Atlético B utrpělo nešťastnou porážku

12/09/2011 15:18 // Sebyk // 268 zobrazení

Nepovedený víkend pro červenobílé barvy korunovala včera rezerva Atlética, když na svém hřišti nešťastně prohrála 1:2 s nováčkem z La Rody. Tým Milinka Pantiće nastoupil do utkání značně povzbuzen výsledkem z minulého kola, kdy na svém hřišti deklasoval tým Celty Vigo B poměrem 4:1, naděje Madriďanů na další dobrý výsledek však brzy utnul rozhodčí zápasu.

Po situaci ve vápně Atlética, kdy útočník hostí sám nezaviněně zakopl, totiž sudí odpískal penaltu pro La Rodu a navrch k tomu vyloučil i pravého beka Kadera. Proti následnému pokutovému kopu Sergia Ortize byl brankář Atlética Iago krátký. Smůla se lepila Atléticu na paty i nadále – playmaker Cidoncha se musel vzhledem k červené kartě posunout na pravý kraj obrany, krátce po prvním obdrženém gólu se navíc zranil nejlepší střelec rezervního týmu José Collado.

Hostům se pak na konci první půle podařilo ze standardní situace vstřelit druhý gól a s béčkem Atética to vypadalo hodně bledě. Naši rezervu však zpět do hry dostala na začátku druhé půle paradoxně další hrubá chyba rozhodčích – při gólu Pedra po centu levého beka Javi Cantera byli v ofsajdové situaci dokonce tři hráči červenobílých včetně zakončujícího, praporek pomezního však zůstal dole. Atlético se po zbytek poločasu hnalo za vyrovnáním a bušilo do svého soupeře, skvělý zápas odehrál zejména Alberto Noguera. Štěstí však již našemu béčku příliš nepřálo.

Střelu Pedra po centru Noguery totiž z pod břevna efektivně vykopnul nůžkami jeden z obránců La Rody, gól Noguery po centru N’Doyeho byl neuznán pro domnělý ofsajd, asistent rozhodčího na polovině La Rody však před zápasem zřejmě zapomněl doma brýle – jinak se totiž jeho výkon v tomto zápase nedá snad ani vysvětlit. Utkání, které okořenil tradičně skvělý výkon španělských rozhodčích, nakonec skončilo prohrou 1:2 z pohledu Atlética, které však oprávněně může spílat sudím.

Již ve středu cestuje béčko do Galicie na hřiště Luga, příští víkend pak bude hostit Real Oviedo. Vysílání tohoto zápasu by se mohlo objevit ve slušné kvalitě i na internetu. Atlético však pro oba zápasy bude postrádat klíčového útočníka Collada, dobrou zprávou je alespoň návrat Sergia Marcose, který doléčil svalové zranění.

Atlético Madrid B 1-2 CF La Roda

Branky: 53. Pedro – 9. Sergio Ortiz (pen.), 45. Pablo Buendía

Sestava: Iago – Kader (9. ČK), Regalón, César Ortiz, Javi Cantero – Fer, Cidoncha (61. N’Doye), Saúl (72. Roberto), Noguera – Pedro, Collado (21. Míchel)