Atlético Madrid CZ/SK

Asenjo prodloužil, Courtoisovo setrvání podmíněno klauzulí

07/06/2012 17:01 // Sebyk // 959 zobrazení // zdroj: marca.com, mundodeportivo.com, atleticofans.com

Včera vypustilo Atlético do světa hned dvě dobré zprávy – podařilo se mu totiž udržet svého talentovaného brankáře Sergia Asenja, velmi blízko je prodloužení hostování Thibauta Courtoise. Setrvání prvně jmenovaného přitom nevypadalo vůbec jednoduše – na konci nadcházející sezony mu končila smlouva a hrozilo, že by Asenjo mohl Atlético opustit jako volný hráč. Sotva by se mu totiž s jeho potenciálem chtělo nadále vysedávat jen na lavičce Colchoneros. Oproti všem očekáváním však odchovanec Valladolidu včera bez okolků podepsal prodloužení svého kontraktu až do června 2016.

Tuto zprávu vypustil do světa sportovní ředitel Atlética José Luis Caminero. „Znám Sergia od jeho dvanácti let. Pořád je velmi mladý, ale má toho již mnoho za sebou. Není mnoho dvaadvacetiletých hráčů, kteří si prošli tím, co on. V uplynulé sezoně se vrátil po těžkém zranění a tvrdě pracoval na tom, aby mohl s Courtoisem soupeřit o post jedničky. Má chuť stále pokračovat a i my jsme velmi rádi, že se rozhodl setrvat,“ řekl k celé operaci Caminero. „Mám radost, že si Atlético cení mých služeb a že mají zájem o další spolupráci. Obě strany jsou nadšené z toho, jak to dopadlo,“ řekl při podepisování nové smlouvy sám Asenjo.

Konkurenci tomuto dvaadvacetiletému gólmanovi bude v příští sezoně dělat asi znovu Thibaut Courtois. Dohoda o prodloužení hostování mladého Belgičana je údajně velmi blízko, všechny tři strany mají zájem na uzavření konečné dohody. Chelsea však trvá na tom, aby do smlouvy o hostování byla zahrnuta klauzule, že Courtois nesmí nastoupit proti svému kmenovému klubu. Belgičan, který se v uplynulé sezoně rychle vypracoval na jedničku i oporu červenobílých, by tak přišel o srpnové utkání Evropského superpoháru, ve kterém Atlético vyzve právě londýnský klub.

Komentáře (5)
  1. asenjo mile prekvapil :-) to je parada, myslim, ze za tim prodlouzenim stal hodne caminero, ktery se s asenjem dobre zna a presvedcil ho O:-)
    prodlouzeni courtoise mi vubec nevadi, s tou klauzuli by to nakonec prej taky nemelo byt tak zhave, coz je fajn :-)

  2. Hlavně ať Asenjo dostane nějaké příležitosti….přece jenom za rok tu už Courtois asi nebude, takže ať je připravený


Komentáře

No trackbacks yet.