Atlético B konečně zabralo a porazilo béčko Sportingu

18/10/2011 13:06 // Sebyk // 1 074 zobrazení // zdroj: atleticofans.com; madridatleticos.com

Rezervní tým Atlética si na své konto konečně připsal další vítězství, nerodilo se však vůbec lehce. Mladíci se v domácím zápase proti béčku Sportingu Gijón sice brzy ujali dvoubrankového vedení, svůj náskok však záhy prohospodařili a tři body musel zachraňovat deset minut před koncem Javi Cantero. V našem dresu se dvěma brankami blýskla letní akvizice Gerard Oliva. Atléticu pro zranění chybělo trio základních kamenů Saúl, Cidoncha a Fer, všichni tři by se však měli brzy zapojit do tréninku.

Atlético B mělo skvělý vstup do utkání, když po pouhých dvaceti minutách vedlo již o dvě branky – a obě vstřelila letní posila z Numancie Gerard Oliva. Nejdříve využil nedorozumění mezi obránci Sportingu a chladnokrevně prostřelil hostujícího brankáře, krátce nato si naskočil na centr svého parťáka z útoku Collada a zvyšoval už na 2:0 pro Atlético. Odpověď Sportingu však přišla záhy – Guerrero si naběhl na hranici ofsajdu a na jeho střelu byl Iago krátký.

Nedělní zápas byl soubojem dvou skvělých dirigentů – Alberta Noguery v dresu Atlética a Juana Muñize ze Sportingu, jednoho z tahounů vítězné devatenáctky Španělska na mistrovství Evropy. Byl to právě Muñiz, který svou kolmicí donutil Iaga k zoufalému vyběhnutí z branky, gólman našeho béčka však celou situaci krutě nezvládl a dovolil Mendymu pohodlně skórovat do prázdné branky. Atlético se pokusilo o rychlou odpověď, nasázet hattrick však Gerardovi nedovolil excelentním zákrokem brankář Sportingu. Na druhé straně jej napodobil Iago, když lapil gólovku Guerrera, a částečně tak napravil své předchozí zaváhání.

Tým Milinka Pantiće se tlačil za vstřelením třetí branky, srbský stratég poslal na hřiště čerstvé síly v podobě Sergia Marcose, N’Doyeho a Pedra Martína, kteří přispěli ke zvýšení aktivity Atlética. To se nakonec zaslouženě dočkalo vedoucího gólu, když si deset minut před koncem naskočil na standardku Vicenteho levý bek Javi Cantero a parádní hlavičkou zařídil klíčovou branku.  Sporting  ještě v závěru málem dokázal vyrovnat a byl u toho opět Mendy, jeho branka však nebyla pro ofsajd uznána.

Atlético si tak ve skupině tabulky Segundy B – Grupo 1 připsalo důležité tři body, na čtvrté místo zajišťující play-off v tuto chvíli ztrácí tým Milinka Pantiće další tři. Ty bude mít šanci získat v dalším kole na hřišti předposledního UB Conquense. Předchozí zápasy s outsidery však ukázaly, že Atléty nečeká nic lehkého…

Atlético Madrid B 3-2 Sporting Gijón B

Branky: 15. a 20. Gerard, 79. Cantero – 25. Guerrero, 53. Mendy

Sestava: Iago – Regalón, César Ortiz, Míchel, Javi Cantero – Kader (60. N’Doye), Vicente, Noguera, Luque (60. Sergio Marcos) – Gerard Oliva, Collado (71. Pedro)