madridské derby. Moji hoši si zasloužili lepší výsledek, ale překonat obranu Alcalá bylo dnes velmi těžké.” Atlético B je momentálně s osmi body ze sedmi zápasů na jedenáctém místě tabulky. Příležitost polepšit si budou mít příští víkend, kdy zavítají na hřiště kanárského UD Vecindaria, v tuto chvíli posledního týmu Grupo 1.

Atlético Madrid B 1-1 RSD Alcalá

Branky: 28. Vicente – 6. Plata

Sestava: Iago – Kader (77. Gerson), César Ortiz, Míchel, Javi Cantero – Cidoncha, Vicente, Noguera, Iván (55. Collado) – N’doye, Pedro Martín (66. Roberto)