Atlético B předvedlo skvělý comeback

15/11/2011 22:56 // Sebyk // 564 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com, marca.com

Svěřenci Milinka Pantiće dokázali natáhnout svou sérii neporazitelnosti již na osm zápasů v řadě, proti béčku Getafe navíc v neděli předvedli skvělý comeback, kdy během posledních deseti minut dokázali stáhnout dvougólové vedení soupeře a vybojovat bod za remízu 2:2. Vše má ale i svou stinnou stránku – rezerva Atlética neokusila chuť vítězství již potřetí za sebou. Na druhou stranu, vzhledem k okolnostem by se dal i bod proti Getafe považovat za malé vítězství červenobílých.

Zápas začali aktivněji domácí, tedy Atlético, střela Pedra se však neujala. Na druhé straně zahrozili domácí, hlavičku Uriarteho však brankář Iago lapil. O několik momentů později jej však nadvakrát překonal Javi Flores a Getafe šlo do překvapivého vedení. Krátce po poločasové přestávce navíc přidal po skvělém sólu druhý gól Azulones Hugo a s mladými Atléty to vypadalo velmi zle. Průběh utkání však svými střídáními změnil srbský stratég Milinko Pantić.

Na hřiště poslal útočníky Omara a Collada, stopera Regalóna pak nahradil kreativní Sergio Marcos a Atlético se pustilo do zoufalého obléhání branky hostí. I přes silný tlak na ně však dlouho nemohlo nalézt recept. V 82. minutě však dodal červenobílým naději právě střídající Omar, když se parádně trefil z kraje vápna. Jen o několik minut předtím však předvedl klíčový zákrok Iago, když nepustil soupeře do tříbrankového trháku.

Atlético v posledních minutách ještě zintenzivnilo svou snahu, v největší šanci ale v 89. minutě selhal Collado. Domácí se však zaslouženého vyrovnání nakonec dočkali – v závěřečných sekundách zápasu si na roh Sergia Marcose, na který přišel tým podpořit i brankář Iago, naskočil nejvýše César Ortiz a přesnou hlavičkou vystřelil týmu zlatý bod. Skvělý comeback Panticóvy party, která prokázala, že charakter jí rozhodně nechybí.

Šťastný střelec měl ze svého druhého letošního gólu patřičnou radost. Za vším prý stojí důvěra trenéra Pantiće, který našeho odchovance vrátil z postu pravého beka zpět na stopera: „Minulý rok jsem se necítil tak dobře. Letos cítím důvěru kouče a doufám, že ještě nějaké góly přidám. Pantić dává na standardky velký důraz, už jsme z nich letos několik branek dali. Je to hlavně jeho zásluha,“ chválí mladý stoper svého trenéra.

César je stejně jako zbytek týmu nadšený ze série neporazitelnosti: „Byl to velmi důležitý bod – teď máme na kontě osm zápasů bez porážky. Chceme ještě nějaké přidat. Celý tým si dobře sednul a hraje ve velké pohodě.“ Prodloužit svou sérii a hlavně získat konečně tři body bude mít Atlético B šanci v sobotu na hřišti Montañeros. Jeden z kandidátů na sestup se nachází v bahně na dně tabulky a letos dokázal vyhrát jen jedno utkání, čehož by Pantićova parta měla využít ve svůj prospěch.

Atlético Madrid B 2-2 Getafe CF B

Branky: 82. Omar, 90+2. César – 38. Javi Flores, 48. Hugo

Sestava: Iago – Regalón (55. Sergio Marcos), César, Míchel, Javi Cantero – Vicente, Cidoncha (46. Omar), Kader – Noguera, Gerard (60. Collado), Pedro