Atlético B dokázalo to, co áčko nezvládlo – porazit Albacete

24/03/2012 12:27 // Sebyk // 423 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com, clubatleticodemadrid.com

Rezervnímu týmu Atlética se v neděli povedlo něco, co hvězdami nabitý první kádr nedokázal - porazit třetiligové Albacete, a to dokonce na jeho hřišti. Mužstvo Milinka Pantiće tak po vynikajícím výkonu alespoň částečně pomstilo trapné prosincové vyřazení Atlética z Copy. Vítězstvím 2:1 béčko natáhlo svou šňůru neporazitelnosti již na sedm zápasů v řadě a z 21 možných bodů nasbíralo hned 17. Nutno dodat, že remízy jak s Vecindariem, tak i Conquense byly navíc velmi smolné a nezasloužené.

Na stadionu Albacete se v neděli odehrál velice kvalitní a pohledný zápas plný nasazení - domácí favorit bojuje o postup do Segundy, zatímco ve formě hrající Atlético B nechtělo ztratit svou sérii bez porážky. Tým lodivoda Milinka Pantiće poslal již v 7. minutě do vedení stoper Míchel, když si naskočil na roh Luqueho a povedenou hlavičkou vymetl pavučinky v růžku brány domácích. Pro mladého obránce to byla premiérová branka za rezervní tým.

Mladící Rojiblancos hráli ve velké pohodě a vynikajícím fotbalovým představením ovládli i zbytek prvního poločasu. Druhá branka však i přes několik vytvořených šancí nepřišla. Krátce po vstupu do druhého dějství však po standardce Albacete a závaru v pokutovém území Atlética propadl míč ke Callemu, který již neměl problém jej zblízka dopravit do sítě. Tento moment vrátil favorita do zápasu a Rojiblancos se dostali pod místy drtivý tlak. Kvalitně hrající defenzíva však dokázala nájezdům protivníka odolávat.

Atlético hrozilo hlavně z rychlých brejků a ve druhé minutě nastaveného času se mu jeden z nich dokonale povedl - Noguera potáhl míč, načež vynikající přihrávkou vybídl ke skórování kanonýra Pedra a nejlepší střelec rezervního týmu v ložené šanci nezaváhal. Díky brance ze samotného závěru tak může rezerva Atlética slavit velmi cenné tři body ze hřiště Albacete. Na příčky zajišťující play-off však parta Milinka Pantiće ztrácí stále osm bodů. Tento víkend bude mít možnost tento odstup stáhnout, když doma přivítá Coruxo.

Sestava: Iago; Regalón, César Ortiz, Míchel, Elbis; Kader (Manquillo 85′), Vicente, Noguera, Fer (Sergio Marcos 77′); Iván (Ndoye 69′), Pedro Martín.