Atlético Madrid CZ/SK

Do Atlética vstupuje čínský miliardář

20/01/2015 02:04 // Sebyk // 958 zobrazení // zdroj: as.com
Wangovo jmění je odhadováno na 25 miliard dolarů.

Wangovo jmění je odhadováno na 25 miliard dolarů.

Dluhy sužované Atlético se brzy dočká pořádné finanční injekce: do klubu totiž vstupuje čínský miliardář Wang Jianlin, jehož koncern Dalian Wanda Group podle všeho odkoupí 20 % akcií, za něž zaplatí kolem 40 milionů euro. Dva nejvyšší muži vedení Atlética - prezident Enrique Cerezo a generální manažer Miguel Ángel Gil Marín - již odcestovali do Pekingu, kde má dnes dojít k oficiálnímu dotažení celé operace.

Jmění brzy nového akcionáře klubu se odhaduje na 25 miliard dolarů, což ho v řebříčku boháčů podle magazínu Forbes řadí na 101. příčku na světě. Wang dlouhodobě hledal partnera na španělském trhu, jednání probíhala mimo jiné i s Valencií či Villarrealem, nakonec jej však dokázalo přesvědčit vedení Atlética. To si od nového investora slibuje stabilizaci klubových financí, ustálení se mezi evropskou fotbalovou smetánkou a další expanzi na lukrativní asijský trh, kde jej již pojí pouto s indickým Atlético Kalkata. Na vlastnické struktuře klubu toho Wangův příchod vlastně mnoho nezmění: rodina Gil Marínů spolu s Cerezem si udrží drtivou většinu v podobě 77 % akcií (Gil Marín 52 %, Cerezo 20 %, další členové Gil Marínovy rodiny 5 %), zbylá 3% patří minoritním akcionářům. Součástí dohody je i otevření fotbalové akademie v Číně a užší spolupráce s čínskými sponzory.

Komentáře (5)
  1. Pokial ostane pri podobnom alebo mierne vyssom podieli, tak to povazujem za skvely investicny tah z oboch stran. Neklamme si, po ekonomickej stranke nema Gil Marín a Cerezo moc ako klubu uz viac dat a navysenie kapitalu a investicie sa dalo urobit iba investorom zvonka.
    Cinania sa zatial vo futbale prilis neangazovali a prave preto toto vnimam ako skvelu sancu, Atlético moze na cinskom trhu ziskat zaujimavu pozicu, navyse ako futbalovy klub skvele zapada do portfolio aktivit Wanda Group. Cinania su znami ako trpezlivi a zbytocne nerozhadzujuci podnikatelia, hoci tiez nie je vylucene, ze casom by mal Wang zaujem kupit cely klub, co by som samozrejme uz nechcel… Ak to pomoze Atléticu navysit budget o 20-25 mega rocne, bola by to vynikajuca sprava

  2. Tak podle COPE chce Wang do 3-4 let převzít celý klub, nabízí 200 mega.

    • Tak to dúfam, že nie. Že sa mýliš. :D Tak ako to je teraz je dobre, možno mu mierne navýšiť podiel, ale to je všetko. To by bolo súper sa etablovať na čínsky trh. Ďalšie príjmy do klubovej pokladnice. A hlavne aj posilnenie značky Atlético. To by bola šupa. :-)

    • Tak Cerezo popřel, že by Wang přicházel s úmyslem eventuálně převzít klub. Tak se nechme překvapit


Komentáře

No trackbacks yet.