Atlético B doplatilo na chyby rozhodčích a prohrálo

23/01/2012 18:12 // Sebyk // 433 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Atlético Madrid B tento víkend ztratilo svou pětizápasovou šňůru neporazitelnosti, když na hřišti Celty Vigo B prohrálo 1:2, má však pádný důvod za tuto ztrátu spílat hlavnímu sudímu, který rezervě Rojiblancos neuznal dva regulérní góly a upřel jasnou penaltu. Přesto však sobotní zápas přinesl asoň jedno malé pozitivum – svůj debut za B tým si odbyl mladík Javi Manquillo, který ač si již stihl střihnout oficiální start za áčko, nastupoval doposud pouze za Juvenil A. Talentovaný pravý bek si vedl velmi dobře a očekává se, že se teď usadí v základní sestavě Pantićova výběru.

První půle samotného zápasu nevyzněla pro červenobílé dobře – po dvaceti minutách hry se podařilo kapitánu Pacu Regalónovi vstřelit vlastní gól, těsně před přestávkou pak obrana Atlética zaspala a nechala Jotu jednoduše skórovat. Mezi dvěma zásahy Celty se Sergiu Marcosovi sice podařilo vstřelit parádní gól ze 30 metrů, ten však nebyl uznán pro údajný, ale neexistující ofsajd.

Srbský kouč rezervního týmu Colchoneros Milinko Pantić však musel své hráče o přestávce v kabině pořádně seřvat, protože do druhé půle nastoupil zcela jiný tým. Po hodině hry se mladí Atléti dočkali snížení, když se trefil snajpr Pedro Martín, a přerušil tak třízápasovou sérii impotence útočníků červenobílých. Krátce nato se Rojiblancos podařilo dokonce vyrovnat, když se po centru Javiho Cantera trefil střídající Gerard Oliva, jeho branka však opět nebyla uznána kvůli zásahu čárového, podle něhož míč ještě před centrem překročil brankovou čáru.

To již byli hráči Atlética ve varu, jejich hněv směrem k hlavnímu však dosáhl nejvyššího bodu v nastavení, kdy jeden z obránců domácích sestřelil ve vápně Gerarda. Píšťalka sudího však zůstala němá. Atlético B tak kvůli třem hrubým chybám rozhodčích prohrálo 1:2 a propadlo se do druhé poloviny tabulky na jedenácté místo. Příští týden bude mít šanci spravit si náladu na vlastním hřišti proti celku CD Lugo, které však okupuje druhou pozici Grupo 1, a bude tak favoritem.