Atlético Madrid CZ/SK

Atlético ani Simeone na Anoetě neumí

19/01/2012 15:41 // Sebyk // 1 067 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com

Atlético v sobotu čeká výlet na velmi neoblíbený stadion – na stánku Anoeta, kde sídlí baskický Real Sociedad, mají Rojiblancos vůbec nejhorší bilanci ze všech hřišť Primery. Za bezmála dvacet let, kterých Anoeta v San Sebastiánu stojí, si odtud Atlético odvezlo tři body pouze jednou jedinkrát. Prokletí baskického stadionu červenobílí zlomili shodou okolností v minulé sezoně, kdy v pohledném utkání vydřeli výhru 4:2, ke které jim však neodmávaným ofsajdem při vítězné brance dopomohli rozhodčí.

Na tým Errealy nemá dobré vzpomínky ani stávající kouč Atlética Diego Simeone. Během své hráčské kariéry tam k soutěžnímu zápasu nastoupil celkem šestkrát, čtyřikrát však odjížděli Rojiblancos s prázdnou a jen dvakrát vybojovali alespoň bod za remízu. Pod jednu z proher se dokonce vlastním gólem podepsal sám Cholo, když v závěru „rozhodl“ o soupeřově vítězství 2:1. Simeone ví, že jeho tým na Anoetě nečeká nic lehkého. „Proti Erreale se vždy hraje těžko. Mají rychlé a pracovité hráče, vždy jsou skvěle takticky připraveni. Jejich stávající série (sedm ligových zápasů v řadě bez porážky, pozn. red.) není náhoda. Není lehké dobýt Anoetu,“ tvrdí El Cholo.

Výlet na zakletý stadion Realu Sociedad navíc přichází ve chvíli, kdy je Atlético vůbec nejhorším ligovým týmem na hřištích soupeřů a stále ještě čeká na první tři body přivezené z venku. Pod novým koučem Simeonem sice došlo k výraznému zlepšení hry Colchoneros a před dvěma týdny v Málaze nebyla první venkovní výhra daleko, argentinský kouč si však jistě umí představit i jednodušší výzvy než dobýt Anoetu. Bude rozhodně zajímavé sledovat, jestli Atléti dokážou navázat na minulou sezonu, nebo se u prokletí jménem Anoeta vše vrátí do starých kolejí.

Komentáře (6)
  1. no, bude to hodne zajimavy. nezlobte se na me, ale ve vyhru proste neverim… :-[

  2. Cože? To tam máme takhle špatnou bilanci jo? To jsem ani nevěděl.. No tři body jsou asi opravdu z říše pohádek, ale uvidíme no..

  3. Ja zase verím v tri body pre nás a minimálne bod. Iné si nepripúšťam.

  4. Uvidíme. Pravdupovediac, neviem, čo mám čakať. Nechám sa prekvapiť.

  5. Ts, kdyby nestrávili tři sezony v segundě, tak by bylo o tři výhry víc O:-) Minimálně bod bude 8-)


Komentáře

No trackbacks yet.