Atlético Madrid CZ/SK

Atléti všech zemí, spojme se!

02/07/2011 16:47 // Sebyk // 449 zobrazení

Prezidenti jednotlivých evropských fanklubů Atlética Madrid v uplynulých dnech zformovali alianci, kterou nazvali Federación Europea de Peñas Atleticas (Evropská federace fanklubů Atlética). Cílem této akce je postupně spojit všechny fanoušky Atlética z mimošpanělských zemí, a vytvořit tak entitu, která by měla větší slovo a váhu než rozdrobené fankluby. Prvním krokem nově vytvořeného společenství bylo vydání oficiálního prohlášení nazvaného “La paciencia tiene un límite” (Trpělivost má své meze). Tento dopis otiskly některé španělské plátky a my vám přinášíme jeho český překlad.

Trpělivost má své meze

Láska pro Atlético nemá hranic. Tyto barvy a znak se týkají všech zemí a národností, a právě proto je krásné slyšet od našich členů o tom, jak se právě oni stali fanoušky Atlética.

Ano, je jednoznačné, že navzdory kulturním rozdílům nebo faktu, že někteří fanoušci ani nemluví španělsky, je tu mnohem silnější specifické pouto, které nás všechny spojuje a které všechny tyto rozdíly smazává. Byli jsme schopni vytvořit fankluby ve většině evropských zemí a to vše jen díky tomu, že naši členové jsou ochotni věnovat svůj čas Atléticu Madrid, naší společné vášni.

Po těchto vřelých slovech však musíme trochu změnit téma a zeptat se sami sebe, jestli takové úsilí a obětavost stály opravdu za to.

Atlético je velký klub – pardon – bylo velký klub. Klub, který se vždy bil o trofeje (a v mnoha případech je i získal), klub, který si vážil svých fanoušků a který nikdy ani nepomyslel na to, že by se zbavil svých největších hvězd nebo svého dědictví. Poměry v klubu se však bohužel změnily – a to ke špatnému.

Náš milovaný klub již vlastně není ani klubem, ale veřejnou společností. Klub již neřídí socios, ale akcionáři, a to zejména dva z nich – Enrique Cerezo a Miguel Ángel Gil Marín (prezident a majoritní vlastník) – kteří, zdá se, nemají ponětí, co Atlético Madrid znamená. Kvalifikace do Evropské ligy ze sedmého místa v lize je nyní prezentována jako úspěch. K tomu, aby se člověk stal hráčem klubu v současnosti stačí, aby byl klientem jistého fotbalového agenta (Jorge Mendese, pozn. red.). Namísto toho, aby se klub po dvou vyhraných trofejích pokusil ještě vylepšit úspěšný tým, tak pomalu prodá všechny hráče, kteří nám tento úspěch zajistili. Není se tak čemu divit, že Agüero se nemůže dočkat chvíle, kdy takovýto klub opustí.

Tímto prohlášením chceme ukázat, že trpělivost těchto skvělých fanoušků má své meze a že se již nenecháme vysmívat do obličeje. Nejdříve to byl Fernando Torres, pak stadion, brzy bude následovat Agüero a další skvělí hráči jako De Gea, Forlán nebo Reyes. A jakou činnost že to klub v průběhu tohoto všeho vyvíjí? Žádnou, naprosto žádnou. Když si fanoušci nestěžují, tak proč se něčím vůbec zabývat?

Uvědomujeme si, že toto naše prohlášení asi nebude nikoho z vedení klubu zajímat, ale doufáme, že si uvědomíte, že bylo sepsáno lidmi, kteří mají Atlético v srdci a kteří obětovali spoustu sil tomu, aby vylepšili jméno Atlética v Evropě a rozšířili jeho fanouškovskou rodinu. Prosíme Vás, nedovolte, aby tyto snahy přišly vniveč. Pokusme se pracovat všichni společně a vytvořme tým, na který budeme moci být všichni hrdí. Tým, který bude schopen se poměřit s kýmkoliv a který bude schopen přilákat nejlepší hráče. Nakonec – vždyť všichni chceme, aby Atlético bylo úspěšné, ne?

Prohlášení bylo sepsáno jménem fanklubů Atlética z následujících zemí:

Anglie, Německo, Belgie, Rusko, Švédsko, Norsko, Dánsko, Maďarsko, Francie, Nizozemsko a Lucembursko.

Pokud chcete činnost skupiny Federación Europea de Peñas Atleticas blíže sledovat, staňte se jejich fanoušky na Facebooku: www.facebook.com/europenasATM

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.