Athletic Club – Atlético Madrid 1:2

22/09/2017 10:04 // Mindrot // 81 zobrazení

Jan Oblak chytá Adurizovu penaltu. (zdroj: atleticodemadrid.com)

Nový San Mamés Atléticu veľmi sedí, ani tentokrát na Colchoneros domáci Leones nevyzreli a hostia si do Madridu odnášajú plný bodový zisk. Diváci boli svedkami vyrovnanej partie, viac šancí mali ale Simeoneho zverenci, Gaitán v prvom polčase trafil tyč, Griezmanna vychytal Kepa. Najväčšiu možnosť Baskov mal pred prestávkou Aduriz, po Filipeho zákroku na prenikajúceho Raúla Garcíu kopal domáci útočník penaltu, Oblak je však jednoducho čarodejník a aj túto penaltu skvelým zákrokom zlikvidoval. Góly padali po zmene strán, najprv hostia predviedli nádhernú akciu, keď Griezmann s Kokem dvomi nádhernými prihrávkami vyšachovali obranu domácich tak, že Correa už len nastavil kopačku a poslal Atlético do vedenia. Na 2:0 zvyšoval striedajúci Carrasco po ďalšej magickej Griezmannovej prihrávke, samotný Francúz mimochodom pridal dva neuznané góly, z ktorých jeden mal určite platiť. V samom závere za domácich korigoval Raúl García, na tri body hostí to už nemalo vplyv.