Atlético Madrid CZ/SK

Asenjo: Musím dokázat, že si zasloužím další šanci

19/11/2011 12:18 // Andres // 935 zobrazení // zdroj: marca.com

Sergio Asenjo je bojovník. Ve dvaadvaceti letech toho protrpěl mnohem víc než většina jeho vrstevníků. Nejdříve dvě vážná zranění kolene závratně zpomalila jeho vycházející hvězdu, nyní je jen stínem za skvělým Courtoisem, který přišel do Atlética toto léto. Nehraje, ale o svou šanci bojuje každý den: „Musím se snažit předvést se na každém tréninku. Po tom, čím jsem si prošel, se nezhroutím,“ říká.

Opět jste hrál za Atlético, i když to bylo jen přátelské utkání. Je to pro vás zatím těžká sezóna…

Čekám na svou šanci a jsem šťastný, že pomalu přidávám odehrané minuty. Bylo to pro mne důležité, přestože to nebylo soutěžní utkání. Doufám, že si díky tomu vysloužím víc času na hřišti.

Příchod Courtoise byl velký klacek pod nohy vám a Joelovi…

To je pravda, je to složité. Podepsáním dalšího brankáře ukázali, že nevěří dostatečně tomu, co mají. Klub se tak ale rozhodl a já prostě budu pokračovat ve své práci. Jediné, co jsem chtěl, bylo uzdravit se v termínu, který mi byl dán, ale vypadá to, že má snaha nepřinesla moc ovoce. Každopádně po tom, čím jsem si prošel, se z toho nezhroutím.

Pomýšlel jste v létě na odchod z Atlética?

Klub mi takovou možnost ani nedal. Chtěli, abych zůstal a bojoval o místo v sestavě, ale v takových podmínkách je to těžké. Budu ale pokračovat v boji po celou sezónu, a když přijde můj čas, budu připraven.

Nabízí se také možnost využít zimního přestupového termínu…

Pravdou je, že jsme s klubem na toto téma vůbec nemluvili. Ale pořád je teprve listopad a záleží taky na klubu. Já nechci odcházet, chci zůstat a uspět v Atléticu. Prožil jsem dva těžké roky, které si chci vynahradit a chci pokračovat v růstu v tomto skvělém klubu.

Slavné Manzanovy rotace se zjevně nedotýkají postu brankáře. Jak se na to díváte?

Je to trochu překvapující, protože máme nabitý rozvrh, takže hrajeme skoro každé tři dny. Joel a já bychom mohli občas dostat nějakou příležitost, ale kouč je ten, kdo rozhoduje. Jediné co my můžeme dělat, je makat na tréninku a být vždy připraven na zápas.

Pravdou je, že Manzano aspoň rotuje brankáře na lavičce. Překvapuje vás to?

Nikdy v životě jsem něco takového neviděl. Trenéři často mají stálou brankařskou dvojici, ale Manzano spoléhá na tři gólmany, tak se střídáme. Nechci to řešit, protože to je prostě rozhodnutí trenéra a ten s vždy snaží o to, co je nejlepší pro celý tým.

Jak těžké je nevědět, jestli budete na lavičce nebo budete muset sledovat zápas na televizi?

Ano, je pravda, že to je komplikované. Když je vám tak jasné, že je velmi složité dostat se do základní sestavy, snáší se to trochu hůř. Navíc jsme mladí, takže chceme pořád dokázat, že na to máme. Jsem ale rád, že jsem se v pořádku vrátil a můžu bojovat se dvěma skvělými brankáři jako Courtois a Joel. Budu se každý den snažit předvést jako ten Sergio, který přišel do Atlética před dvěma lety.

Přichází Copa del Rey. Bude to další šance zahrát si?

Doufáme, že tu šanci dostaneme. Pokud budu hrát v této soutěži, budu se snažit dokázat, že jsem stoprocentní a že můžu Atléticu přinést mnoho radosti.

Vidíte vůbec možnost, že Courtois bude někdy během sezóny posazen?

V nic jiného doufat nemohu. Na každém tréninku se musím snažit dokázat, že jsem lepší než on. Musím zatnout zuby a nepřestat doufat. Vím, že to je složité, ale jsem si jistý, že má šance přijde.

Mluvil s vámi vůbec Manzano, proč s vámi moc nepočítá?

Ne a ani nemusí. Stačí jeho nominace každý čtvrtek a neděli. Já jsem přijal svou roli, i když to ještě neznamená, že mi vyhovuje.

Vaše nadšení není vůbec stejné jako poprvé, když jste se uzdravil.

To vůbec není naopak, právě naopak. Poznáte, když něco není v pořádku a projeví se to na vaší sebedůvěře a já jsem tehdy cítil, že koleno není úplně stoprocentní. Teď je to však jiné. Vůbec necítím, že bych měl někdy to koleno zraněné. Na trávník jdu vždy přesvědčen o mých schopnostech.

Komentáře (7)
 1. „Podepsáním dalšího brankáře ukázali, že nevěří dostatečně tomu, co mají.“ – pravda pravdouci. byla to dobra kudla do zad…
  super rozhovor. je videt, jak je nasranej, ale jak se chce rvat. je mi ho fakt lito a preju mu, aby se jeste dokazal vratit. moc v to ale neverim *MONOKL*

 2. Okrem kauzy „Free Koke“ by sa mala začať riešiť aj kauza „Free Asenjo“. Nič proti Courtoisovi nemám, ale nepáči sa mi, že vychovávame nového brankára pre Chelsea. Jednak fakt, že pre CHELSEA (!!!) a ďalšia vec, že pre Chelsea (!!!).
  Pred časom sme vyhodili nemalé peniaze za výborného mladého brankára. Teraz vyhadzujeme peniaze za 3 výborných mladých brankárov, z ktorých jeden nám ani nepatrí a to je aj na Atlético trošku luxus.

  • Ale no tak, Chelsea přece není zas tak špatná O:-)

   • Pre mňa je jediným klubom v Anglicku Newcastle United. Mne ale vadí fakt, že klub s históriou ako Atlético a aj s nejakými súčasnými úspechmi robí feeder club rýchlokvaškám z Chelsea. Tu ale ide hlavne o vedenie, ktoré nechá s týmto klubom zaobchádzať ako s druhotriednou handrou a v podstate fackuje fanúšikov za ich vernosť. *NASRANY*

 3. Jako tohle je hodně zvláštní rozhovor. Někde zní dost nasraně, takže když pak někde mluví s pokorou, tak nevím jestli mu to mám věřit. Každopádně pořádnou šanci si zaslouží a to co nejdřív. Bohužel mám obavy, že Courtois má opravdu nějak smluvně podchycené starty…

 4. asenjo je lepsi nez courtois a o joelovi ani nemluve ten by mel jit chytat do cantery..asenjo mel byt jednicka od doby co se uzdravil tech par zapasu by joel zvladl a ne privadet z chelsea dalsi brankare.


Komentáře

No trackbacks yet.