Atléti v Lige majstrov stále neporazení, z Barcelony vezú remízu!

02/04/2014 09:21 // Mindrot // 318 zobrazení
Diego strieľa gól roka.

Bitka o semifinále Ligy majstrov je stále otvorená po tom, ako prvý zápas na Camp Nou skončil remízou 1:1. Atlético pritom viedlo zásluhou fantastickej strely Diega Ribasa, no Neymar vyťažil z drvivého tlaku Blaugranas aspoň vyrovnávajúci gól. V základe nakoniec nastúpil Diego Costa, okolo ktorého boli pochybnosti, no ešte v prvom polčase sa ukázalo, že to nebolo najlepšie riešenie a Simeone musel svojho kanoniera stiahnuť ešte pred prestávkou. V strede vedľa Gabiho operoval Tiago, no domáci postupom času až príliš ľahko prechádzali cez zálohu Colchoneros.

Od prvej do poslednej minúty to bol veľkolepý a nervydrásajúci súboj s prekvapujúco ofenzívne naladeným Atléticom v úvodných minútach. Hostia zatlačili Kataláncov a donútili ich k viacerým chybám, jedna z nich viedla k obrovskej šanci Davida Villu, ten však netrafil Pintovu bránu. Zdalo sa, že šance Atlétov sa zvýšia po tom, ako bol Piqué nútený opustiť trávnik kvôli zraneniu, no ambície Rojiblancos dostali už o pár minút veľké trhliny, keď bol rovnako nútený odstúpiť aj Diego Costa so svalovým zranením. Momentálne nie je jasné, ako dlho bude najlepší strelec Atlética chýbať.

Do konca prvého polčasu sa hosťom darilo neutralizovať domácu ofenzívu, jediná chyba však takmer viedla k Iniestovmu gólu, záložníkova strela bola ale zblokovaná perfektným sklzom obetavého Diega Godína. Nastavené štyri minúty prvého dejstva poznamenala ešte prekvapivá strela El Guajeho, José Manuel Pinto však proti nej vytiahol veľmi dobrý zákrok. Prvých štyridsaťpäť minút každopádne zvládli Atléti veľmi dobre, hoci Barça postupne preberala iniciatívu, Courtois mohol byť pomerne pokojný.

Druhý polčas však patril od začiatku do konca absolútne domácim. Paradoxne to však boli Colchoneros, kto udrel ako prvý, a stálo to za to. V 55. minúte dostal Diego Ribas loptu v strede ihriska, vyhýbajúc sa napádajúcemu Xavimu bol donútený ustúpiť takmer k postrannej čiare, aby z ničoho nič vypálil z 35 metrov projektil, ktorý zapadol presne do horného rohu brány bezmocného Pinta. Atléti si tak pripísali veľmi dôležitý gól na ihrisku súpera. Domáci odpovedali takmer okamžite, Busquetsovu strelu ale dokázal zneškodniť pozorný Courtois.

Colchoneros sa s vedením uspokojili príliš skoro a nechali sa Barçou zatlačiť až pred svoju bránu. Trest prišiel v 71. minúte, bezpochyby najlepší hráč na ihrisku Iniesta vyčaroval perfektnú prihrávku na nabiehajúceho Neymara a Brazílčan obstrelil Thibauta Courtoisa. Sám Iniesta mohol pridať o pár minút aj druhý gól, belgický dlháň v bráne hostí bol však proti. A Thibaut podržal svoj tím aj v závere, keď fantastickým zákrokom zneškodnil Messiho priamy kop. Atléti prežili drvivý tlak domácich a stretnutie sa po štvrtýkrát v sezóne skončilo remízou. Cholovi zverenci držia neporaziteľnosť v Lige majstrov a budú v tom chcieť pokračovať aj v budúcotýždňovej odvete na Calderóne.