Atléti prišli o víťazstvo v posledných okamihoch stretnutia!

08/01/2014 15:06 // Mindrot // 373 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com
Thibaut Courtois privádzal domácich k zúfalstvu.

Colchoneros si z Mestally vezú do odvety priaznivý výsledok, určite však zamrzí, že cestu späť do Madridu mohol tím absolvovať aj s trojbodovým ziskom, nebyť nepochopitľného zlyhania v posledných sekundách stretnutia. Pred zápasom Diego Simeone avizoval, že nemieni myslieť na nič iné ako na najbližší zápas proti Valencii, čo síce vzhľadom na blížiaci sa šláger s Barcelonou mohlo vyvolať potuteľné úsmevy na tvárach novinárov i priaznivcov, úsmevy však rýchlo zamrzli hodinu pred úvodným výkopom, keď s výnimkou Alderweirelda (aj to v podstate vynútenou) a Guilavoguiho nasadil najsilnejšiu zostavu.

Úvod zápasu sa niesol v znamení dominancie Los Che, domáci si vytvorili mohutný tlak a ani zďaleka nepripomínali to mužstvo, ktoré na Calderóne pred pár týždňami po bezduchom výkone podľahlo 0:3. Valencia aj napriek tomu, že nenastúpila v najsilnejšej možnej zostave, dominovala v strede poľa. Prvú šancu si pripísali po centri z pravej strany, Postiga v zakončení zlyhal. Medzitým sa Atléti snažili byť trpezliví a vyčkávať na možnosť protiútokov, o väčšom množstve šancí sa však nedá hovoriť. Najväčšiu mal v 32. minúte Raúl García, jeho bombu zvnútra veľkého vápna však Guaita výborne zneškodnil.

Znepokojivý moment nastal o pár minút neskôr, Fede skosil Filipeho a brazílsky krajný obranca sa musel nechať ošetriť a počas celého zvyšku stretnutia nepríjemne kríval. Ako kontrast ponúkol prvý polčas aj dva komické momenty, najprv Guilavogui nechtiac donútil k saltu mortale cúvajúceho arbitra Closa Gómeza, aby o niečo neskôr Adrián zakončil rýchlu akciu efektným pádom, keď vôkol neho nebolo živej duše. A hoci si Astúrijčan ani tento zápas nepripíše do zoznamu vydarených, predsa len mal prsty v ďalšej dobrej možnosti, v ktorej sa v zakončení ocitol Diego Costa, jeho strela bola ale zblokovaná.

Po zmene strán vybehli domáci na svojho súpera v ohromnom tempe, už krátko po začiatku druhého dejstva zlikvidoval Courtois Bernatov pokus, to najlepšie z Belgičanovej strany však ešte len malo prísť. Valencia v tejto fáze hry Atlético doslova drvila, no nenašla spôsob, ako sa dostať bližšie k bráne hostí. Tí boli úplne bezzubí a neškodní, čo sa Cholo rozhodol vyriešiť stiahnutím Guilavoguiho a Adriána, na trávnik sa tak dostali Arda s Cebollom. A práve druhý menovaný mal okamžitý dopad na hru Atlétov, ktorí sa začali tlačiť dopredu a vytvorili si zopár šancí, medzi ktorými reznovoal priamy kop z hranice šestnástky, ktorý Gabi poslal len tesne nad.

S rastúcou aktivitou prišlo aj viacero rohových kopov pre hostí a v 71. minúte to po jednom z nich padlo – domáci gólman Vicente Guaita pri pokuse vyboxovať loptu ju poslal rovno na hlavu Raúla Garcíu a ten sa pred prázdnou bránou nemohol mýliť. A hoci postranní najprv gól neuznali kvôli ofsajdovému postaveniu Navarrčana, Clos Gómez toto rozhodnutie odvolal a gól správne uznal – bol to Guaita, kto sa dotkol lopty ako posledný pred strelcom gólu. Guaitov náprotivok v bráne hostí Thibaut Courtois bol hlavným hrdinom minút, ktoré nasledovali po góle. Zuby si vylámali Canales pokusom z diaľky i zblízka a aj Feghouli po krásnej individuálnej akcii, Thibaut v bráne predvádzal neuveriteľné.

Pár minút pred uplynutím riadnej hracej doby nahradil Kokeho na trávniku Tiago, Diego Costa si za zbytočnú simuláciu vyslúžil žltú kartu a všetko nasvedčovalo tomu, že Atléti vkročia do odvety s obrovskou výhodou víťazstva na súperovom trávniku. To by však obrana v 93. minúte nesmela totálne zaspať a nechať pred bránou osamoteného Feghouliho, ktorý nezištne sklepol na druhú stranu Postigovi, ktorý na radosť domácich fans vyrovnal v poslednom okamihu zápasu. Popravde bolo toto vyrovnanie zo strany domácich plne zaslúžené, pre Atlético aj tak ide o tvrdú ranu. Napriek tomu remíza so streleným gólom na pôde súpera poskytujú do odvety výhodnú východiskovú situáciu.