Atlético B válí, tentokrát to odneslo Coruxo

27/03/2012 14:26 // Sebyk // 510 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com, clubatleticodemadrid.com

Rezervní tým Atlética v poslední době válí - již osm zápasů v řadě neprohrál a ze 24 možných bodů si jich připsal 20.  Skvělou formu týmu Milinka Pantiće odnesl tentokrát FC Coruxo, který ze stadionku Cerro del Espino odjel s prohrou 0:1. Vítězství nad galicijským soupeřem navíc Atléticu B zajistil sedm kol před koncem setrvání v Segundě B1. Kouč Pantić to na svém Twitteru okomentoval slovy: "Skvělé! Porazili jsem Coruxo 1:0 a udrželi jsme se! Teď se budeme soustředit na to, abychom skončili, co nejvýše to půjde!"

První start v základní sestavě mohl po návratu po zranění oslavit talentovaný Javi Manquillo, kterého na druhé straně obrany doplnila lednová brazilská posila Elbis, jenž zřejmě definitivně na lavičku usadil Javiho Cantera. Příležitost ukázat se dostali i hráči, na které se v poslední době příliš nespoléhalo, jako například Iván nebo Fer, hlavně první jmenovaný hýřil proti Coruxu aktivitou. Atlético mělo od začátku zápas pod svou kontrolou a svého soupeře v podstatě nepouštělo na dostřel své brány.

Vítězství červenobílým v neděli večer zajistil svým gólem opět kapitán Paco Regalón, který se na jaře potkal s parádní formou. Ve 12. minutě zahrávalo Atlético B rohový kop, ke kterému se postavil záložník Fer, na zadní tyči přesně našel Kadera, který vracel zpět před bránu a kapitán Regalón už jen doklepl míč do sítě. Možnost navýšit vedení měl po půlhodině hry po skvělém pasu Ivána kanonýr Pedro Martín, ve vyložené příležitosti jej však parádně vychytal brankář hostí.

Ani Coruxo však nebylo bez šancí - hlavičku Yaga musel v první půli na brankové čáře zachraňovat Iván, obranu Atlética pak hodně zlobil Zurbano, kterého ve dvou dobrých příležitostech parádně vychytal gólman Iago. Basická opora rezervního týmu se blýskla i v 88. minutě, kdy vytasila klíčový zákrok proti Besadovi a zachránila svému týmu tříbodový zisk. Nešťastná ztráta bodů v posledních minutách vyhraného utkání jako v zápase proti Conquense se tak naštěstí neopakovala.

Po nedělní výhře se Atlético B posunulo na sedmou příčku tabulky Segundy B1, na vysněné play-off chybí sedm kol před koncem již jen šest bodů. Ve stávající formě se tým Milinka Pantiće ještě může o první čtyři příčky porvat. Příští kolo se představí v malém madridském derby na hřišti béčka Getafe, které má v tabulce pouze o dva body méně.

Sestava: Iago; Manquillo, Regalón, César Ortiz, Elbis; Vicente, Fer López (Sergio Marcos, 77’); Kader (Omar, 61’), Noguera, Iván (Javi Cantero, 79’); Pedro Martín