Atlético B i bez opor vybojovalo cennou venkovní výhru

13/03/2012 16:43 // Sebyk // 450 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com, clubatleticodemadrid.com

Zatímco zraky snad všech fanoušků Atlética se v neděli v poledne upínaly ke stadionu Vicente Calderóna, kde Rojiblancos hostili Granadu, rezervní tým Colchoneros bojoval ve stejnou chvíli o body ve vzdáleném Gijónu, kde se mu postavilo domácí béčko Sportingu. Atlético B si i přes absenci obvyklých opor Saúla Ñígueze a Pedra Martína, kteří se vzhledem k početné marodce áčka dočasně přesunuli do prvního týmu, připsali velmi cennou výhru 2:0 a potvrdili solidní formu z posledních týdnů.

Milinko Pantić si musel v posledních týdnech poradit s tím, že jeho mačaft se mu doslova rozpadá pod rukama, když jeho ovečky si k sobě neustále povolával hlavní kouč Diego Simeone. Cholo však svému kolegovi v rezervním týmu a jeho hráčům a koučům vysekl minulý týden velikou poklonu za skvěle odváděnou práci. Tu odvedl tým pod vedením legendárního Srba i v neděli v Gijónu. Od počátku zápasu drželo Atlético B otěže zápasu ve svých rukou, vládlo ve středu pole, Sporting však jakémukoliv tlaku odolával.

Obrannou hráz svého protivníka se Atléticu podařilo zlomit až ve druhé půli. To, co dlouho viselo ve vzduchu, nakonec přišlo v 55. minutě, když se po skvělé individuální akci prosadil Gerard Oliva, a dal tak zapomenout na absentující jedničku na hrotu útoku Pedra. Ani vedoucí branka tlak Colchoneros neotupila a naši mladíci se ke konci zápasu dočkali zaslouženého pojištění výsledku, když se parádně z přímého kopu trefil Vicente Romero.

Získané tři body posunuly Atlético B na devátou příčku tabulky Segundy B1, vysněné play-off je však stále poměrně daleko, konkrétně devět bodů. V této sezoně, kterou až příliš krutě poznamenal výsledkový výpadek kolem zimní přestávky, tak budou Atléti dohrávat již spíše jen o čest. Příští na řadě je předposlední Conquense, které rezervní tým přivítá doma na stadionku Cerro del Espino.

Sestava: Iago - Regalón, César Ortiz, Míchel, Javi Cantero - Vicente, Cidoncha - Omar (Iván, 83’), Noguera, Luque (Fer López, 63’) - Gerard (Ndoye, 75’)