Atléti v Lige majstrov naďalej neporazení, z Petrohradu vezú remízu

27/11/2013 18:42 // Mindrot // 278 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com
Na tento moment nebude Courtois rád spomínať.

Na ďaleký sever Ruska cestovala výprava Atlética oklieštená o viacerých kľúčových hráčov, čo si mohli červenobieli dovoliť vzhľadom na zaistený postup zo skupiny. Proti domácim, bojujúcim o druhé postupové miesto, vsadili Colchoneros na trpezlivé vyčkávanie na protiútoky, z ktorých jeden premenil v druhom polčase Adrián, o deľbe bodov rozhodol kuriózny vlastný gól, po ktorom sa bude gólman Thibaut Courtois poriadne dlho červenať.

V základnej zostave sa teda objavilo viacero očakávaných zmien, v obrane za Godína nastúpil Alderweireld, na ľavej strane operoval Insúa, v zálohe vedľa Gabiho debutoval v základe Guilavogui a o ofenzívu sa postarali Koke, Raúl García, Cebolla a na hrote Adrián. Oba tímy naznačili svoje možnosti v úvode prostredníctvom striel spoza veľkého vápna, najprv pálil Gabi ľavačkou nad bránu, domáci odpovedali bombou Hulka v 14. minúte, ktorú Courtois dokázal zneškodniť.

S pribúdajúcimi minútami začal Zenit čoraz viac a viac na trávniku dominovať a zamkol Atlétov na vlastnej polovici, tí však bezchybne bránili a trpezlivo čakali na možnosť protiútokov, z ktorých za zmienku stál len ten s Cebollom v úlohe zakončujúceho a Raúlom Garcíom v úlohe nahrávača, Lodygin však vybehol včas a znemožnil Uruguajcovi skórovať. Tesne pred prestávkou ešte tvrdo pálil Koke, jeho skvelú ranu však domáci brankár nepustil za svoj chrbát.

Po zmene strán vybehli oba tímy bezo zmien a obraz hry ostal nezmenený, Zenit s loptou na svojich kopačkách a trpezlivo čakajúce Atlético. Druhý súboj Hulk – Courtois opäť vyhral Belgičan a pár minút na to to hosťom vyšlo. Raúl García nádherným pasom vysunul Adriána, ktorý po 50 metrovom šprinte zakončil pomedzi nohy Lodygina a poslal Rojiblancos do vedenia. O ďalšie dve minúty mohla byť radosť dvojnásobná, Raúl García však trafil brvno a svoju skvelú formu tak nepodčiarkol ďalším gólom.

Strelený gól samozrejme hosťom pomohol a bez väčších problémov sa bránili čoraz bezradnejším domácim a výhra sa zdala byť istá. Avšak v 74. minúte sa Smolnikov predral po pravom krídle, zacentroval do veľkého vápna, tam bol ako prvý Toby Alderweireld a nebezpečný center odvrátil, no neveľmi šťastným spôsobom – lopta padala poriadne zvláštnym oblúkom, Courtois ju len kontroloval, avšak zapadla presne do pravého horného rohu a Thibaut si podcenenie tejto lopty bude poriadne dlho vyčítať.

Jediné striedanie v červenobielom tábore nastalo v 79. minúte, Cebollu nahradil Óliver, ktorý sa predviedol skvostnou prihrávkou na Raúla Garcíu, ten však v súboji s Lodyginom v domácej bráne neobstál. Krátko pred koncom si pripísal ďalšiu strelu do nebies aj Gabi a stretnutie sa tak skončilo remízou 1:1. Kvôli smoliarsko-smiešnemu vlastencu sa môže tvrdiť o dvoch stratených bodoch, Atlétov to však nijako nemusí mrzieť. Kvôli nazbieraným kartám bude proti Portu nútene oddychovať Juanfran.