Atlético B prohrálo derby a přišlo o neporazitelnost

18/04/2012 14:44 // Sebyk // 505 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

V madridských derby s Realem Atlético zkrátka neumí. Po prohře áčka z minulého týdne se před královským klubem musel sklonit i náš rezervní tým, který ve víkendovém utkání nestačil na B-tým Realu a prohrál 0:1. Celý druhý poločas přitom měli Rojiblancos výhodu jednoho muže v poli. Nedělní prohra znamená pro tým Milinka Pantiće jednak konec desetizápasové neporazitelnosti, ale hlavně snížení nadějí na vysněné play-off. Real Madrid Castilla si výhrou naopak s předstihem zajistil celkové prvenství v ligovém ročníku a ideální výchozí pozici do play-off o účinkování v Segundě.

Samotný zápas nabídl z obou stran spíše opatrnou podívanou - hru kontrolovala domácí Castilla, zatímco Atlético, které se muselo obejit bez svého nejlepšího střelce Pedra, jenž se přesunul do A-týmu, pozorně bránilo. Ve 12. minutě plány trenéra Pantiće nabořilo zranění stopera Míchela, kterého na hřišti nahradil Javi Manquillo. Do první pořádné šance se po půlhodině hry dostal kanonýr Realu Joselu, který využil toho, že čároví přehlédli hned trojnásobné ofsajdové postavení domácích, proti jeho střele se však blýsknul gólman Iago.

Závěr první půle pak přinesl další kontroverzní situaci - po sérii rohů červenobílých inzultoval ve vápně Nacho útočníka Gerarda, který zůstal otřesen ležet na trávníku. Kapitán Castilly si za svůj nesportovní zásah od rozhodčího vysloužil červenou kartu, žádná penalta se však k překvapení všech nekopala. Míč sice ve chvíli Nachova zákroku ještě nebyl uveden do hry, zápas jako takový ovšem nebyl přerušen. V nedávném utkání čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a AC Milán byl ostatně za totožné situace pokutový kop udělen.

Do druhé půle tedy Atlético vstoupilo proti oslabenému soupeři a hned po dvou minutách pořádně prověřil domácího brankáře svou ranou Gerard. O další minutu později však červenobílé svou brankou pořádně opařil Álex Fernández. Javi Cantero na levé straně podklouzl a umožnil Carvajalovi nacentrovat míč do vápna, odkud jej nepozorná obrana Atlética nedokázala před dobíhajícím Álexem uklidit. Značně zaskočení Rojiblancos málem vzápětí inkasovali podruhé, střela Jesého si však svou cestu do branky nenašla.

Kouč Pantić zareagoval ofenzivním střídáním, když Javiho Cantera nahradil Ndoye, který hru Atlética znatelně rozhýbal - senegalský křídelník nejdříve připravil palebnou pozici pro Gerarda, o deset minut minut pak střílel sám, branka však ani z jedné akce nepadla. Deset minut před koncem přišla další kontroverzní situace, když útočícího Gerarda se nejdříve ve vápně pokoušel taháním za dres zastavit jeden z obránců Castilly, načež útočníka červenobílých jeden z jeho spoluhráčů poslal nevybíravě k zemi. Dvě jasné penaltové situace, píšťalka rozhodčího však zůstala němá.

Utkání plné kontroverzních momentů tedy nakonec skončilo vítězstvím domácích 1:0, což pro Atlético znamená setrvání na šesté příčce tabulky Segundy B1. Na vysněné play-off ztrácí tým Milinka Pantiće čtyři kola před koncem již sedm bodů. O šancích Atlética B na vyřazovací boje hodně napoví zejména již příští zápas, ve kterém červenobílí doma přivítají svého přímého konkurenta z Tenerife, poslední tři zápasy v ročníku pak rezervu Colchoneros budou čekat tři nevyzpytatelná madridská derby proti béčku Raya Vallecano, Sanse a Alcalá.

Sestava: Iago - Regalón, César Ortiz, Míchel (Manquillo, 12’), Javi Cantero (Ndoye, 59’) - Fer López, Saúl (Sergio Marcos, 60’) - Kader, Noguera, Elbis - Gerard