Atlético Madrid CZ/SK

Asenjo: Nejjednodušší by bylo odejít

14/07/2012 14:11 // Sebyk // 766 zobrazení // zdroj: marca.com

Gólman Sergio Asenjo nedávno prodloužil smlouvu s Atléticem až do roku 2016, v nadcházející sezoně však bude po prodloužení Courtoisova hostování působit zřejmě opět na pozici brankářské dvojky. Jeho kariéru sice výrazně přibrzdila dvě vážná uranění kolena, Asenjo je však odhodlán prát se o své místo v sestavě Atlética.

„Nejjednodušší by bylo odejít a hledat si angažmá jinde,“ přiznává odchovanec Valladolidu. „Je mi ale stále 23 let a toužím v tomhle klubu uspět. Mám za sebou tři těžké roky, teď začínám znovu od nuly,“ prohlásil Asenjo. „Prodloužil jsem proto, že mi klub poslal nabídku, kterou ukázal, že věří v moje schopnosti a že mě vidí jako gólmana tohoto týmu. Cítím velkou podporu a důvěru trenérů i vedení,“ vysvětloval mladý brankář, co ho vedlo k podepsání nového kontraktu.

„Chci být gólmanem současnosti, ne budoucnosti. Chci být součástí tohoto týmu. Chci být tuto sezonu Atléticu co nejvíce užitečný a chci trenérům a klubu splatit jejich důvěru výkony na hřišti,“ tvrdí Asenjo, kterému vůle uspět rozhodně nechybí. „Cítím se skvěle. Nemohl jsem se vůbec dočkat začátku přípravy, ve které chci hlavně nabrat na sebedůvěře. To je mým cílem pro tuto sezonu, snad všechno půjde co nejlépe,“ vytyčil si gólman, kterému spoluhráči říkají Kanec.

„V předchozích letech jsem nevěděl, jestli se vůbec dokážu vrátit, musel jsem toho hrozně moc dohánět. Tento rok již ale trénuji ve stejném tempu jako mí spoluhráči, vše jde zatím skvěle. Budu doufat, že tohle pro mě bude konečně dobrý rok,“ přeje si Asenjo. „Teď musím tvrdě pracovat, abych z pozice jedničky sesadil hráče, který minulý rok odehrál nejvíce minut z celého týmu. Pak je tu také Joel. Budu se tento rok snažit získat nad těmito dvěma navrch, čeká nás spousta zápasů. Věřme, že nás čeká dobrá sezona,“ zakončil talentovaný brankář.

Komentáře (2)
  1. Asi jsme neměli podepisovat Curtoise. Původně jsem s podepsáním belgického golmana souhlasil, ale Asenja bych taky nerad ztratil a on nebude chtít být dvojkou navždy. A Joel taky není špatný golman, takže máme opravdu dobré španělské golmany a Curtoise vlastně nepotřebujeme.

  2. klobouk dolu pred asenjem. tomu se rika vule, odhodlani. on proste chce dokazat, ze na to porad ma, ale vsechno je v posledni dobe proti nemu, vedeni navic zase privede toho belgickyho tajtrlika. budu mu hrozne drzet palce a fakt mu prat, aby mu to vyslo, co nejlepe a nakonec se prosadil – za to, cim si musel projit, si to zaslouzi jak nikdo jinej…


Komentáře

No trackbacks yet.