Atléti na úvod sezóny len remizovali vo Vallecas

26/08/2014 11:17 // Mindrot // 381 zobrazení
Ani Raúl Jiménez, hrajúci od začiatku nevytrhol Atlético z biedy.

Obhajca španielskeho titulu Atlético Madrid zvládol uhrať len bezgólovú remízu vo svojom treťom madridskom derby v tomto týždni v zápase, ktorý sa v konečnom dôsledku mohol zvrtnúť aj oveľa nepriaznivejšie pre červenobielych. S Diegom Simeonem v hľadisku postrádali Atléti čo i len zlomok vášne, ktorá ich zdobila v predchádzajúcich zápasoch a Álvaréza v domácej bráne najmä v druhom polčase nijako nedokázali ohroziť.

Počas predzápasovej rozcvičky sa zranil Siqueira, v základnej zostave ho musel nahradiť Ansaldi a paradoxne to bol výborný ťah, Argentínec predviedol ako jeden z mála v kádri hostí výborný výkon. Ako sa dalo čakať, Rayo od začiatku dominovalo v držaní lopty, no v prvom polčase sa Jémezovi zverenci nevyhli fatálnym chybám pred vlastnou bránkou, hostia ich však nedokázali potrestať. Výbornú akciu predviedol práve Ansaldi, jeho skvelý center však Mandžukić usmernil len do bočnej siete.

Len o pár minút neskôr mal chorvátsky útočník ďalšiu veľkú šancu, domáca obrana opäť vyrobila hrúbku, Raúl Jiménez sa zmocnil lopty na kraji šestnástky a vyzval Mandžukića ku gólu, ten sa ale prezentoval len slabučkou strelou, ktorú Cristian Álvarez bez problémov kryl. Atléti napriek rešpekt vzbudzujúcemu trojzáprahu Mandžukić-Jiménez-Griezmann už viac nedokázali pohroziť a bolo to Rayo, ktoré po zmene strán prevzalo iniciatívu a malo bližšie k vstrelenému gólu. Všetci traja zmieňovaní boli do konca stretnutia vystriedaní.

Paco Jémez urobil 10 minút po prestávke svoje jediné striedanie, stálo však za to, Jonathana Pereiru na hrote nahradil Manucho a mohutný forvard od tej chvíle vytrvalo zamestnával obranu hostí. Najväčšiu tutovku mal Angolan v polovici druhého dejstva, výborný Aquinov center v ťažkej pozícii presne hlavou umiestnil k pravej tyči, Miguel Ángel Moyà však vytiahol fantastický zákrok a pokračovalo sa za bezgólového stavu. Colchoneros po prestávke jednoducho vyprázdnili stred poľa, najmä Koke a Mario Suárez podali svoje snáď najslabšie výkony v drese Atlética.

Ani nahradenie Mandžukića dravým Héctorom nepomohlo vniesť svieži vietor do útoku. Bez vykartovaného Raúla Garcíu a samozrejme, bez mága Diega Simeoneho sa nedalo ani vo sne spomenúť nejaký boj do poslednej sekundy a nevzdávanie sa. Konečný stav 0:0 platil aj po záverečnom hvizde a môžeme len dúfať, že za slabučkým výkonom stála únava z dvoch predchádzajúcich zápasov o Supercopu. Do stretnutia druhého ligového kola s Eibarom ostáva na oddych päť dní a Atléti budú mať dovtedy čo riešiť a naprávať.