Atlético B konečně nabírá formu, porazilo Club Marino

21/02/2012 15:53 // Sebyk // 477 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com, clubatleticodemadrid.com

Rezervní tým Atlética dokázal o víkendu navázat na překvapivou výhru z Ovieda a zdolal doma poměrem 2:0 asturijský Club Marino de Luanco. Po neuvěřitelných čtyřech měsících se tak parta Milinka Pantiće dočkala domácího vítězství, po dvou měsících rovněž protrhla domácí střeleckou impotenci.

Srbský lodivod ve službách Atlética před nedělním zápasem postrádal zraněného Javi Manquilla, jehož místo v základní sestavě zaujal po krátkém intermezzu v áčku kapitán Paco Regalón. Po zranění se pak vrátil šikovný křídelník Kader, jehož kličky a výbušnost tým v posledních zápasech hodně postrádal.

Byl to právě tuniský mládežnický reprezentant, po jehož akci padla ve 12. minutě první branka – Kader dostal na pravé straně trochu prostoru, ukázal své zrychlení a ve vápně přesně našel Miguela Ángela Luqueho, který poslal míč za bezmocného brankáře hostí. Odchovanec Barcelony, který hraje v poslední době ve velké pohodě, tak navázal na svůj parádní gól z přímého kopu proti Oviedu v minulém kole. Vedení však jako by Atlético uspokojilo a iniciativu převzalo Marino. Přes pozornou obranu Rojiblancos se však jen těžko prosazovalo.

Druhou branku Atlética málem přidal po hodině hry Pedro, když se elegantně zbavil dvou protihráčů, jeho střela, která se nebezpečně kroutila dovnitř branky, však nakonec svatyni Marina těsně minula. Pojištění tří bodů pro domácí tak přišlo až pět minut před koncem, když se po parádním sólu prosadil střídající N’Doye. Nedělní vítězství posunulo Atlético B na devátou příčku tabulky Segundy B1, na vysněné play-off však Pantićova parta ztrácí propastných 12 bodů. Příští týden se představí na hřišti souseda z Alcalá.

Sestava: Iago; Regalón, César, Míchel, Javi Cantero; Saúl, Cidoncha; Luque, Noguera (Sergio Marcos ’76), Kader (Gerard ’86); Pedro (N’Doye ’64)