Atléti si v predstihu zabezpečili postup z prvého miesta!

07/11/2013 10:21 // Mindrot // 330 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com
Radosť po prvom góle.

Po štyroch zápasoch zo šiestich je jasné, že Colchoneros uvidíme v Lige majstrov i na jar medzi celkami bojujúcimi vo vyraďovacej fáze. Zaistené prvenstvo v skupine G znamená jednak ďalší prílev prepotrebných finančných prostriedkov a takisto aj možnosť v posledných dvoch zápasoch šetriť kľúčových hráčov a dať väčší priestor náhradníkom. Jednoznačné víťazstvo zariadili už do polčasu presnými trefami Miranda, Raúl García a Filipe, v druhej polke sa po množstve šancí presadil aj Diego Costa. V kombinácii remízového výsledku Zenitu s Portom tak Simeoneho parta ovládla základnú skupinu G a samozrejme si vyslúžila označenia ako čierny kôň súťaže a podobne.

Zraneného Maria nahradil v základe Tiago, Ardu zastúpil Raúl García a prekvapujúco na lavičke ostal David Villa, na ktorého mieste naskočil Adrián. Rojiblancos chceli čo najskôr otvoriť skóre, naopak, hostia túžili predviesť, že neinkasovaný gól na ihrisku súpera v Lige majstrov nie je žiadna náhoda. No domáci od začiatku dominovali, prvú strelu vyslal v 11. minúte Koke. Skóre sa menilo o štyri minúty neskôr, zmätok pred malým vápnom po rohovom kope pohotovo využil Miranda a poslal Atlético do jednogólového vedenia.

V 17. minúte pokus Raúla Garcíu ani zďaleka nemal gólové parametre, krátko na to vychytal Lindner obrovskú šancu Diega Costu. Súboj týchto dvoch hráčov patril k tomu najlepšiemu, čo stredajší večer ponúkol. Na druhej strane predviedol jediný, za to však perfektný zákrok Thibaut Courtois, zuby si na ňom v tutovke vylámal Murg. Hostí v najväčšom rozlete zastavil v 25. minúte Raúl García, keď hlavou zúžitkoval skvelý Costov center a gólom na 2:0 definitívne vzal Austrii vietor z plachiet. Na trávniku od tej chvíle bolo už len jedno mužstvo, v samom závere polčasu zvyšoval na 3:0 Filipe, keď dorážal Adriánovu vyrazenú strelu.

Do druhého dejstva už nezasiahol Adrián, možnosť predviesť sa dostal Óliver. Domáci pôsobili uvoľnene, no napriek tomu bola brána Austrie v jednom ohni, Simeoneho zverenci si k nej až príliš ľahko nachádzali cestu. Tri minúty po prestávke pálil Diego Costa, jeho dobrá strela len tesne minula bránu. Od tej chvíle mohli diváci sledovať nádherný súboj dvoch hráčov, Costa v obrovskej snahe pretaviť svoj skvelý výkon v gól, brankár hostí Lindner v obrovskom úsilí znemožniť mu to. A väčšinu času bol na koni práve rakúsky gólman, ktorý brazílsko-španielskeho forvarda privádzal svojimi zákrokmi do zúfalstva.

Krátko pred uplynutím hodiny hry sa na trávnik dostal Josuha Guilavogui pri svojom debute v červenobielych farbách v Lige majstrov, pár minút na to dostal šancu aj Cebolla. Lindner postupne vychytal okrem Diega Costu i Raúla Garcíu a aj Cristiana Rodrígueza. V 75. minúte vybojoval uruguajský záložník penaltu, Lindner však korunoval svoj výkon jej zneškodnením, čo viedlo k výbuchu zlosti Diega Costu a neúspešne potlačenému smiechu Chola Simeoneho. El Bestia sa však nevzdal a v 81. minúte bol konečne odmenený – krásnu akciu Ólivera a Raúla Garcíu zakončil strelou z hranice šestnástky a uzavrel skóre na 4:0. Atléti splnili cieľ postupu zo skupiny na jednotku, štyri po sebe idúce víťazstvá v Lige majstrov sa zapíšu do klubovej histórie.